Reklama
Recenze žen

Recenze žen

Nenechte nás v tom a přispějte svoji troškou do mlýna

Za každým filmem stojí obrovské úsilí poměrně velkého množství lidí. Někdo musí spektákl vymyslet, napsat scénář, zrežírovat, sestříhat, dodat hudbu, zorganizovat výrobu a udělat všechno ostatní, co si přečtete v titulcích. Film vzniká měsíce. Pak přijde ‚kritik‘, či spíš divák, který si myslí, že je kritik, a v nejlepším případě se na film jednou podívá. Pak napíše na netu sebevědomě hodnocení a přidělí hvězdičky.

Potíž těchto ‚recenzí‘ a ‚hodnocení‘ je v tom, že vůbec nic neříkají o filmech. Jediné, o čem mluví, jsou pocity a předsudky svého autora. ‚Recenze‘ sdělují, co je autoru na filmu příjemné a co nepříjemné, kdy se smál či nudil. Tedy vlastně popisuje zvířecí (a tudíž převažující) stránku autora, a koneckonců nás všech. Film je v tomto případě něco na úrovni banánu, dráždění genitálu či aportování tenisáku. A pak jsou tu předsudky a očekávání – vyjadřujeme se k tomu, jak má podle nás film vypadat, co má v něm kdo říkat a co si myslíme, že ten film říká. Existují ovšem i recenze a kritiky skutečné, které nechávají promluvit bez předsudků samotné dílo, sledují, čím je pro nás dílo důležité, co odkrývá a co skrývá, a zasazují jej do souvislostí. To je ale ideál, na který v ČR téměř nenatrefíte. A na internetu už vůbec ne.

A k těm předsudkům – předsudek není jenom zábrana chodit nahý na veřejnosti, i když na to máme náladu, ale jsou to předem dané představy a vzorce, tudíž vše, co si dopředu myslíme, tedy soudíme. Například jeden ‚recenzent‘ píše, že dialogy ve filmu Pýcha a předsudek „jsou na dobu, v níž se odehrávají (konec 18. století), překvapivě vtipné a svižné“. Nic to neříká o filmu, ale jen o tom, co si mylně myslí autor o minulosti. Předsudky máme všichni. Kdo si myslí, že ne, má jich nejvíc. Předsudky se uplatňují i v hodnocení všech jevů, včetně žen. Zde je tedy pár ‚recenzí‘ na ženy, které aktuálně docházejí do naší redakce. Minirecenze jsou napsané ve stylu csfd.cz a pochopitelně psané, aniž by autor jakkoli znal to, o čem píše.


Sophie (17)PixyMaxi  3/5
Roztomilá Holanďanka, která nejí, neví, jak se anglicky řekne petržel, a nechce se se mnou vyspat? WTF?

stenly 4/5
Možno premrštené hodnotenie, ale tahle holka svojou súhrou vizuálna, úchvatných očí a rozkošných per spôsobuje v ľuďoch pôsobivé dojmy. Je to baba, ktorú sa oplatí stretnúť niekoľkokrát, a dokonca sa pritom zamyslieť!

Smoke 4/5
Tato žena má spoustu nedostatků, ale božská, brutálně pozitivní atmosféra a naděje, kterou kolem sebe šíří, je všechny přebije.


Alex (18)Kutrlord 4/5
Tato recenze není úplná, protože zatím jsem ji viděl skoro vždycky jenom bez zvuku. Těch několik zaslechnutých replik bohužel šustilo papírem, a jako v mnoha jiných případech se může snadno stát, že imbecilní psaní úplně pohřbí celkový dojem. Zatím však musím poznamenat, že co do vizuální stránky se jedná o nesmírně vydařenou práci. Bez křečovité snahy o originalitu, zato s takřka starosvětskou poctivostí, jež vynikne hlavně ve 3D a která by byla ideální i pro testování mé domácí soustavy.

dada 1/5
Těmto typům holek jsem nikdy nepřišel na chuť. Bojím se velkých prsou.

mařís 4/5
Jedna z mála holek, se kterou jsem schopnej se bavit hodiny v kuse a pořád se bavit, smát a dojímat. Nevím, jestli je úplně hezká, ale rozhodně ji zbožňuju. O to víc, když vezmu v úvahu, kolik jí teprve je.

Krugr 5/5
Tak tohle byl úder hráběma do koulí v šedi současných holek. Horší ale je, že už se z toho neprobudíte. S trochou štěstí si uvědomíte, že jste uprostřed dalšího snu. A možná ale zlejšího, nebezpečnějšího, zoufalejšího. Tahle holka je naprosto dechberoucí záležitost. Chci ji potkat ještě jednou!

Mirín 2/5
Zavřít oči, pokud možno i zavřít uši a užívat si. To je jediný způsob, jak bez úhony přečkat tento rádoby intelektuální kýč. Nevím, co ostatní na ní vidí.


Bohdana (30)PixyMaxi 4/5
Dal bych jí Oscary za obraz a scénář, zvukové efekty jsou slabší. Celkově je tak úchvatná a precizní, že už konkurence nemá v podstatě co nabídnout. Je růžová, je empatická, je tak surově přímočará. Nevkusná, i když pochopitelná, je jen její fixace na rachitickou čoklokrysu.

