Thai Box v Brně

Thai Box v Brně

 

Čtenářská fotoreportáž z boxerské události roku!

16. října se v brněnském Boby centru odehrálo několik profesionálních zápasů v thaiboxu a smíšených bojových uměních. V naditém sále bylo několik tisíc lidí a poslední zápas se odehrál až po jedné hodině v noci. Titul King of the ring získal tuzemský borec Tomáš Hron. Reportáž i s fotodokumentací nám poslal náš čtenář, fotograf Tomáš Hájek. Pokud vyrazíte na nějakou zajímavou sportovní událost, napodobte ho a napište nám!

Trochu jako ve starém Římě. Chléb a hry. Pach krve mísící se s potem na svalnatých tělech zápasníků. Tak se mohli cítit mnozí z několika tisíc návštěvníků po střechu našlapané Laser show hall v brněnském Boby centru. Jeden z říjnových pátečních večerů tam totiž patřil show, která nesla hrdý podtitul Návrat gladiátorů.

A skutečně bylo na co se dívat. Nechápu sice smysl téhle zábavy, jako fotograf jsem ale měl možnost sledovat celou show z bezprostřední blízkosti a tak přestože program skončil o více než dvě hodiny později, vydržel jsem sledovat všechny duely doslova se zatajeným dechem.

V jasně ozářeném ringu uprostřed nadupané haly se střídali zápasníci i používané styly. Rukavice thaiboxerů střídaly holé ruce borců ve smíšených bojových uměních či full Muay thai, kde se mohou používat také lokty. Publikum se postupně dostávalo do varu a na gladiátorech to bylo také vidět. Zápas Chorvata Ivana Staniče s slovenským bojovníkem Tomášem Šenkýřem málem ukončilo Staničovo roztržené čelo, z něhož při každém úderu soupeře prýštila krev. Klání ale nakonec po pěti kolech skončilo remízou.

Jedním z nejlepších zápasů večer byl boj běloruského borce Andrei Kulebina se slovákem Rudolfem Ďuricou. Doslova každý úder odměnilo publikum nadšeným pokřikem.

Nejočekávanější duel - Tomáše Hrona se surinamským mistrem Ashwinem Barlakem - přišel na řadu až hodinu po půlnoci. Hron na nic nečekal. Po startu prvního kola jako mlátička vyrazil proti soupeři. Ranami nešetřil ani v následujích dvou kolech a strhující tempo udržel až do vítězného konce. Titul mistra Kings of the ring nakonec tedy získal domácí Tomáš Hron. Měl pro koho. U posledních vetřin finálového boje několik tisíc diváků řvalo nadšením vestoje i přesto, že bylo krátce po jedné hodině v noci. Nikdo neodešel!

Video z akce:


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

Chystáte se už delší dobu něco udělat se svou kondicí, ale stále se nemůžete odhodlat? Nebo vás cvičení ve fitku neláká? ...

Číst více
Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Prestižní soutěž o nejlepší sportovní a dobrodružné fotky zná vítěze pro rok 2016. V jedné z kategorií vyhrál i Čech ...

Číst více
EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

Na přelomu září a srpna se v Tipsport areně v Praze sešli příznivci posilování, vypracovaných svalů, zdravého životního stylu...

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více
GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

Svět pod hladinou skrývá netušené poklady. Ať už v moři, rybníku nebo bazénu, všude je na co koukat.

Číst více