Reklama
Imogen Bailey

Imogen Bailey

 

Nás pozvala na kurzy posvátného sexu...

Chcete v sobě probudit nadvědomí? Nebo už vás to se stálou partnerkou nebaví v posteli? Buď ji nahraďte modelkou Imogen Bailey, nebo se přihlaste do kursů posvátného milování.

Ma Deva Pranama (občanským jménem MUDr. Monika Sičová) pořádá v meditačním centru Lažánky u Brna kurzy tantry. Maxim se ji pokusil záměrně úchylnými a stupidními otázkami vykolejit ze zenové vyrovnanosti, kterou jí tato prastará asijská duchovní technika přináší.

Tantra je kult erotické extáze, která může vést až k osvícení. Sex je pro tantrika posvátný, protože zážitek dokonalé tělesné jednoty s partnerem je vlastně odrazem jednoty člověka s Bohem. Pokud se ti podaří ovládnout sílu orgasmu, můžeš sex použít k duchovnímu rozvoji. Pak už to není jen kopulace, ale něco jako bohoslužba – soulož se samotnou Existencí.

To zní skoro jako nábor ke krišňákům nebo k jehovistům…
Rozdíl je v tom, že náboženské sekty sex potlačují. Diktují lidem, jak se chovat v posteli, a tím se je snaží kontrolovat. Všichni velcí manipulátoři se odedávna pokoušejí spoutat nejsilnější lidský pud. Proč myslíš, že bylo za komunistů zakázané porno, a proč proti němu dodnes bojují křesťané? Protože omezování nejintimnější lidské sféry je základním mocenským nástrojem. Když se jim podaří zbavit nás svobody v sexu, udělají z nás poslušné ovce.

Takže čím víc souložím, tím jsem svobodnější?

Dá se to tak říct, ale na našich kursech jde o sex až v druhém plánu. Učíme lidi užívat si víc nejen sexu, ale všeho, co život přináší. Moderní člověk příliš přemýšlí a málo prožívá. Většina žen třeba neumí pořádně prožít svoje ženství. Nemají se kde naučit ženské role, nikdy se nedotkly jiné ženy…

Na tantrické kursy se tedy lidé jezdí vzájemně osahávat?

Mimo jiné. Dotyk ale vůbec nemusí být jen sexuální. Člověku dotyk taky umožňuje svobodně přijmout své vlastní tělo, a otevřít se tak ostatním. Žijeme v kultuře, kde se nesluší dotýkat se cizích lidí, pociťujeme to jako narušení intimní ,bubliny’. Tantra tohle dotykové tabu ruší. Taky vymazává první vrstvu osobnosti, všechny ty role, které každý z nás navenek hraje.

Mohou se na tantrický kurs přihlásit i páry?

Samozřejmě – celá tantrická škola sice trvá tři roky, ale pořádáme i kratší kursy pro samotné ženy nebo pro páry. Tantra je skvělým řešením pro dvojice, které si už zevšedněly nebo které rády překračují svůj stín. Člověk se totiž díky ní naučí mnohem víc přiblížit partnerovi. V tom se tantra liší od porna, které je naopak jen čistým sexem bez jakéhokoli vztahu k druhým lidem.

Co se vlastně díky tvému kursu s člověkem stane?

Otevře se sám sobě. Ztratí své vnitřní bloky, získá odvahu překračovat hranice, a stane se tak mnohem svobodnějším. Přestane mít třeba pocit viny z toho, že ho lákají takzvané perverze, za které se předtím styděl sám před sebou. Tyhle ,úchylky’ přijme jako přirozený projev své osobnosti.

Včetně trojek, grupáčů a tak?
Kursy k tomu nevedeme, ale mimo program se to občas přihodí. Mnohem podstatnější ale je, že na kursu člověk žije jakoby v jiném časoprostoru a ve změněném stavu vědomí. Když se pak vrátíš do běžné reality, často úplně přehodnotíš celý svůj dosavadní způsob života. Když jsem kdysi s tantrou začínala, připadala jsem si, jako kdybych se řítila po schodech na kolečkových bruslích. Bezhlavě jsem se vrhala do všech situací, které jsem už dávno chtěla vyzkoušet, ale nenašla jsem k tomu odvahu. Tím, že dokážeš prožít své tajné sny, se tvůj život velmi obohatí.

