Reklama
Božské polokule

Božské polokule

Co a proč muže přitahuje na ženském zadku?

Eroticky se muži dělí na tzv. horňáky, které nejvíc přitahují ženská prsa, a na dolňáky, kteří se nejdřív dívají na zadek. Výzkumy ukazují, že dolňáků je až 75?%. Podle vědců jsme fascinaci zadkem zdědili po zvířecích předcích. Samice některých druhů opic totiž zduřením a změnou barvy  zadku signalizují ovulaci a ochotu k páření.

Lékaři se dlouho divili, proč u některých lidí nefunguje injekční podávání léků. Irští vědci loni zjistili, že za to může  tučný zadek. Dobrovolníkům vstříkli kontrolní látku a sledovali její šíření v těle. Až u 60?% obézních lidí zůstala uzavřena v tukové tkáni. Uvažuje se proto o zavedení delších injekčních jehel.

Nedaleko Studené na Moravě můžete navštívit tzv. Čertovo sedlo – skupinu balvanů, ve kterých je prý vyhlouben otisk ďáblova zadku. V anglickém hrabství Derbyshire zase nevynechte jeskyni Devil’s Arse, což by se dalo přeložit jako ‚Ďáblova prdel’.

Charles Bukowski popisuje v povídce Všechny řitě světa i ta má svůj zdravotní stav těmito slovy: „Hemoroidy mě sužovaly patnáct nebo dvacet let, taky prasklé vředy, játra, nežity a úzkostné neurózy, různé druhy šílenství, ale žijete s tím a doufáte, že se to na vás nesesype najednou…” Pokud se na vás ale hemoroidy sesypou, navštivte www.hemeroidy.estranky.cz.

Zatímco u mužů se tuk většinou usazuje v oblasti břicha, u žen se hromadí hlavně v hýždích. Ženské časopisy je proto označují jako ‚nejproblematičtější část těla‘ a přinášejí složité návody, jak si vypěstovat hladký a pevný zadeček. Vnucují čtenářkám speciální cviky, krémy proti celulitidě, stahovací kalhotky, liftingy, zábaly, masáže, liposukci… Recept je přitom zcela prostý: nežrat a hýbat zadkem.

Ideál krásného zadku se proměňuje v čase i mezi jednotlivými kulturami. V 19. století byl v módě tzv. honzík – výztuž připnutá v pase, která zvětšovala objem boků. Po období anorektických modelek dnes západní muži dávají přednost hýždím střední velikosti, ale Arabové mají raději objemnější zadečky. Z USA se šíří móda většího pozadí po vzoru Jennifer Lopez (Američanky ho docilují silikonovými implantáty). Ve většině afrických zemí jsou pak ideálem ženské krásy široké boky a co největší zadek. Podle jedné teorie to souvisí s plodností – žena se širokou pánví má totiž větší šanci donosit dítě.

Lidský řitní otvor obepínají dva svěrače, které ho udržují uzavřený. První je z příčně pruhovaného svalstva, takže ho můžeme ovládat vůlí, druhý ze svalstva hladkého, takže ho vůlí ovládat nemůžeme.

Ženy jsou náchylnější k hříchu než muži. Často se zúčastňují čarodějnických sabatů, na kterých Satanovi líbají zadek. Tvrdí to kniha Malleus maleficarum (česky Kladivo na čarodějnice) z roku 1486.

Kulatý lidský zadek se vyvinul až v souvislosti se vzpřímeným postojem a chůzí po dvou (primáti mají totiž zadek plochý). Zatímco opice kopulují zezadu, díky napřímení těla se u lidí objevila kopulace zepředu. Erotický stimul, který dřív samcům poskytoval zadek, částečně převzala ženská prsa, která se díky tomu zvětšila.

Německá břišní tanečnice Julia ‚Kleopatra‘ Mayerová vysoudila na svém plastickém chirurgovi odškodné v přepočtu půl milionu korun za to, že jí omylem odsál tuk z jedné hýždě. „Doslova mi ukradl zadek – zdroj mé obživy!“ řekla umělkyně, která původně chtěla jen hubenější stehna.

