Reklama
VIDEO: Letošní Marosana byla prostě libová!

VIDEO: Letošní Marosana byla prostě libová!

Michal Maroši namíchal už 15. ročník svého bikerského drinku. Jako přísady použil pumptrack, dual, slopestyle, motokros, skvělé počasí a jako obvykle unikátní atmosférus účasti Maxima.

Nejen že se Michal zúčastnil závodu ve všech čtyřech disciplínách, ale dual dokázal vyhrát a během slopestylu svým supermanem, parádně protaženým no-handerem a crazy 360 dokázal, že do šrotu rozhodně nepatří.

Do pátečního otevíracího závodu v pumptracku proti sobě nastoupili bikeři z různých disciplín. Po vyřazovacích bojích byl nakonec tím nejrychlejší pumperem Kuba Vencl, který dokázal vyhrát nad Tomášem Slavíkem. Třetí místo pak v malém finále vybojoval Ondra Štěpánek nad Michalem Marošim.

Marosana by nebyla Marosanou bez nekonečných nocí plných tance a společenské zábavy. První večer patřil ojedinělému bikovému kinu, během kterého mohli diváci vedle soutěže o nejlepší amatérské video sezóny sledovat i neuvěřitelné dobrodružství dvou cestovatelů Ondry Bárty a Jirky Kroužka. Kluci na Marosanu přivezli část svého připravovaného dokumentu z osmiměsíční výpravy napříč divokou Asií – Cesta je cílem. Přečtete si o něm i v chystaném prosincovém Maximu.

V sobotu se jel stejně jako loni dual na old-school trati na haldě a ve zbrusu novém parku i slopestyle, který se na Marosanu vrátil po několika letech. Dual byl plný bojů od začátku do konce, jedna jízda střídala druhou a z početné kvalifikace se postupně rýsovala finálová dvojice červených býků. Michal Maroši dokázal porazit svého kamaráda a teamového kolegu Tomáše Slavíka a zaslouženě nejsledovanější závod letošní Marosany vyhrál. O třetí místo se s trochu zamotaným koncem poprali Ondra Štěpánek a Adam Semerák. Ondra i přes defekt a nutnou rychlou opravu tuto rozjížďku vyhrál a právem mu tak patří již druhé třetí místo na letošní Marosaně.

Po dualu přišel na řadu slopestyle, který se na Marosanu vrátil po několika letech. Kluci z Marosana Workxxx dokázali připravit technicky perfektní, velké a dobře jezditelné skoky a překážky. Dozor nad návrhem a stavbou parku měl náš nejlepší freestyle rider Tomáš Zejda, který si své prvenství nenechal vzít ani tady a jeho bezchybné jízdy mu s přehledem vynesly vítězství. Druhé místo bral polský partyboy Bartek Obukovicz a na třetí příčce pak skončil Kuba Vencl. Obrovskou show během slopestylu předvedl i Michal Maroši, který se nenechal moc přemlouvat a o generaci mladším riderům ukázal, zač je toho stará škola. Protažený superman, vysoký no-hander a na konec i odjetá 360 byla překvapení nejen pro všechny diváky a ridery, ale možná i pro Michala samotného.

jedna

Po slopestylu už se začalo smrákat a byl čas jít vstříc dlouhé noci. Sobotní večer měl duch taneční zábavy a vylazených outfitů. Dámy s rozkošnými čelenkami oděné v lesklých šatech, v rukavičkách a omotané šimrajícími boa zdobily pány oblečené v padnoucích oblecích s vestičkami a klobouky. Po loňské premiéře se sobotní večer na Marosaně opět proměnil v přehlídku dokonalých modelů. Je jasné, že v této tradici bude Marosana pokračovat!

Krásné slunečné nedělní ráno přivítalo úplně novou disciplínu – MX Enduro. Michal se svou partou připravil pro motorkáře trať, kterou si všichni včetně našich nejlepších motokrosařů celý den pochvalovali. Po kvalifikaci se na start postupně stavěla jedna čtveřice eliminátorů za druhou až do vyrovnaného finále. To nakonec vyhrál náš přední motokrosař Petr Bartoš před další motokrosovou star Víťou Kuklíkem, Tomášem Louthanem a Petrem Korbičkou. Motokrosová neděle jasně ukázala, že i tahle disciplína má na Marosaně své místo a diváky i jezdce baví její originální pojetí.

dva

Letošní Marosana byla náročná a hodně povedená, díky modré obloze, slunci, větru, krásným večerním róbám, přátelským setkáním a jednoduše tunám zábavy.

Už teď se začíná připravovat další ročník tohohle unikátního svátku všech bikerů. Napište organizátorům na facebookový profil, co vás na letošní Marosaně bavilo a co vám tam třeba chybělo...

Marosana, Maxim and Blues Never Dies!

IMG_0326

IMG_0327

IMG_0332

IMG_0334

IMG_0338

IMG_0344

IMG_0353

IMG_0344

IMG_0402

IMG_0404

IMG_0420

IMG_0429

IMG_0430

IMG_0451

IMG_0462

IMG_0465

IMG_0470

IMG_0555

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

Chystáte se už delší dobu něco udělat se svou kondicí, ale stále se nemůžete odhodlat? Nebo vás cvičení ve fitku neláká? ...

Číst více
Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Prestižní soutěž o nejlepší sportovní a dobrodružné fotky zná vítěze pro rok 2016. V jedné z kategorií vyhrál i Čech ...

Číst více
EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

Na přelomu září a srpna se v Tipsport areně v Praze sešli příznivci posilování, vypracovaných svalů, zdravého životního stylu...

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více