Zachraňte lidstvo!

Zachraňte lidstvo!

Jak? Přece souloží s mladými ženami…

Výstřihu na obrázku je sedmadvacet let. Ne že by se nám nelíbil – právě naopak! Přesto radši sáhneme po nějaké mladší partnerce. Proč? Dělá se to tak odedávna. Podle studií antropologů si mladší ženy vybírají starší muže v naprosté většině lidských kultur. Dělají to sice podvědomě, tato strategie má ale zcela racionální základ.

Vědci z univerzity ve finském Turku vloni v prosinci zjistili, že starší muži s mladšími ženami mívají zdravější potomky. Má to jednoduché vysvětlení. Pro ženu je optimální věk početí těsně po dvacítce, zatímco muž zůstává potentní často i dlouho po sedmdesátce. Slabší jedince ale smrt postupně vyřazuje ze hry. Takže čím starší muž, tím jsou jeho geny kvalitnější, než byl ‚startovní‘ průměr. A mladší ženy těm genům poskytnou lepší možnosti šíření než ženy starší.

V konečném důsledku je to výhodné pro obě pohlaví. Kvalitní ‚geny dlouhověkosti‘ přecházejí v potomstvu nejen na syny, ale i na dcery, což má vliv na zlepšení genetických vlastností celého lidstva. Finská studie ukazuje, že ideální věkový rozdíl partnerů je asi deset až patnáct let. Takhle to bylo v tradičních společnostech, kde se muži ženili až v okamžiku, kdy získali majetek a dosáhli určitého postavení.

Moderní doba a rozpad tradic ale věkové rozdíly vymazávají. V Evropě a USA jsou dnes muži průměrně jen o dva roky starší než jejich partnerky. Soutěžní výhoda ‚genů dlouhověkosti‘ tím zaniká a náš genofond se horší.

Chcete lidstvu pomoci přežít? Vydejte se proti proudu a sbalte nejmladší dívku, kterou potkáte. „Ideální věk partnerky zjistíte, když počet svých roků vydělíte dvěma a připočtete sedm,“ říká Rodriguez Tyndall, psycholog z univerzity v Torontu. „Takže pokud je vám 30, zkuste nejvýš dvaadvacítku a ve 40 nejděte přes sedmadvacítku.“

Podle evolučních psychologů jste proti vrstevníkům mladších dívek ve výhodě už proto, že si instinktivně vybírají starší muže. Hledají u nich majetek, zázemí a schopnost zabezpečit rodinu. Jen málokdy to ale dělají chladně, vypočítavě a promyšleně – spíš jim to diktuje podvědomí.

Starší muž dokáže mladší dívce nabídnout i zkušenosti, rozhled a citovou stálost. Prožil už hodně vztahů, ‚omlátil se‘ a mnohokrát se spálil. Zbytečně už nežárlí a neuráží se kvůli blbostem. Pro dívku je vztah se zkušenějším partnerem školou života, kterou novinář Pavel Tigrid popsal ve slavné knize Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu. I když se třeba se starším mužem nakonec rozejde, zůstane jí po něm spousta zkušeností, jak vlastně chlapi fungují. I proto by si to měla pár let užívat a neřešit, jestli to má budoucnost.

Starší muž může mladší dívce dát i vědomí, že už je dospělá, že ji někdo konečně bere vážně. Nebo respekt. Vy se na ni přece hned nevrhnete a nebudete z ní rvát kalhotky jako mladí kluci. Už víte, že vám nic neuteče. Předehra s vámi netrvá jen pět minut a sex si vychutnáváte hezky pomalu. Taky už snad víte, kam jí sáhnout.

Výhody pro vás? Mladou dívku vám nedá práci sbalit. Bavte ji – čím originálnější scénář vymyslíte, tím líp. Když to vyjde, můžete si začít užívat s nezkušenou bytostí, která se chce učit. Mladá dívka ještě neví, co se jí líbí, takže je v sexu otevřená experimentům. Můžete si ji hezky ‚vychovat‘ a přesvědčit ji, že to, co se líbí vám, je v posteli to nejkrásnější.

Že se ještě nechcete vázat? Nemusíte jí přece hned dělat dítě, a tak jí dokazovat, že vaše ‚geny dlouhověkosti‘ jsou kvalitnější než geny jejích spolužáků. Výhoda je i to, že jí zatím ještě netikají biologické hodiny, takže vás nebude tlačit do založení rodiny. Tenhle článek vám poslouží jako zajímavé vyprávění – jedna z věcí, na které ji možná dostanete.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Podle těchto znamení poznáte, že miluje sex. A někdy byste to do ní ani neřekl! Inu, tichá voda břehy mele…

Číst více
Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

V tomto článku jsme pro sex použili výrazy z drsné hovorové mluvy. Ale pozor - text je přísně odborný!

Číst více
POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

Zeptali jsme se na to čtyř žen, ale dvakrát moudří z toho nejsme. Každá to totiž chce jinak. Ale co - zmrzliny jsou taky stovky druhů a každý ma nejraději tu...

Číst více
Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Čekáte, že zrovna váš život bude originální? Marně!

Číst více

Nejnovější články

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

Pongfinity je čtyřčlenný team z Finska, který se specializuje na trikový stolní tenis. A jedou takové triky, že vám z toho spadne čelist.

Číst více
Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

DeLorean DMC-12 je i v civilní verzi dost ceněný youngtimer, teď si ho ale navíc můžete pořídit v úpravě, jako by vypadl z filmu Návrat do ...

Číst více
Holky z Instagramu: Galinka Mirgaeva

Holky z Instagramu: Galinka Mirgaeva

Galinka je ruská modelka pocházející ze sibiřské díry Perm, která patří mezi nejsledovanější holky vůbec na celém...

Číst více
Maxim 11/2016 - Muzeum vidlí mezi časopisy

Maxim 11/2016 - Muzeum vidlí mezi časopisy

Listopadový Maxim prozkoumá diagnostiku vzrušení, muzeum vidlí a podívá se na sex plazořitních. Řekneme taky velké ano dopingu a ...

Číst více