Co všechno jsi prožila? Můžeš být konkrétnější?
Klidně, ale nesmíš to tam napsat.

Tak mi to jen pošeptej… Ale nemůže být tantra nebezpečná? Co když v sobě díky ní otevřeš třináctou komnatu, která tě zničí?

Nebezpečné naopak je v sobě sex potlačovat. Tantra se podobá dávným svobodným rituálům pohanských kmenů, jejichž příslušníci se vždy na jaře hromadně milovali, aby zúrodnili půdu. Uctívali ztopořený falus.

Uctíváš ho taky?
Jasně, erekce je přece nádherná! Často se stává, že ji muži dostanou při nácviku různých tantrických technik. Mají z toho trauma, protože se za erekci na veřejnosti stydí a myslí si, že je to něco nepatřičného. Ale já se jim směju: Nejdřív jste nešťastní, že se vám nepostaví, a pak zase, že se vám postaví…

Mě cizí erekce nezajímá, jsem striktní heterosexuál. Proč ale chodit na tantrický kurs, a ne třeba na swingers?

Swingers je jen pokleslým odvarem starých kolektivních orgiastických rituálů. Člověk tam jde jen proto, aby anonymně uvolnil nahromaděnou sexuální energii. Tantra ji umí využít k vyšším duchovním cílům: k navázání hlubokého citového vztahu s partnerem, k umění, k sebevyjádření… Na kursu se stává, že třeba čtyřicet lidí tvořivě vybuchne. Hrají divadlo, kreslí, křičí, tancují, prostě velmi silně prožívají každou vteřinu.

Co dalšího se dá na kursu zažít?
Třeba Oshovy zenové meditace, súfijské a šamanské techniky nebo cvičení Mohendžo-daro, které umožní rozvést sexuální energii z pánve do celého těla. A taky masáže, které člověka naučí přijímat dotyk na všech částech těla.

Včetně pohlaví?

Namasírovat pohlaví není žádné umění. Umění je namasírovat celé tělo tak, aby se probudilo a stalo se jedním velkým vzrušeným pohlavím.

Hmm… Až do dneška jsem o tantře věděl jen to, že se při ní zadržuje orgasmus.

Je to spíš balancování na hraně. Tantrik se snaží orgasmus oddálit, ale zároveň se při tom co nejdéle udržet ve stavu vrcholného vzrušení. Když to umíš, dá se to dělat celé hodiny. Sexuální energie, která by se jinak bezcílně uvolnila, se tím postupně koncentruje. Když pak orgasmus nakonec přijde, člověk ho neprožije jen pohlavím, ale celým tělem. Je to tak silný duchovní zážitek, že se celý vesmír otřese v základech.

Kdy se naposled otřásl tobě?

Víš co? Přestaň se už laskavě vyptávat jako totální úchyl!


Pokud se vám to líbilo, zajdětet si na kurz. Pro ty línější z vás si stačí pořídit š..ací nábytek:


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Páteční gify - zázrak moderní medicíny

Páteční gify - zázrak moderní medicíny

Venku zase přituhuje, a tak je tu další preventivní dávka naší meducíny, aby vás nesklátila nějaká zákeřná ...

Číst více
Takhle se pařilo na Maxim party s osmou Holkou od vedle

Takhle se pařilo na Maxim party s osmou Holkou od vedle

Jak už jste asi postřehli, Denisa, osmá Holka od vedle, už okupuje naší novou obálku a letošní Maxim party už je taky minulostí.

Číst více
Typologie zadnic: podrobili jsme ženská pozadí přísnému rozboru a kritice!

Typologie zadnic: podrobili jsme ženská pozadí přísnému rozboru a kritice!

Tímto článkem bychom chtěli otevřít širokou veřejnou diskuzi. Těšíme se taky na vaše postřehy podpořené hlubokou životní ...

Číst více
Názorná ukázka, proč je striptýz ve vaně fakt blbej nápad

Názorná ukázka, proč je striptýz ve vaně fakt blbej nápad

Některé ženy mají velký problém působit sexy a tak si berou na pomoc podvazky a korzet. Když se k tomu přidá ještě svůdný taneček, ...

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více