Reklama
Natalia Bush

Natalia Bush

Nám přišla vysvětlit, jak složitě funguje ženská krása

Ženská krása je především sexuální výzvou.

Móda proto není úspěšná, pokud nesvádí. Za nejvzrušivější jsou přitom považovány ty znaky, které jsou nejodlišnější od mužských. Ženský make-up například zvýrazňuje rozdílnost ženského obličeje (úzké obočí, plné rty, měkčí výraz, žádné ochlupení).

To, co muže na ženě přitahuje, souvisí s povahou. Extrovertní, sportovně založení muži milují velké poprsí, introvertním se víc líbí malá prsa. Zajímavé je, že při psychologických testech muži negativně hodnotili vysloveně sexuální typy – ženy, které působily vulgárně a vypadaly jako příliš snadno dostupné.

Na první pohled to vypadá, že se ženy snaží být co nejvíc svůdné, aby si je muži vybrali. Je to ale naopak: v západních kulturách si v naprosté většině případů žena volí muže. Fyzická přitažlivost tak dává ženám obrovskou moc rozhodovat o tom, který muž v potomstvu přežije svou smrt, a který ne.

Muž má k dispozici miliony spermií, kterými může své geny rozhazovat na všechny strany. Žena je proti němu v nevýhodě – má jen velmi omezený počet vajíček. Základem její strategie je proto přitáhnout a udržet si nejlepšího možného partnera, který jí nejen předá kvalitní geny, ale bude se o ni i starat.

Odhalení ženských genitálií je obranným gestem

– má ukázat, že jde o slabou ženu. Primitivní kmeny toho využívají v různých amuletech. Moderní společnost ženskou nahotu víc toleruje, protože budí příjemné pocity, vybízející ke sblížení a kontaktu. Mužská nahota je naopak projevem agrese.

Ženská pokožka je mnohem citlivější než mužská – právě proto ženy milují masáže, hlazení a dotyky víc než muži. Zatímco muže vzruší dráždění genitálií, ženské erotogenní zóny jsou mnohem rozsáhlejší. Zahrnují i tak podivná místa, jako jsou třeba ušní lalůčky, ramena, krk nebo chodidla.

Ženské poprsí je tvořeno tukovou tkání, která nemá žádný význam při produkci mléka. Její smysl je zcela jiný – slouží jako vizuální lákadlo pro muže. V dobách, kdy naši předkové kopulovali zezadu, tuto funkci plnil ženský zadek. Pak ji převzala ňadra. Rýha mezi nimi je podobná ženským genitáliím.

Ženská přitažlivost je velmi závislá na čase. Čím mladší je pohlavně dospělá žena, tím vyšší je její atraktivita (což dobře ví například Pavel Opočenský). Muži je totiž schopná porodit víc dětí, a tím výrazně zvyšovat jeho nesmrtelnost. Mužská přitažlivost naopak nezávisí na věku, ale spíš na velikosti konta.

Každý část ženy je krásná

Skoro každá část ženského těla může být muži jedné kultury považována za sexuálně přitažlivou (tj. ‚nemravnou’, takže musí být zahalena), a jiné kultury za lhostejnou. Například muslimy sexuálně vzrušují ženské vlasy a Afričané se diví, co vidíme na ženských prsou.

Tělesné znaky, které činí ženu pro muže atraktivní, se během doby proměňují. Staří Řekové milovali zadky – popisy ňader nebo genitálií u nich chybí. Řecké ženy sváděly své muže tím, že jim ukazovaly obnažené zadní partie. Dnes už je to jinak – ženy nás svádějí spíš poprsím.


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Krása nepřímé úměry - Velká prsa, malá trička

Krása nepřímé úměry - Velká prsa, malá trička

Tyhle holky úplně neodhadly velikost svých prsou. Nebo velikost triček a podprsenek? Nebo to taky, a to asi nejspíš, dělají schválně.

Číst více
GALERIE: Ukážeme vám, proč jsme fanoušky upnutých legín

GALERIE: Ukážeme vám, proč jsme fanoušky upnutých legín

Legíny jsou moc pěkný vynález. Čím upnutější, tím samozřejmě lepší. Taky tedy záleží na tom, co ty ...

Číst více
Páteční gify by probudily i mrtvého

Páteční gify by probudily i mrtvého

Nekromancie nepatří jen na stránky fantasy knížek a do podobně střižených filmů. Proslýchá se, že mrtvé dokáží oživit i ...

Číst více
GALERIE: Oteplilo se a cyklistky vyjely hodně na lehko

GALERIE: Oteplilo se a cyklistky vyjely hodně na lehko

Ne, tyhle holky se nespotí, ani když do toho budou šlapat hlava nehlava. Ale mohly by ofouknout, tak bacha.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více