Reklama
Pospěšte si, než uteče!

Pospěšte si, než uteče!

Redaktor Maxima Petr Bílek o tom, že štěstí trvá jenom velmi krátce.

Běžný scénář

Štěstí s jednou ženou trvá celkem dvacet sekund, maximálně dvacet pět. Nejdřív ji neznáte. Pak ji poznáte a trápíte se, jak to zařídit, aby vás chtěla. Vynakládáte čas, peníze a duševní energii, zatímco ona vás nechává ,vydusit’. Pak žena jako výpravčí ČD vydá souhlas k pohybu tělesných souprav. Dojde k penetrativnímu tělesnému kontaktu. Už tehdy si začínáme uvědomovat, že to není zas tak dobré, jak jsme si představovali. Naše fantazie se rozdírají o realitu, i když nám to ještě nedochází, protože jsme napraní fetem (viz dále). Brzy musíme řešit průvodní úkoly: nutnost koordinovat svůj denní program, smířit nesmiřitelně rozdílné zvyky a vyrovnat se s postupně objevovanými vadami a náladami partnerky. Náhle je problém jet na hory s jinou ‚kamarádkou’, zůstat v práci do noci či lehat si oblečený do postele.


Oněch dvacet sekund čistého štěstí se odehraje někde kolem tohoto prvního kontaktu. Připomíná to rozbalování vánočních dárků. Bohužel nedokážeme ani přesně určit, kterých dvacet sekund to vlastně je. Pak se štěstí kontaminuje jako Labe pod Neratovicemi a čerstvý a voňavý vztah se mění ve včerejší koblihu. Protože je kořenem změny čas, dá se říci, že žena nesmírně rychle stárne. A pokud s ní vydržíte, zestárne navíc i viditelně.


Toxikologie

V okamžiku zamilování se nám do krve pumpuje fenyletylamin, dopamin a noradrenalin. Je to mocná šleha, ještě střihnutá ‚mazlicím’ hormonem oxytocinem. Jsme sjetí jak saně, nemusíme spát, nemáme chuť k jídlu a jsme podivně čilí. Koktejl ale za pár dnů vyprchá. Dojezd naštěstí zeslabují hormon vazopresin a endorfiny. Endorfinové opiáty zklidňují, tlumí bolest a navozují pocit intimity. Jsou ovšem silně návykové. Rozejdete se s ní, a prásk! Endorfiny dojdou a příšerný absťák vás bolestí srazí na kolena. Takže nejdřív nádherný začátek a pak dlouhodobá, tlumící závislost… Dobrá zpráva je, že endorfiny se dají ‚vyrobit’ tělesným cvičením. Takže: rozejít se s dívkou a okamžitě na tříhodinový vydatný trénink!


Chceme možnosti

Může jít ale jenom o to, že my muži upřednostňujeme na rozdíl od žen otevřené možnosti. Zatímco žena ráda promění možnost za jistotu svého chlapa, my ztrátou možností trpíme. Od počátku života se naše možnosti zužují a mění v tu či onu skutečnost. Smrt je vlastně jenom stav, kdy už nám žádná možnost nezbývá. A ve vztazích trpíme smutkem ze ztráty možností. Možností prožít to znovu s miliony jiných dívek.


To, že se dívka mění, může být nepříjemné. Ještě větší problém ale je, když zůstává stejná. Chodíte s dívkou dejme tomu rok. Je vám s ní dobře, ona je v rámci možností příjemná, inteligentní, a ještě dobře šuká. A přesto vám cosi chybí. Ona se totiž vůbec nezměnila! Její život je stále stejný, což ani vás nepodněcuje k žádné změně. Neodjede sama na Kavkaz. Nenavrhne vám společnou koupi plachetnice. Nezaloží s kamarádkami kapelu. Nezatáhne vás na výstavu ghanského umění. Zkrátka neudělá nic překvapivého a nečekaného. Ale na druhé straně: kolikrát jste něco takového udělal vy? Kolikrát jste dobrovolně vykolejil? No tak vidíte. Filozof Milan Machovec říkal: „Mladý je ten, kdo se dokáže za rok naprosto změnit.”


Takže vyměnit a najít si jinou? Připravte se na bolest a další zápis do rejstříku neúspěchů. Možná si ani vůbec nepolepšíte. A některé možnosti už stejně nebudou. Protože jak říká James Bond: „Žijeme jenom dvakrát.”


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Podle těchto znamení poznáte, že miluje sex. A někdy byste to do ní ani neřekl! Inu, tichá voda břehy mele…

Číst více
Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

V tomto článku jsme pro sex použili výrazy z drsné hovorové mluvy. Ale pozor - text je přísně odborný!

Číst více
POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

Zeptali jsme se na to čtyř žen, ale dvakrát moudří z toho nejsme. Každá to totiž chce jinak. Ale co - zmrzliny jsou taky stovky druhů a každý ma nejraději tu...

Číst více
Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Čekáte, že zrovna váš život bude originální? Marně!

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více