Reklama
Proč jsou ženy zklamané?

Proč jsou ženy zklamané?

Několik důvodů, proč jsou některé z nich kyselé jak nakládané zelí

LAJDÁCKÝ VÝBĚR

Nemálo žen skončí s chlapem, kterého by si za běžných okolností nevybraly. Nechávají se totiž masově vláčet nesmyslnou módou, jejímž sloganem je „mít chlapa“. Tento příkaz v podstatě určuje podobu celého jejich života. Pramálo je oslovují intelektuální výkony, touha po sebezdokonalování, překonávání sebe sama nebo pomoc ostatním a zažehávání inspirace. Hovory žen se bezútěšně točí kolem toho, jakého chlapa měly, mají nebo by chtěly mít. V důsledku toho si muže pro vztah vybírají nekriticky, povrchně, netrpělivě, a výsledek jejich ‚volby’ podle toho vypadá. (Stejně lajdácky si bohužel vybíráme často i my ženy.) Kolem třicítky je přiznání „nemám chlapa“ pro ženu stejně bolestné jako vzpomínka na znásilnění ve školních šatnách. Potřebuje muže už akutně, aby vyhověla panovačnému hlasu ‚přírody’, a její měřítka výrazně klesají. Jakmile chlapa seženou, nechají si od něj co nejdříve naflákat potomka, aby byl úlovek zpečetěn spermatem a krví. Brzo ovšem zjistí, že si vybrali úplného vola. Ale už je pozdě s tím něco dělat. Dobře jim tak!

VRAŽEDNÁ ZKUŠENOST

Ženy si někdy (často) myslí, že pro úspěšný vztah je dobré mít ‚zkušenosti‘. Že je dobré si nejdřív užít, poučit se a teprve pak se doopravdy zamilovat a ‚mít‘ krásný, věrný a dlouhodobý vztah. Velký znalec moderních vztahů, francouzský spisovatel Michel Houellebecq, k tomu v románu Rozšíření bitevního pole poznamenává toto: „Láska jako vzácný, umělý a pozdní jev může vzkvétat pouze za zvláštních a zřídkakdy současných podmínek, které jsou přímým protikladem uvolněnosti mravů, charakterizujících moderní dobu. […] Poznala příliš diskoték a milenců; takový způsob života člověka ochuzuje a přináší s sebou někdy vážné a zpravidla nezvratné důsledky. Láska jako nevinnost a schopnost iluze, jako způsobilost shrnout opačné pohlaví jako celek do jediné milované bytosti, zřídka odolá roku sexuálního toulání, někdy dvěma. Opakované sexuální zkušenosti nahromaděné během dospívání ve skutečnosti rychle nahlodávají a znemožňují jakoukoliv možnost citové, romantické projekce; postupně, vlastně dost rychle, se naše schopnosti milovat dostávají na úroveň starého hadru.“

Bez ohledu na zklamání z toho, že nenalezla ‚velkou‘ či ‚pravou‘ lásku, si žena myslí, že nějakého ‚stálého‘ chlapa potřebuje. A tím se veze do dalšího zklamání, viz předchozí odstavec.

PASIVITA

Většina žen vidí problém lásky jako otázku, jak být milována, a méně už jako otázku, jak milovat. Chtějí získat někoho, kdo by je miloval. Upínají se k tomuto cíli a využívají při tom nejrůznější prostředky: oblečení, způsob mluvy, strategie chování, psychologické triky, kosmetiku či plastickou chirurgii. Láska je ovšem především aktivní a tvůrčí činnost a umění, kterému je třeba se učit. Nestačí zvládnout techniky sexu ani nestačí být tolerantní – když jsou muž a žena k sobě navzájem tolerantní, když si ‚vyhovují’, je to jen sobectví ve dvou. Láska totiž je snaha o překonání vlastní samoty spojením s druhým, ne konverzační a relaxační klub.

Každé umění ovšem vyžaduje kázeň, tedy schopnost jednat, i když se mi zrovna nechce. Chování řady žen je však pravým opakem kázně: za nejlepší považují pouze to, co je ‚příjemné‘, při čem se lze ‚uvolnit‘ a při čem nemusejí moc přemýšlet. Jakmile ve vztahu narazí na překážku, celý vztah se jim zatemní. Ale chybu nehledají u sebe!

Dalším předpokladem pro to, aby člověk zvládl nějaké umění, je soustředění, u žen extrémně vzácné. Schválně zkuste, jak dlouho dokáže žena jen tak klidně sedět, bez mluvení, čtení, pití, kouření, sledování televize či nutkavých pohybů rukama nebo nohama (výsledky tohoto testu nám pak můžete poslat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ).

A posledním zásadním faktorem umění je trpělivost. Ale – znáte nějaké trpělivé ženy?

Jestliže ženy nepěstují schopnost aktivně milovat a spoléhají se na to, že „to nějak přijde“, budou nutně zklamané. Ono to totiž nikdy nepřijde samo. A když nic nepřichází, kompenzují si prázdno romantickými příběhy ve filmech a v knihách a vlastním sněním. Srovnáváním reality s těmito představami se pak jejich zklamání dále prohlubuje.

NESCHOPNOST SAMOTY

Aby člověk mohl navázat skutečný vztah s někým a mohl být opravdu s ním, a ne jen vedle něj, musí být schopný být sám. Jen ten, kdo se sám se sebou nenudí, koho být sám se sebou baví, může nabídnout něco i druhému. Která žena dokáže být sama, a k tomu ještě ráda? Abychom mohli mít rádi jiné, musíme mít rádi především sami sebe. „Miluj svého bližního jako sebe samého,“ nabádá evangelista Marek. A to znamená také zdokonalovat se, pracovat na sobě, pěstovat si vnitřní bohatství a naslouchat si. Milovat, to znamená dávat, ale dávat z přebytku. Při takovém rozdávání vám vůbec nic neubývá! Jakmile začnou ženy považovat vztah za výměnný obchod, stávají se z nich zatrpklé nemilující hokynářky. A jsou zklamané z toho, že jim účty pořád nevycházejí. Své zklamání obracejí proti partnerovi. Vidí třísku v jeho oku, ale břevno ve svém vlastním ne.

ŠPATNÁ OČEKÁVÁNÍ

Častým důvodem hořkého zklamání vůbec je, že čekáme něco, co se nesplní, a pak obviňujeme okolí (muže, počasí, politiky, firmy, vesmír), že se to nesplnilo.

Přitom je to tak jednoduché: Stačí žít beze strachu a bez naděje. Pak nebudete nikdy zklamaní. Šiřte toto životní heslo mezi ženami.
Určitě vám jednou poděkují!
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Podle těchto znamení poznáte, že miluje sex. A někdy byste to do ní ani neřekl! Inu, tichá voda břehy mele…

Číst více
Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

V tomto článku jsme pro sex použili výrazy z drsné hovorové mluvy. Ale pozor - text je přísně odborný!

Číst více
POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

Zeptali jsme se na to čtyř žen, ale dvakrát moudří z toho nejsme. Každá to totiž chce jinak. Ale co - zmrzliny jsou taky stovky druhů a každý ma nejraději tu...

Číst více
Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Čekáte, že zrovna váš život bude originální? Marně!

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více