Reklama
Holka z Maxima Catrinelle

Holka z Maxima Catrinelle

Maxim podporuje iniciativu ministra spravedlnosti...

Jen si tu krásu dobře prohlédněte – jste mezi prvními, kdo ji smějí vidět. Rumunské modelce Catrinelle Menghině bylo letos v listopadu patnáct. Jistě uznáte, že už fakt nevypadá jako dítě. Protože jsme ale nechtěli riskovat oplétačky s úřady, museli jsme čekat. Teprve teď vám ji smíme ukázat bez závoje. Není ale totalita také to, co znásilňuje naši sexuální svobodu?


Soucítíme s Opočenským

Když před časem noviny a televizi plnila aféra sochaře Pavla Opočenského, většina lidí ho měla za úchyla. Vyfasoval šest let natvrdo. Lékaři se přitom shodují, že na rozdíl třeba od pohádkáře  H. Ch. Andersena není Opočenský pedofil. Nelákaly ho děti, ale vyspělé ženy. Vyspělé, ale papírově ještě ne dospělé. To byla ta chyba!

Na internetu se tehdy objevil názor, že Opočenský prý svobodně dělá to, o čem většina mužů jen sní, ale bojí se to přiznat. Sochař se snažil dokázat, že jeho ‚oběti’ sice byly nezletilé, ale v době, kdy je potkal, už prý byly sexuálně zkušené. Hájil se také tvrzením, že povolení sexu až od 15 let postrádá jakýkoli smysl.

Někteří odborníci se kupodivu postavili na sochařovu stranu.  „Průzkumy dokazují, že mladí lidé dnes biologicky vyspívají mnohem rychleji než před padesáti lety, kdy byla věková hranice  zavedena,” prohlásil sexuolog Antonín Brzek. Když se tak díváme na fotky Catrinelle Menghiny, v duchu si říkáme, co by se asi  stalo, kdybychom ji potkali před půl rokem. Taky bychom vyfasovali šest let?


Ve Vatikánu? Od 12 let!

Problém je, že dobu, odkdy už se ‚to’ smí, určují zákony, které jsou v každé zemi jiné. Ve Vatikánu byste si s Catrinelle mohli vesele užívat už od jejích dvanácti let. Představit si to nedokáže dokonce ani největší redakční úchyl Jan Kalous, jehož partnerky v nás občas vzbuzují obavy o jeho duševní zdraví. „Děti ne!” říká ale rezolutně.

V Maďarsku byste s Catrinelle vězení neriskovali už loni – sex je tu povolen od 14. Ve Francii je stejně jako u nás hranice 15 let, v Anglii 16 let a v různých státech  Ameriky 13–18 let.  Ruské úřady u obou partnerů vyžadují ‚vyspělou osobnost’. Nevíme, co si pod tím představit, ale  tušíme, že většina naší redakce by si tam dodnes nevrzla.

Britský soud v říjnu potrestal pět mužů z ostrova Pitcairn. Souložili s dívkami, kterým ještě nebylo patnáct. V Pacifiku je to úplně normální, jenže Pitcairn je pod britskou koloniální správou. Teď se svět dohaduje, jestli stojí výš místní kulturní tradice, nebo britský zákon. Redaktoři Maxima hájí tradici – zvlášť když je takhle vzrušující.


Karel IV. byl úchyl!

Asi nejznámějším českým ‚úchylem’ byl Karel IV., který se v roce 1353 oženil se čtrnáctiletou  Annou Svídnickou. Co s ní dělal, kroniky neuvádějí, ale dnes by za to asi šel sedět. Svou vlastní dceru Kateřinu provdal ,Otec vlasti’ za rakouského vévodu Rudolfa IV. Co na tom, že jí bylo teprve 11 let? „Rudolf se jí možná čtyři roky ani nedotkl, možná se jí dotkl už o svatební noci,” píše publicista Vladimír Stwora.

„Je iluze myslet si, že  nějaký zákon dokáže ovlivnit datum první soulože,” říká sexuolog Radim Uzel. 15 % deváťáků na zákon kašle, ale průměrný Čech nikam nespěchá – poctivost ztrácí v 17,4 letech. Ministr spravedlnosti Pavel Němec teď chce hranici trestnosti snížit na 14 let. Zdá se vám to zvrhlé? Ale co Catrinelle? Nebylo spíš zvrhlé jí před 17. listopadem v sexu bránit?


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Páteční gify - zázrak moderní medicíny

Páteční gify - zázrak moderní medicíny

Venku zase přituhuje, a tak je tu další preventivní dávka naší meducíny, aby vás nesklátila nějaká zákeřná ...

Číst více
Takhle se pařilo na Maxim party s osmou Holkou od vedle

Takhle se pařilo na Maxim party s osmou Holkou od vedle

Jak už jste asi postřehli, Denisa, osmá Holka od vedle, už okupuje naší novou obálku a letošní Maxim party už je taky minulostí.

Číst více
Typologie zadnic: podrobili jsme ženská pozadí přísnému rozboru a kritice!

Typologie zadnic: podrobili jsme ženská pozadí přísnému rozboru a kritice!

Tímto článkem bychom chtěli otevřít širokou veřejnou diskuzi. Těšíme se taky na vaše postřehy podpořené hlubokou životní ...

Číst více
Názorná ukázka, proč je striptýz ve vaně fakt blbej nápad

Názorná ukázka, proč je striptýz ve vaně fakt blbej nápad

Některé ženy mají velký problém působit sexy a tak si berou na pomoc podvazky a korzet. Když se k tomu přidá ještě svůdný taneček, ...

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více