Mimozemsky krásná Triana

Mimozemsky krásná Triana

Její tělo nás donutilo rozpomenout se na oblíbené sci-fi pecky...

Loď  Hana Sola Millenium Falcon ze Star Wars se později objevila ve filmu Blade Runner jako kulisa  jednoho  baráku.

Ve filmu  Svět zítřka novinářka Polly  Perkins  pořád fotí – foťákem bez blesku. Jen v Nepálu fotí najednou s bleskem.

V astronomické hantýrce označuje slovo zenit bod, který máte přímo nad hlavou, tedy tzv. nadhlavník.

Na začátku epizody Směrnice Omega v seriálu StarTrek: Voyager zadává Sedmá z devíti do palubního deníku hvězdné datum 15781,2. Správné hvězdné datum však mělo být 51781,2.

V průběhu filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů se tajemně mění tvar a délka  jizvy na pravém oku hlavního hrdiny Anakina – část pod okem se občas prodlouží a posune doprava.

Když na konci filmu Hvězdná brána bojují stráže ‚boha’ Ra s obyvateli Země, je jasně vidět, že kulisy jsou z gumy.

Když se Neo setká poprvé v Matrixu s Morfeem, podají si ruce. Vidíme Morfea zezadu, levou ruku má za zády. V dalším záběru ho vidíme zepředu, s levou rukou volně visící podél těla. Následuje střih a další pohled na Morfea zezadu, s levou rukou (samozřejmě) opět za zády.

Ve filmu Star Trek: Khanův hněv se Spockův pohřeb oficiálně koná na  torpédovém odpališti č. 1. Jenže záběry interiéru jasně ukazují torpédové odpaliště
č. 2, které bylo zničeno již dávno předtím v průběhu filmu.

Předpokládá se, že některé kvasary mají ve svém středu černou díru a celkovou hmotnost více než miliardu našich Sluncí.

Na začátku filmu Já, robot vidíme, jak hlavní hrdina Spooner posiluje s činkou levou ruku. Později se ale dozvídáme, že má celou levou ruku umělou.

Jeden ze senátorů v Pomstě Sithů je E.?T. (pravda, je vidět  jen na zlomek vteřiny).

Prostory cestovní kanceláře Universum ve filmu Zítra vstanu a opařím se čajem se natáčely v pražském metru.

Typickou potravou astronautů amerického vesmírného programu Gemini byly v šedesátých letech čtvercové tousty z bílého chleba.

Ve filmu Planeta opic přistane Taylor na ‚neznámé’ planetě v roce 3978. Jeho následovník Brent, který se v pokračování Do nitra Planety opic snaží Taylora najít, přistane v roce 3955. Poté se setkává s Taylorem – navzdory tomu, že na Planetě opic přistál o dvaadvacet let před ním.

Navzdory rozšířené představě, ztvárněné například v několika scénách  filmu Total Recall, se lidské tělo při prudkém snížení okolního tlaku nenafoukne jako balon a nevybuchne.

Jediný známý případ, kdy pozemského tvora zabil meteor, se odehrál v roce 1911 v Egyptě. Obětí srážky byl pes.

Ve filmu 2001: Vesmírná odysea je orbitální stanice při pohledu z raketoplánu v klidu, protože rotuje stejnou rychlostí, jakou se kolem ní raketoplán otáčí. Stanice i raketoplán jsou tedy v pohybu vůči okolnímu vesmíru, jenže ve filmu stojí Slunce i hvězdy (oproti fyzikální logice) na místě!

V jedné scéně ve filmu Gattaca si jeden z hlavních hrdinů Jerome roztrhne  při potyčce s policistou rukáv. V dalších záběrech ho má naprosto netknutý.

Tlak ve středu těles patřících do stejné řady jako naše Slunce je asi 110 milionů tun na cm2. Díky tomu zde probíhají nukleární reakce.

V dobách studené války se nesoutěžilo pouze v tom, který z politických bloků bude mít víc jaderných zbraní a čí budou lepší. Souběžně běžel i závod v dobývání nejbližšího vesmíru, oběžnou drahou počínaje (vyhráli Rusové) a Měsícem konče (vyhráli Američané). Z té doby se také traduje rozdílné označení hlavních protagonistů vesmírných programů – Rusové jim říkali ,kosmonauti’, kdežto Američané ,astronauti’. A tohle názvoslovné schizma se udržuje dodnes. Korunu tomu  všemu ještě nasadili Číňané, kteří svým kosmonautům, pardon, vlastně astronautům, začali říkat „tchajkonauti”!

Triana Iglesias je napůl Norka a napůl Španělka. Zatím ještě nehrála v žádném sci-fi filmu ani seriálu. Na svém kontě má jen seriály ze života, jako například Tre på toppen, Venner & Fiender nebo Midt i smørøyet. Letos v březnu jí bylo 23 let.Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

GALERIE: Podprsenky patří minulosti

GALERIE: Podprsenky patří minulosti

Podprsenky škrtí, překážejí a navíc dávají chlapům často falešné naděje. Nejvyšší čas se jich zbavit!

Číst více
Holky z Instagramu - Amber Heyes

Holky z Instagramu - Amber Heyes

Pokud se vám líbí anorektické, vychrtlé holky, tak to vás dneska zklameme. Amber je totiž perfektní ukázkou toho, co to znamená ...

Číst více
Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více