Reklama
Jak sbalit ženu? Expert poradí

Jak sbalit ženu? Expert poradí

Tipy od autora bestselleru, který dělá z lúzrů protřelé baliče

Totální lúzr a nedobrovolný celibátník Ivan Brezina se jel do Brna nechat poučit od Tomáše Baránka (37), jak na ženy...

Vaše knížka Jak sbalit ženu má podtitul „praktická příručka technologie lovu“. Nedegradujete tím ženy jen na kořist?
Aby tanec vypadal ladně, taky se nejdřív musíte naučit kroky. Balením žen si muž vždycky něco dokazuje, ale nesmí to být jediný motiv. Kořist z žen dělá jen ten, kdo je vlastně nemá rád.

Nezlobí se ženy, že jste vyzradil, jak na ně?
Kupodivu mi spíš děkují. Chlapi prý konečně přestanou dělat chyby, které jsou pro ně nepřijatelné. Muž se jim třeba i líbí a šly by do toho, ale některé věci prostě nedokážou překonat, protože by šly pod cenu.

Co mi žena nikdy nepromine?
Když jste špatně oblečený a smrdíte. Pak můžete být příjemný a chytrý, ale zevnějšek to degraduje. Nemusíte být metrosexuál, to spousta žen odsuzuje. Nejlepší je střed. Měl byste vědět, co se nosí, ale nekopírovat to úplně. Ostříhané nehty, vyčištěné zuby…

Jaké chyby dělám při balení?
Vystudoval jsem matematickou informatiku, takže jsem to podrobně analyzoval. Předvztahovou komunikaci jsem rozložil na čtyři etapy: výběr, kontaktáž, dobývání a svádění. V každé etapě můžete dělat jiné chyby. Možná si vybíráte ženy, kterým nemáte co nabídnout. Přeceňujete se, což ale může být i obrana. Když neuspějete, stačí si pak říct: „Byla na mě příliš dobrá.“ 

Největší problém mám s kontaktáží. Bojím se oslovit hezkou dívku na ulici…
Kdysi jsem ho měl taky.  Strachu se zbavíte, když si vytvoříte správný vnitřní postoj. Balení je jen hra, ve které o nic nejde. Žádná žena vás nemůže poznat za minutu, takže pokud vás odmítne, nic důležitého to o vás neříká.

Takže nejsem totální lúzr?

Ne, a to ani když vás odmítne devět žen z deseti. Já se intenzivním tréninkem dobral k tomu, že mě odmítala jen každá druhá. Ani muži, co vypadají skvěle, nesbalí každou. Ale pokud tohle nevíte, odmítnutí vás zablokuje. Získáte pocit, že na to nemáte a že vás odmítne každá! Zablokovaný muž je pak třeba celý život sám jen proto, že neumí zlomit dávné prokletí prvotního odmítnutí. Je to paradox, protože na balení je nejhezčí pocit vnitřní svobody. Můžete to zkusit na každou ženu, kterou potkáte! Když to nevyjde, zasmějete se tomu. Buď jste to podělal, nebo jste sice byl vtipný, ale ona byla kráva. Chlap si to může užívat, ale spousta nás to ke své škodě nedělá.

Jak se při kontaktáži chovat?

Pokud nejste Brad Bitt, je největší chybou nudnost. Při kontaktáži můžete cokoli: lhát, být drzý… Musíte se jen co nejoriginálněji otisknout do jejího dne tak, aby si vás zapamatovala. Ale musíte to udělat rychle! Za pár minut z ní vytáhněte kontakt a pak zmizte a nechte to v ní aspoň den působit.

Proč tak dlouho?
V ženě to musí uzrát. Říká si, že jste docela zajímavý, ale přitom se věnuje svým věcem. Na chvíli na vás zapomene, pak si vzpomene, ale vy jste se ještě neozval. A právě proto ji začnete zajímat! Tím, že mlčíte, působíte na její vnitřní nejistotu. Nejčastější chybou je poslat jí SMS třeba už za půl hodiny.

Mé další chyby?
Následuje fáze dobývání. Zatímco při kontaktáži jste tlačil a byl vtipný, teď musíte obrátit. Buďte zdrženlivý a hlubší. Základní pravidlo dobývání ale je neprojevit své pocity dřív a víc než žena. Příklad: končí první rande a ona přizná, že se jí to s vámi líbilo. Pokud jste nepoučený, řeknete: „Bylo to fantastické. Miluju tě! Kdy se zas uvidíme?“ A ještě se na ni při tom díváte psím pohledem. Žena se v tu chvíli stáhne a končí.

