Reklama
Alice Dodd

Alice Dodd

 

Články se snímky nahých žen mohou být i o docela vážných věcech

Tady máte krásné fotky krásné ženy. Moc hezky se na ni sice dívá, jenže obsah její podprsenky je větší a zajímavější než obsah rozhovoru, který jsme s ní udělali. Protože vám ale chceme dát zajímavé čtení (a protože jsme Alici fotili za soumraku), máme pro vás článek o tzv. globálním stmívání.

K objevu tzv. globálního stmívání paradoxně přispěla tragédie  11. září 2001. Když do newyorských ,dvojčat’ narazila letadla unesená teroristy, byly nad územím Spojených států z bezpečnostních důvodů na několik dnů zrušeny všechny letecké linky. Klimatolog David Travis už dlouho předtím zkoumal, jaký vliv mají na podnebí bílé kondenzační ,čáry’ leteckých motorů. Al-Káida mu tak vlastně nabídla šanci uskutečnit unikátní výzkum, který by jinak nebyl možný.

12. září, tedy v den, kdy ve vzduchu nebylo ani jediné letadlo, se Travis jako vždycky vypravil do práce. „Cestou autem jsem si najednou uvědomil, že obloha je nezvykle jasná a čistě modrá,” vzpomíná. Když pak porovnal údaje z 5000 měřicích stanic, zjistil šokující věc: rozdíl mezi nejvyšší denní a nejnižší noční teplotou na území Spojených států se náhle skokově zvýšil o jeden stupeň Celsia. 


Šlo o největší teplotní změnu za posledních třicet let. Ukázalo se, že za ni může přechodné vyčištění atmosféry od zplodin leteckých motorů. Ty jinak spolu s automobilovými a průmyslovými emisemi odrážejí část slunečního záření zpátky do vesmíru. 


Další výzkumy ukázaly, že od 50. let minulého století se kvůli znečištění ovzduší snížilo množství světla dopadajícího na Zemi až o dvacet procent. (Takže pokud budete jezdit do práce i nadále autem, bude za sto let v pravé poledne stejná tma jako na našich fotkách Alice). 


Vědci začali diskutovat o fenoménu ,globálního stmívání’, vyvolaném miniaturními částečkami sazí, popílku a prachu. Za normálních okolností by tak lidstvo způsobilo silné ochlazování, připomínající další dobu ledovou. Jenže součástí emisí jsou také skleníkové plyny, které působí přesně opačně: v atmosféře pohlcují tepelnou energii slunečního záření, která by se jinak odrazila zpět do vesmíru. Globální stmívání nás tak paradoxně chrání před rizikem globálního oteplování. Kdybychom vyčistili všechny čoudící komíny továren a do všech motorů namontovali katalyzátory, nejspíš by to vyvolalo katastrofální zvýšení teploty Země.
Britská televize BBC před několika týdny upozornila, že se to už děje. V západní Evropě začala fungovat opatření proti znečištění ovzduší, takže došlo k mírnému poklesu globálního stmívání. Zároveň ale v Evropě zvolna rostou teploty. 


Je to trest za snížení globálního stmívání bez odstranění příčin globálního oteplování? Vědci zatím netuší. Vypadá to ale, že si budeme muset vybrat. Buď čistý vzduch, ale tání ledovců, smrtící vlny veder, uschlá pole a tropické nemoci i v Česku, nebo špinavý vzduch, ale příjemný svět, na který jsme zvyklí. „Lepší smrádek, ale chládek,” jak by řekl klasik.


Rozhovor s Alicí Dodd:

Rozumíš si s alkoholem?

Samozřejmě! Mám moc ráda japonské saké. Můžu pít i vodku, ale teprve odnedávna. Moje první zkušenost s vodkou, když mi bylo čtrnáct… proboha! To bylo fakt špatný. Blila jsem nejmíň dvacet čtyři hodin a roky jsem se pak vodky nemohla ani dotknout. Docela ráda si dám taky tequilu. Co dál? Whisky nemůžu – po té se mi zvedá žaludek.

Slyšeli jsme, že jsi zasnoubená. Je to u supermodelky moudré?

Udělali jsme to dost bezhlavě. Byli jsme s přítelem na dovolené, váleli se v posteli a nějak došlo na téma svatby. A já na to: „Fajn, tak jo.”

Přítel bude asi dost tolerantní, když tě tu nechá s námi takhle popíjet…

To se uvidí, až přijdu domů totálně našrot… 


A několik dalších fotek Alice Dodd
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Páteční gify - zázrak moderní medicíny

Páteční gify - zázrak moderní medicíny

Venku zase přituhuje, a tak je tu další preventivní dávka naší meducíny, aby vás nesklátila nějaká zákeřná ...

Číst více
Takhle se pařilo na Maxim party s osmou Holkou od vedle

Takhle se pařilo na Maxim party s osmou Holkou od vedle

Jak už jste asi postřehli, Denisa, osmá Holka od vedle, už okupuje naší novou obálku a letošní Maxim party už je taky minulostí.

Číst více
Typologie zadnic: podrobili jsme ženská pozadí přísnému rozboru a kritice!

Typologie zadnic: podrobili jsme ženská pozadí přísnému rozboru a kritice!

Tímto článkem bychom chtěli otevřít širokou veřejnou diskuzi. Těšíme se taky na vaše postřehy podpořené hlubokou životní ...

Číst více
Názorná ukázka, proč je striptýz ve vaně fakt blbej nápad

Názorná ukázka, proč je striptýz ve vaně fakt blbej nápad

Některé ženy mají velký problém působit sexy a tak si berou na pomoc podvazky a korzet. Když se k tomu přidá ještě svůdný taneček, ...

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více