Abnormálně velkému usazování tuku v oblasti hýždí se říká steatopygie. V době kamenné se vyskytovala běžně a byla ideálem krásy. Naznačují to nálezy paleolitických sošek s extrémně velkými zadky (u nás třeba Věstonická venuše). Dnes se steatopygie vyskytuje u žen afrických kmenů Khoisanů, Pygmejů a Hotentotů. Biologové ji vysvětlují jako fyziologickou adaptaci na horké prostředí – větší tělesná plocha totiž umožňuje lepší termoregulaci. Podle jiné teorie je velký zadek zásobou živin pro suché období.

Anální sex okusilo aspoň jednou 28% Češek a 1% ho praktikuje při každém styku. Jak na to, radila čtenářům Maxima (10/2004) britská modelka Jerri Byrne. „Nejdřív prověřte terén – při milování si jedním prstem jemně hrajte s partnerčiným zadním vchodem. Pokud neprotestuje a necuká se (nebo ještě lépe, pokud se vám sama nasouvá na prst), dává vám zelenou… Pořádně ji promažte gelem a pak ji nechte, aby se na penis nasunula sama svým vlastním tempem. Jste uvnitř? Pohybujte se jemně a pravidelně a stále si hrajte s jejím klitorisem…“

Lidský zadek se skládá ze tří svalů. gluteus maximus (velký sval hýžďový) je největším svalem v lidském těle. Spolu se středním svalem hýžďovým (gluteus medius) natahuje a ohýbá kyčelní kloub a odtahuje a přitahuje nohu. Malý sval hýžďový (gluteus minimus) otáčí kyčelním kloubem.

Zvláštní léčebnou a zdravotně preventivní praktikou je důkladný výplach tlustého střeva velkým množstvím vody, tzv. colon cleansing. Prý to zvyšuje imunitu, odstraňuje z těla toxiny, snižuje riziko rakoviny, zlepšuje náladu… Více na www.colonzone.org.

„Stejně jako na dlani jsou i na zadku čáry, které prozrazují hodně o charakteru a o budoucnosti člověka,“ tvrdí slepec Ulf Buck z Lipska, který hmatem ‚čte‘ pozadí.

Vyznavače spankingu vzrušuje dávat nebo dostávat výprask na zadek. Kromě ruky k tomu používají nejrůznější bicí nástroje. Mezi příznivce této erotické techniky patřil filozof J. J. Rousseau, který ve svém Vyznání (1781) vzpomíná na trestající ruku slečny Lambercierové. O spankingu více na www.spanking.kvalitne.cz.

Významy, kterými je lidský zadek obklopen, jsou zajímavě rozprostřeny od záporných po kladné. Zahrnují znechucení („Vyliž mi prdel!”) i fascinaci („Posadit se z něčeho na prdel.”). Je z toho dobře vidět, jak rozporuplnou roli zadek v kultuře hraje.

Vzrušení ze ženského zadku se označuje jako pygofilie. V antice byla uctívána Venuše s přízviskem kallypygos, což by se dalo přeložit jako ‚krásnozadká’. Její socha se zvednutou suknicí je dnes v Národním muzeu v Neapoli.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Jak poznat lačnou holku? Tady je 53 věcí, podle kterých ji hned odhalíte

Podle těchto znamení poznáte, že miluje sex. A někdy byste to do ní ani neřekl! Inu, tichá voda břehy mele…

Číst více
Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

Šmajchlování: Jak často to děláme, kdy nejvíc a jak tomu říkáme?

V tomto článku jsme pro sex použili výrazy z drsné hovorové mluvy. Ale pozor - text je přísně odborný!

Číst více
POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

POLÍZANICE! Zeptali jsme se žen, jak správně lízat. K čemu jsme došli?

Zeptali jsme se na to čtyř žen, ale dvakrát moudří z toho nejsme. Každá to totiž chce jinak. Ale co - zmrzliny jsou taky stovky druhů a každý ma nejraději tu...

Číst více
Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Naivní očekávání - dej si facku, odhoď je a začni od konce

Čekáte, že zrovna váš život bude originální? Marně!

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více