Proč?
Protože na první schůzce ji nezajímají vaše city, ale ty její. Čeká, jestli vůbec nějaké budou. Pokud ji v tom předběhnete, porušil jste nepsanou reguli. Vlastně jí tím říkáte: „Nejsem na tebe dost zralý.“ Žena nechce, abyste se jí dal takhle zadarmo. Věcem zadarmo nikdo z nás nevěří. Značkové zboží bývá stejně kvalitní jako neznačkové, ale rádi si za něj snobsky připlácíme. Stejně je to i s mužem – pokud je zadarmo, nemá pro ženu hodnotu. Tím, že hned nezaberete, potvrzujete, že tu hodnotu máte. Žena se nevzdá muži, který ji příliš chce.

Kdy je odmítnutí výzvou k další hře, a kdy to už žena myslí vážně? Už rok zvu třeba Nelu do sauny a Bohdanu na swingers party, ale posílají mě do háje…
Abyste se ujistil, jak to myslí, zvolte jinou formu pozvání. Nesmí to vypadat jako rande. Řekněte třeba: „Kámoš otevírá novou kavárnu, a mně se tam nechce samotnému. Nepůjdeš se mnou?“ To ji nezavazuje – šel byste tam i bez ní. Takových situací zkuste několik, abyste postupně eliminoval její výmluvy. Odmítne-li vás ale víckrát, asi vás fakt nechce. Většina mužů se sice snaží dál, ale je to zabitý čas. 

Může na ženu fungovat ‚chlapská‘ férovka typu: „Čau, nechceš si zašukat?“
Ano, ale jen v případě, že si chce jen zašukat. Pak jsou ve hře úplně jiné motivace než při balení. Pokud je ve fázi, kdy ještě nehledá vážný vztah, potkáte ji někde na tahu a líbíte se jí… Ale nejde to použít univerzálně.

Co si myslíte o sexu na prvním rande?
Nejen že ho po ní nesmíte chtít, ale nesmíte vyžadovat ani polibek či jiný důkaz, že se to stane příště. Dokonce ani ne slib, že nějaké ‚příště‘ vůbec bude. Z pohledu hráče je sex na prvním rande konec hry. Ale je to vaše volba. Žádná pravidla neplatí, mou knihu můžete klidně odložit. Psal jsem ji pro muže, kterým balení nejde, a ti by měli postupovat pomalu. Upocená snaha se ženám nelíbí.

Můžu se balení naučit, nebo je to vrozené?
Znám řadu mužů, kteří se to naučili. Stejně jako ve sportu se to ale nesmí vzdát.

Kolik jste za život sbalil žen?
Co znamená sbalil? Většinou se to měří sexem, ale já měl dobrý pocit, i když to tak neskončilo. Seznamoval jsem se se spoustou žen. Byly jich desítky? Nepočítal jsem to.

Dělal jste to, co intuitivně zkoušíme všichni, ale pak jste z toho navíc vypreparoval technologii balení…
Pomohl mi zkušenější kamarád, od kterého jsem okoukal spoustu věcí. Ale hlavně jsme se o balení bavili a pořád to rozebírali. Když jsem pak potkal manželku, balení mě už přestalo bavit. Napadlo mě tu bujarou životní etapu uzavřít tím, že se z ní vypíšu.

Dneska už sekáte dobrotu?
Zní to hrozně, ale je to tak. Ale aspoň zase můžu radit druhým…

To je jako s chlastem. Ze žalu, že mě žádná nechce, jsem se taky postupně propil až do střízlivosti. Není ale zrůdné analyzovat tak krásnou věc, jako je vztah?
Vztah je krásný, ale už není hezké, když se lidi nepotkají jen proto, že jeden z nich nezná úplně základní věci. Když muž ví, jakým způsobem chce být žena dobývána, může jí v tom jít na ruku. Pak to funguje.

Existuje něco, co zabere vždycky? Co třeba shazování sebe sama?
To je dobrá strategie, ale nefunguje univerzálně. Když se budete shazovat vy, je to něco jiného, než když to bude dělat  skutečný zoufalec. Můžete to přehrávat, ale ne moc. Svou přirozenost nepředěláte. A to je problém, protože žena vaši vnitřní nejistotu vycítí. Žádný univerzální balicí princip proto neexistuje. Některé techniky fungují, ale pokud se k vám nehodí, budou k ničemu. Žena pozná, že jste jí řekl naučenou větu a víc ve vás není.

Takže mě fakt nic nezachrání?!
Snad jen kdybyste byl silná osobnost, ale to se těžko radí. Funguje humor – ne vyprávění vtipů, ale pohotová vtipná reakce. Ne nadarmo se říká ‚ukecal ji‘.

