Reklama
Proč mít mílenku

Proč mít mílenku

Zaručené zdůvodnění, které dejte přečíst partnerkám!

Přijde vám už trapné skrývat svou milenku, mazat její vášnivé SMS, lhát doma a cítit se sám před sebou jako pokrytecký vůl? Zkuste se se svou stálou partnerkou či manželkou domluvit na otevřeném vztahu. Jinak řečeno – pokuste se milenku zlegalizovat. Že je to šílená představa? Budete se divit, ale řada žen je ochotných do toho jít. Mít partnerovu ‚bokovku’ pod kontrolou se jim totiž zdá lepší než být za husu, která vůbec netuší, že ji podvádíte.

Jak na to? Nejdřív musíte partnerce vysvětlit rozdíl mezi dvěma druhy věrnosti: sociální a sexuální. Můžete jí být absolutně věrný sociálně (tedy vážit si jí, starat se o ni, chtít s ní prožít celý život a nemyslet na to, že byste ji někdy opustil kvůli jiné ženě). Zároveň jí ale klidně můžete být ‚nevěrný’ sexuálně (tedy užívat si nezávazný sex s jinými ženami). Pokud o tom bude vědět, vlastně ani o žádnou nevěru nejde – nic jí přece netajíte.

Že bude partnerka žárlit? Ze začátku se tomu určitě neubrání. Biologickou podstatou ženské žárlivosti je obava, že partnerka přijde o zdroje, které bude muset muž platit milence v podobě alimentů (případně že ze vztahu odejde k milence, se kterou si pořídil ‚levobočka’). Žena se také může obávat pohlavních nemocí. Obě tyhle obavy mají ale spolehlivé řešení – kondom. Další složka žárlivosti je kulturní. Žárlivost je prostě zvyk, který v nás vytvořila pokrytecká morálka a natloukla nám ho do hlavy tak hluboko, až jsme ho přijali za vlastní.

Pokud vaše partnerka dokáže obě tyhle celkem nesmyslné složky žárlivosti vyřadit, čím ji vlastně vaše milenka ohrožuje? Proč by jí měly vadit vaše nezávazné sexuální úlety? Přijde snad o něco, když ho občas strčíte do jiné ženy?

Otevřený vztah vzniká právě pochopením těchto zákonitostí. Rozlučte se ale s představou, že se vám ho podaří prosadit na začátku soužití, kdy jste do sebe ještě s partnerkou zamilovaní. V téhle fázi žena logicky požaduje, abyste patřil jen jí. Po několika letech ale zamilovanost odezní – lidé spolu přece zůstávají kvůli úplně jiným hodnotám, než je bláznivá láska. Oba jste už rozumní a víte, že lidé jsou si prostě nevěrní.

Otevřený vztah se vám bohužel nepodaří uskutečnit s každou ženou. Unese ho jen sebevědomá a silná osobnost, která je si sama sebou vnitřně jistá. Ví, že ji vaše ‚bokovka’ nemůže ohrozit. Taky nesmí mít mindrák ze svého vzhledu. Pokud si klade nesmyslné otázky typu ‚Proč chce vlastně šukat jinou? Má snad ta děvka hezčí prsa než já?‘, do otevřeného vztahu nikdy nepůjde.

Jako ve všem v životě jde i v otevřeném vztahu o poprvé. Když se vaše partnerka dozví, že chcete mít milenku (nebo ji už máte), zraní ji to a naštve. Je to přirozená obranná reakce. Po pár dnech ale emoce odezní a začne se na to dívat s odstupem. A když budete mít štěstí, řekne si: „Proč to vlastně nezkusit?“

Že vám lidé žijící v otevřeném vztahu připomínají volně se pářící zvířata? Ano, samozřejmě. Na rozdíl od ostatních, kteří potají dělají to samé, si to ale aspoň přiznávají. Páří se radostně a bez výčitek, že tím někoho podvádějí.

PĚT PODMÍNEK

Otevřený vztah nemůže dlouhodobě fungovat bez pěti základních podmínek:

1. Absolutní dodržování zásad bezpečného sexu. Vaše partnerka musí mít jistotu, že od milenky nic nechytne. Jakmile na ni přenesete kvasinkovou infekci, chlamydie nebo nedejbože ještě něco horšího, je konec. Už nikdy vám žádnou milenku nepovolí.

2. Absolutní péče. Vaše partnerka nesmí mít ani náznakem pocit, že ji zanedbáváte. Kvůli milence ji nesmíte okrádat o čas, o peníze ani o sex. Jakmile si začne myslet, že hraje druhé housle, milenku vám obratem zakáže.

3. Absolutní vyloučení citů. Pokud půjde o něco jiného než o sex a vy se do milenky zamilujete, je to průšvih. Ženy jsou na to velmi citlivé, takže to partnerka neomylně pozná. ‚Sokyní v lásce’ se bude cítit oprávněně ohrožena.

4. Absolutní otevřenost. Pokud se partnerka dozví, že jste jí přes vaši dohodu něco zatajil (třeba zalhal, že jste byl s kamarády), je konec.

5. Absolutní spravedlnost. Pokud chcete od partnerky sexuální svobodu, musíte jí dopřát to samé – milence. Muži jsou ale většinou ješitní sobci. Nesnesou představu, že jim partnerku nezávazně ‚roubuje’ někdo jiný. Jste na to dost silní? Jinak se totiž nedivte, že vám partnerka milenku nedovolí. Jak by k tomu přišla, kdybyste si užíval a ona to měla zakázané?

PĚT VÝHOD

Ženy uvažují trochu jinak než muži, takže se ne každá k otevřenému vztahu odhodlá. Myslíte si, že máte takový ‚poklad’ doma? Zkuste si s partnerkou promluvit o pěti výhodách, které jí vaše případná milenka může přinést:

1. Nebudete ji obtěžovat sexem, když ji bolí hlava, je unavená, v televizi běží její oblíbený seriál nebo má ‚své dny’. Prostě zajdete za milenkou a ona bude mít klid.

2. Budete sexuálně vybitý, a tedy spokojený, veselý, vyrovnaný a klidný. Na zlepšení vaší nálady partnerka jen vydělá.

3. Nebudete na partnerku žárlit a hlídat ji (viz výše).

4. Do vašeho vztahu vnese milenka nové sexuální vzrušení, oživí ho a dá mu novou dynamiku. Pokud bude partnerka chtít, můžete ji s milenkou seznámit a třeba to zkusíte společně (to samé ale platí i pro jejího milence!).

5. Váš vztah milenka pročistí a zvýší vzájemnou důvěru. Už nebudete mít potřebu se navzájem podezírat, kontrolovat si kapsy a potají číst cizí SMS. Pokud můžete partnerce otevřeně říct: „Miláčku, dneska jsem si fakt parádně zašukal s Monikou!“, vlastně to znamená, že je to vaše nejdůvěrnější kamarádka.
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Podle těchto znamení poznáte, že miluje sex. A někdy byste to do ní ani neřekl! Inu, tichá voda břehy mele…

Číst více
Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

V tomto článku jsme pro sex použili výrazy z drsné hovorové mluvy. Ale pozor - text je přísně odborný!

Číst více
POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

Zeptali jsme se na to čtyř žen, ale dvakrát moudří z toho nejsme. Každá to totiž chce jinak. Ale co - zmrzliny jsou taky stovky druhů a každý ma nejraději tu...

Číst více
Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Čekáte, že zrovna váš život bude originální? Marně!

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více