Kutrlord 3/5
Na pohled technicky solidní záležitost, která se navíc v žánru tragikomedie nebojí zacházet v obou složkách do extrému. Další zhlédnutí ovšem odhalí jistou chladnou strojovost a opakování motivů. Zaujme bezelstnost, s níž jsou předkládány naivní pohledy na záležitosti transcendentálního rázu, zvláště v kontrastu s až hrůzyplnou pragmatičností např. ve sféře vztahové. Rozpaky pak budí hudební doprovod, pozůstávající z valné části z normalizačních hitů a jejich moderních napodobenin. Je otázkou, komu je tato žena vůbec určena. Pro výše zmíněné kvality si své příznivce jistě vždy najde – otázkou ale je, na jak dlouho.

Enšpígl 4/5
S touhle holkou trávím víc času než s kamarádama.

Just Hoffi 3/5
Formálně skvělé, bohužel jsem však měl v každém druhém dialogu pocit, že jsem přesně tohle už slyšel, a navíc v lepším provedení. V žádném případě ale neurazí a její prostořekost a upřímnost je mi sympatická. Ovšem jakožto příběh o lásce a vztazích mě hlouběji neoslovuje, což je vzhledem k mému vkusu  vcelku záhada. Snad je možná až příliš růžová.


Michaela (21)PixyMaxi 4/5
Snaživá a pozitivní. Skvělý bonus je, že se učí hrát na kytaru, i když si bohužel stejně jako celá její generace myslí, že Offspring je punková kapela. Ultimátní explozivní akční jízda, až máte strach kouknout na cibule, že vám v tom tryskovým tempu ulítnou. Trochu víc ženskosti je naplánováno snad až do dalšího dílu.

Kutrlord 3/5
Žena, která si sympaticky nehraje na další letní hvězdičku, ale zároveň si těžko hledá cestu jak k milovníkům čistých žánrovek, tak k artovému publiku. Zbytečně si škodí na odiv stavěnou protřelostí, která však nemá oporu ve scénáři, i poněkud lopotným zacházením s žánrovými klišé: těch se neumí ani vzdát, resp. je s nadhledem variovat, ani je zcela přijmout za své. Bylo by zapotřebí zkušeného dramaturga, který by dal výsledku pevnější tvar – nechybí tu potenciál pro solidní béčko, a možná ani pro hit indie festivalů.

Karloman 5/5
Když jde člověk z rande s takovou holkou, každej přemejšlí a uvažuje, jak to vlastně všecko bylo. Já si vystačil s jediným logickým vysvětlením a bohatě mi to stačilo. Jenže druhej den jsem si uvědomil, že ta záležitost s touhle holkou nemá právě jen to řešení, který jsem si já vysnil. Ona totiž obsahuje celou várku řešení.

Karloman 2/5

Musím přiznat, že jsem původně chtěl dát hvězdičku jen jednu! Každý má trochu, jiný vkus, ale já asi čekal víc.


Nela (27)Kutrlord 4/5
Nepopiratelný wow-efekt, který tuto ženu doprovázel v době premiéry, se postupem času zčásti vytratil, stále však máme co do činění s povedenou holkou. Použité triky stárnou, základ výtvarného řešení a velkoryse pojatá výprava se ale právem řadí do zlatého fondu. Nic na tom nemění ani pozdější snahy o inovaci vizuálu, které byly i přes svou zdánlivou radikálnost zapracovány citlivě, a mění-li celkové vyznění, pak spíše k lepšímu. Ocenit je třeba vyklenutý dějový oblouk, jakkoli je posun od rozverné amorálnosti k hledání zakotvení v druhém dějství předvídatelný. Naopak nevypočitatelné jsou postupně odhalované drobné detaily (např. nečekaně deklarovaná nenávist k ptákům). Mnohé z nich by jinde působily rušivě, tady však dodávají celku na životnosti a podporují pocit, že máme co do činění s dílem nikoli snad kromobyčejně hlubokým, nicméně upřímným.

Tsunami 2/5
Košatá marnost, která se zuby, nehty a tlamou drží své jedinečné vyprávěcí vize. Dělá to efektivně a dokáže nám vnutit svá pravidla. To ale ještě neznamená, že si ji nemůžeme vrchovatě užít.

JFL 2/5
Ukecaná a podobně bezdějová, jako byla Monika. Smysl jejích dialogů mi většinou uniká. Pěkně se na ni ovšem kouká a má i své světlejší momenty.

PixyMaxi 4/5
Milá, hodná dívka, která by ovšem po večerech mohla hrát autoritativní dozorkyni v koncentračním táboře. Jen ona ví, co je pro vás dobré. A zahrne vás tím až k udušení. Vzhledem k fixaci na automobil a odporu k pohybu a zelenině i přes krásnou tvářičku nejspíš za deset let zaznamenáte dramatický pokles ratingu. Ale teď prostě jí podléháte a hrozně vás to baví.

Kalevala 2/5
Možná dokáže ohromit vyhazovače v táborském klubu Kotnov, já ale dávám přednost přirozenějším holkám, co si na nic nehrajou.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Podle těchto znamení poznáte, že miluje sex. A někdy byste to do ní ani neřekl! Inu, tichá voda břehy mele…

Číst více
Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

V tomto článku jsme pro sex použili výrazy z drsné hovorové mluvy. Ale pozor - text je přísně odborný!

Číst více
POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

Zeptali jsme se na to čtyř žen, ale dvakrát moudří z toho nejsme. Každá to totiž chce jinak. Ale co - zmrzliny jsou taky stovky druhů a každý ma nejraději tu...

Číst více
Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Čekáte, že zrovna váš život bude originální? Marně!

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více