Reklama
Žena do bytu nepatří

Žena do bytu nepatří

Proč s ní nebydlet? Petr Bílek vám to vysvětlí

Dobrý nápad?

V domě, ve kterém znáte všechny místnosti, nemá cenu bydlet. Ze všeho nejhorší je pak bydlet ve 2+1 se svou přítelkyní nebo manželkou. S cizí je to ještě snesitelné, protože se dá očekávat, že se zdrží jenom dočasně a dřív nebo později se zase vrátí na základnu.


Když jste uvažovali, že spolu začnete bydlet, patrně vám to přišlo jako hodně dobrý nápad. V Sedmi statečných padne zmínka o muži, který se svlékl donaha a skočil do hustého porostu kaktusů. Proč? Přišlo mu to v té chvíli jako dobrý nápad. Jestliže vám ale na sobě aspoň trochu záleží, a především jestliže vám záleží na vaší dívce, neprodleně na tento nápad aplikujte Smazat a Potvrdit. 


Konečné řešení?

Proč s ní vlastně chcete bydlet? Myslíte si, že když se dva lidé budou – víceméně povinně – současně zdržovat na ploše menší než 75 metrů čtverečních, s konečnou platností se vyřeší určité chemické problémy? Zejména chemické stavy, které vás trápí přinejmenším od puberty (ale spíš už déle) a kterým se jinak říká láska, touha, samota, smutek apod. Muži i ženy se domnívají, že když jim je spolu ‚dobře’, je možné tento stav společným bydlením prodlužovat. Přitom to bývá většinou naopak: co je dobré krátkodobě, není dobré dlouhodobě. Do značné míry spolu muži a ženy chodí a následně pak bydlí jen proto, že to dělají ostatní.


Takový malý koncentráček

Společným bydlením žádné problémy nevyřešíte, naopak je ještě rozmnožíte. Každý člověk – a tedy patrně i vy – má svoje nepříjemné stránky, které sice v počátečních fázích vztahu dovedně maskuje, ale později stejně vyjdou najevo. Čím déle budete spolu, tím se stanou pro druhého nápadnější a nepříjemnější. Což by ještě nebylo nic tak hrozného: každý prostě máme svoje výrobní i následné vady.


To je ovšem téměř nesnesitelné v případě, že před sebou nemáte úniku. Dlouhodobým společným trávením času v uzavřených prostorách budete týrán jejími hysterickými vrtochy, mluvením nebo mlčením. Ještě děsivější ovšem je, že ona bude muset vydržet vaše podivné, neomalené nebo nechutné zlozvyky. Začnete si lézt na nervy a brzy chtít něco – či v horším případě někoho – jiného. Společným bydlením si kladete takové vlastní minové pole a natahujete ostnaté dráty. Pokud chcete, můžete si beznaděj případné krize prohloubit ještě tím, že si příbytek koupíte za společné peníze.


Hnízdo a semeniště

Potíž je v tom, že ženy chtějí hnízdit a dlouhodobě se nedokážou radovat z něžností nezávislého styku. Cílem ženy (i když ne vědomým) je přilákat k sobě nejatraktivnějšího samce, který jí bude poskytovat bezpečí a prachy, takovou finanční a citovou berlu, aby mohlo dojít ke zdárnému vyvedení potomstva. Jakmile nejlepšího dostupného samce dostane, její úsilí nabere zcela jiný směr – změnit tohoto samce v naprosto neatraktivního tvora, pohodlného vola. To aby o něj žádná jiná neměla zájem a on neutekl (a ani utéct nemohl).


U žen je tedy domácí hnízdo na prvním místě a až na druhém jeho kvalita. Zdatně přitom využívají mužského sklonu k závislosti. Některé případy mých přátel jsou opravdu neskutečně tristní a hraničí s psychickým terorem, navíc podstupovaným dobrovolně. Ve vztazích často jde především o všeobecné snižování měřítek, o to, aby se nakonec člověk ‚spokojil a zvyknul si’. Jediným cílem takového domácího vztahu je pak jeho zachovávání.


Vůbec navíc neplatí, že bez ženské ruky by se váš byt změnil v nekontrolovaný chlív a chaos. Znám řadu zcela opačných případů, kdy ženy svou nepořádností a nevyvinutým smyslem pro minimalistický soulad narušují pracně budovanou čistotu a pořádek pánského bytu.


Výherci

Připadá vám to příliš drsné a cynické? Myslíte si, že takhle to opravdu není? Nebo že ta vaše je jiná? Ale no tak. Vztah se ženou je přece jen výměna fantazií a náklonnost pokožek. Není proto důvod ještě více klamat sám sebe. Podívejte se na to konečně jasně!


Můžete taky namítnout, že je možné bydlet se ženou, i třeba v malém bytě, k naprosté spokojenosti. To opravdu možné je. Možné je třeba i vyhrát první cenu ve sportce. A dokonce existuje celá řada lidí, kteří ji vyhráli! Domácí pohoda, hojný sex, kuřba každé ráno, uznání? Jestli tohle ve společné domácnosti máte, jste velmi šťastný člověk.


Peklo jsou ti druzí

Ale i když budete velmi šťastný člověk, bude vám chybět jedna naprosto podstatná věc – možnost být sám. Možnost dělat věci bez nutnosti je vysvětlovat. Nemusí jít jen o to, řádit a souložit každý den s jinou. Může to být třeba i taková maličkost jako moci se kdykoli sebrat a hodinu se venku procházet. Jen tak, bez důvodu. Zkuste odejít v jedenáct v noci a vrátit se v jednu a přitom partnerce neříct, kde jste byl. Nastane peklo. Se ženou nemůžete být blahodárně sám doma i proto, že s ní vlastně musí pořád probíhat nějaká komunikace, byť by se nic neříkalo. Když si jí pár hodin bez zlého úmyslu nebudete vůbec všímat (třeba proto, že chcete být sám a na něco se soustředit), nastoupí otázky, výčitky a toxické mlčení.


Být někdy sám doma, jak víme, je pro zdárný celoživotní vývoj muže naprosto nezbytné. Můžete se uvolnit, soustředit, přemýšlet. Třeba o tom, že byste spolu s tou vaší mohli bydlet. Já osobně s ní nebydlím, a jsme rádi.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Podle těchto znamení poznáte, že miluje sex. A někdy byste to do ní ani neřekl! Inu, tichá voda břehy mele…

Číst více
Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

V tomto článku jsme pro sex použili výrazy z drsné hovorové mluvy. Ale pozor - text je přísně odborný!

Číst více
POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

Zeptali jsme se na to čtyř žen, ale dvakrát moudří z toho nejsme. Každá to totiž chce jinak. Ale co - zmrzliny jsou taky stovky druhů a každý ma nejraději tu...

Číst více
Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Čekáte, že zrovna váš život bude originální? Marně!

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více