Takže celé balení je o inteligenci. Jsem blbej, nereaguju rychle a mám smůlu…
Pak je jediným řešením najít si holku ještě hloupější, než jste sám.

Hmm, fakt dík… Taky jste býval ňouma?
Spíš řekněme, že jsem býval zakřiknutý filozofující typ. Nebál jsem se ženy oslovovat, ale selhával jsem ve fázi dobývání. A přitom je to na balení nejzábavnější, protože je tam velký prostor pro taktiku. V kontaktáži vás spousta žen odmítne, ale tady jste už dál.

Pokud vás správně chápu, není cílem ani tak sbalení ženy, jako spíš samotná hra.
Tohle si opakujte, pokud se vám nedaří. Když podnikáte, podle příruček se máte soustředit na své budoucí úspěchy, protože vám to dá křídla. V balení je to obráceně – musíte se vykašlat na cíl a mít radost z cesty. Jinak do toho totiž vkládáte emoce, které nejsou spojeny s okamžitou situací, a to vás svazuje.

V brněnském divadle BuranTeatr pořádáte kurzy balení. Kdo se do nich hlásí?
Často jsou to muži na hranici sociální fóbie. Ti mají problém i v komunikaci s jinými muži. Musejí se naučit ženu vůbec oslovit, třeba banalitou typu „Kolik je hodin?“ Přehrávají si to nanečisto s herečkou. Někteří se s ženou nezávazně baví poprvé v životě! Když tuhle situaci zvládnou, zkoušejí herečku rozesmát. Nejde to? Tak prostě řeknou: „Ještě jednou.“ A zkusí něco jiného.  

Jste pro ně zachráncem?
Přiznávám, že hlavním motorem je radost, že jim pomůžu. Učím je, jak se ženami mluvit.

To bych taky rád věděl. V trapném tichu sedíme na baru. Minuta, dvě, pět… Pak se zvedne a odejde. O čem se s ní bavit?   
Nejlepším tématem je ona sama. V mé knížce jsou otázky pro inspiraci. Ale nesmí to být mechanické! Improvizujte, přesuňte se z povrchní konverzace k osobním tématům. Dejte jí pocit, že se o ni zajímáte, a řekněte jí o ní samé věci, které jí ještě nikdo neřekl. Na ideálním rande ale mluví hlavně ona. Vy o sobě neřeknete skoro nic, ale ona vám o sobě prozradí všechno, a ještě má pocit, jak si krásně popovídala. A přitom jste jen mlčel a občas položil správnou otázku.

V knize tvrdíte, že se ženám nejvíc líbí drzí muži. Jak být správně drzý?
Drzostí ženě naznačujete, že se z ní hned nepoděláte. Drzost je už to, že ženu oslovíte na ulici. Oslovit ji v baru drzost není, tam to dělá každý. Zkuste to někde, kde se to ‚nesluší‘, a bude vědět, že jste o něco dál než ostatní. Drzé je taky lehce ji shodit.

Něco jako „Jste tlustá jako prase?“
To není drzost, ale urážka. Jde o to, rafinovaně poškádlit situaci. Pokud balíte celebritu, je drzé dělat, že ji vůbec neznáte.

Nejste na balení závislý?
Teď už ne, ale jednu dobu jsem byl. Své vnitřní problémy jsem řešil tím, že jsem prostě jen sbalil další holku. Byl to skvělý způsob, jak si dokazovat svou cenu – než jsem zjistil, že to vlastně nic neřeší. Prostě jen záplata, podobně jako třeba alkohol.

Až mě teď vyhodí z Maxima, opiju se. A protože mě pak nebude mít rád už ani můj šéf, začnu se přežírat a kousat si nehty. Nebo mám radši zkusit balit ženy?
Nejlepší je, když člověk pochopí, co se v něm odehrává, a zbaví se svých zlozvyků.

Více na webu www.jaksbalitzenu.cz

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Podle těchto znamení poznáte, že miluje sex. A někdy byste to do ní ani neřekl! Inu, tichá voda břehy mele…

Číst více
Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

V tomto článku jsme pro sex použili výrazy z drsné hovorové mluvy. Ale pozor - text je přísně odborný!

Číst více
POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

Zeptali jsme se na to čtyř žen, ale dvakrát moudří z toho nejsme. Každá to totiž chce jinak. Ale co - zmrzliny jsou taky stovky druhů a každý ma nejraději tu...

Číst více
Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Čekáte, že zrovna váš život bude originální? Marně!

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více