Reklama
Moto GP v Brně

Výherci víkendu na brněnské GP s Maximem!

Už je to tady! Největší hvězdy motosportu budou tento víkend závodit na okruhu v Brně. Známe výherce soutěže o čtyři permanentky na celý víkend!

SOUTĚŽ UZAVŘENA!

Vstup na celý víkend Moto GP na Masarykově okruhu získávají:

Jiří Gorec, Prostějov
Jan Moťka, Hvozd
Jiří Jaša, Brno
Jakub Holisz, Havířov

SHRNUTÍ SOUTĚŽE:

Není třeba sáhodlouze představovat Grand Prix České republiky, jeden z nejtradičnějších závodů historie motosportu, na který se každý rok sjízdějí ti nejlepší jezdci planety. Letos můžou čtyři z vás fandit zadarmo – rozdáme totiž čtyři lístky na celý soutěžní víkend na vyhlášeném Masarykově okruhu.

Předpověď počasí je skvělá, takže kromě strojů a předjížděcích manévrů půjde určitě obdivovat taky spousta sexy žen, které milují muže na báječných strojích (ale jen když zároveň čtou Maxima!). A hlavně – v nedělním závodě můžete v královské kubatuře fandit Karlu Abrahamovi a Lukáši Peškovi. Soutěžní program uzavře závod Moto3 s Jakubem Kornfeilem, takže celou dobu budete mít komu držet palce. A třeba přitom narazíte i na někoho z Maxima!

Stačí odpovědět na následující otázku:

Kdo je držitelem oficiálního rekordu MotoGP na Masarykově okruhu a v kterém roce jej zajel?

a) Casey Stoner, 2008
b) Valentino Rossi, 2010
c) Jorge Lorenzo, 2012

Odpověď najdete na www.automotodrombrno.cz

Ve hře je 4× jedna vstupenka na přírodní tribuny ABCDEFG.

Odpověď posílejte na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nejpozději do čtvrtka do 14 hodin a mail označte předmětem ‚GP Brno‘. Nezapomeňte uvést vaše kontaktní údaje včetně telefonního čísla. Výherci si vyzvednou výhru na základě předložení občanského průkazu od 23. do 25. srpna v Info Pointu u hlavní brány Masarykova okruhu (viz. mapa). 

Motocyklový guru Keith Code představí svou knihu v češtině!

Stál u zrodu takových osobností motocyklového sportu, jako byl Wayne Rainey nebo Eddie Lawson. Na motocyklu učil jezdit Toma Cruise, Johna Travoltu nebo manželský pár Angelina Jolie a Brad Pitt. Jedna z největších autorit v motocyklovém sportu, Američan Keith Code, letos navštíví Grand Prix České republiky. V sobotu 24. srpna se potká s fanoušky, kterým bude podepisovat nově vydaný český překlad své nejslavnější „učebnice motocyklového ježdění" Twist of the Wrist II.

Keith Code - Twist of the Wrist II

Keith Code navštíví Masarykův okruh vůbec poprvé. „Do Brna mě táhnou dva důvody. Zaprvé vydání překladu Twist of the Wrist, který jsme připravovali společně s Karlem Abrahamem a zadruhé závod Red Bull Rookies Cup, ve kterém startuje můj svěřenec Joe Roberts. A samozřejmě jsem hodně zvědavý na trať, Masarykův okruh je jeden z nejslavnějších motocyklových okruhů v Evropě," vysvětluje osmašedesátiletý Kaliforňan, který s motocyklovými závody začínal už na přelomu padesátých a šedesátých let. V polovině sedmdesátých let se začal cíleně věnovat teorii motocyklového závodění a vytvořil propracovanou metodiku ovládání motocyklu. Tu vyučuje v Kalifornské superbikové škole, kterou prošla řada dnešních účastníků mistrovství světa včetně Karla Abrahama.

Xa_13

Principy, které Keith Code vyučuje ve své škole, pak formuloval do tří knih série Twist of the Wrist vydaných během osmdesátých a devadesátých let. „V autorizovaném českém překladu nyní vychází druhý díl, který obsahuje podstatu učení Keithe Codea. Keith s vydáním v České republice souhlasil i díky známosti s Karlem Abrahamem, který je autorem komentářů ke knize," vysvětlila výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Code si vymínil právo knihu osobně autorizovat. „V praxi to vypadalo tak, že jsme celou knihu, která byla přeložená do češtiny, překládali přímo s Keithem zpět do angličtiny, aby si ověřil, že jsme opravdu vše pochopili dobře. Teprve pak nám dal souhlas s vydáním," popsal Karel Abraham.

Xa_22

Twist of the Wrist II bude v prodeji od 23. srpna ve stáncích fan shopu Masarykova okruhu. Od 26. srpna ji bude možné objednat prostřednictvím e-shopu Automotodromu Brno. „Kniha bude volně v prodeji, zároveň bude ale sloužit jako učebnice pro kurz Motoškola SPORT, který vychází právě z jezdecké teorie Keithe Codea. Účastníci kurzu knihu dostanou zdarma," doplnila Ulmanová.

Rozhovor s Keithem, který pořídil Adam Maršál v Kalifornii, si můžete přečíst v aktuálním čísle Maxima!

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

SOUTĚŽ: Hrajte s námi s filmem Zúčtování

SOUTĚŽ: Hrajte s námi s filmem Zúčtování

Do kin přichází psychologický thriller, ve kterém Ben Affleck ztvárnil autistického účetního mafie.

Číst více
Vyhrajte „brutálně“ kvalitní kosmetiku z Itálie

Vyhrajte „brutálně“ kvalitní kosmetiku z Itálie

Táta Vám možná dával rady, které směřovaly k tomu, že „pořádnej chlap má páchnout“, že podpaží si holí jenom „šampón“ a podobné osvětové myšlenky… 

Číst více
Svalovci, siláci a vysportované kočky z celého světa míří do Prahy

Svalovci, siláci a vysportované kočky z celého světa míří do Prahy

Na přelomu září a října, konkrétně v pátek 30. září a v sobotu 1. října, se v pražské Tipsport areně a sousední Malé sportovní hale bude konat monstrózní ...

Číst více
Vyhraj lístky na katastrofický film Deepwater Horizon: Moře v plamenech

Vyhraj lístky na katastrofický film Deepwater Horizon: Moře v plamenech

Film podle skutečné události mapuje jednu z nejhorších ekologických katastrof historie.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více