Redakce Maxima se chystá na Jizerskou 50

Redakce Maxima se chystá na Jizerskou 50

8. - 10. 1. 2010 v Bedřichově

Hvězdná jména, rekordní počet účastníků v novodobé historii a také větší komfort pro všechny – takové jsou cíle organizátorů 43. Patria Direct Jizerské 50, která se v Bedřichově v Jizerských horách koná v tradičním termínu o druhém lednovém víkendu, tentokráte od 8. do 10. ledna 2010.

Závodní menu zůstává stejně bohaté jako v minulosti: tradiční závody na 50 kilometrů a poloviční distanci klasickou technickou, stále populárnější Bedřichovská 30 volně, dětský závod a také štafeta na 4x3 km.

Běžecké lyžování je v Česku na vzestupu a potvrzují to i nejnovější čísla počtu účastníků ve všech závodech. Aktuálně je přihlášeno 3 346 běžců, což je proti stejnému období v loňském roce nárůst o více než čtyři stovky sportovců. Prostřednictvím webových stránek www.jiz50.cz se mohou zájemci registrovat do 31. Prosince. Samozřejmostí je možnost přihlásit se ještě na poslední chvíli.

Každoročním lákadlem pro amatérské sportovce je účast hvězd běžeckého lyžování a nejinak tomu bude na začátku roku 2010. Do Jizerských hor se vrátí Thomas Alsgaard, Bjørn Dæhlie a pozvánku rovněž dostal Vladimir Smirnov. Samozřejmostí je účast elitních závodníků seriálu FIS Marathon Cup včetně Stanislava Řezáče z Patria Direct Teamu.

Ani nadcházející ročník závodu nebude beze změn, jejichž cílem je neustálé vylepšování zázemí a komfortu pro všechny závodníky. V Bedřichově na stadionu byl nainstalován nový systém pro umělé zasněžování a výjezdové koridory ze stadionu byly výrazně rozšířeny tak, aby měli závodníci více prostoru. Úplnou novinkou je smyčka v dojezdu na stadion, která divákům přinese delší pohled na dramatické souboje v samotném závěru závodu. Zároveň vznikl prostor pro vytvoření památníku Expedice Peru 1970, která je úzce spjata s historií závodu.

Závodu se zúčastní i redakce časopisu Maxim. Část z nich poběží v sobotu 9.ledna 2010 firemní štafetu na 4x3 km, Pavel Vondráček a Petr Bílek se zúčastní vytrvalostního závodu v neděli 10.ledna.
Přijďte nás podpořit!


Kompletní program víkendu

PÁTEK 8. 1. 2010 - Bedřichov
13.00      Bedřichovská 30 - 30 km volně
15.00      Vyhlášení
18.00      Slavnostní zahájení s ohňostrojem
18.30      Dobová jízda – historický závod

SOBOTA 9. 1. 2010 - Bedřichov
10.00      VZP Mini Jizerská - dětský závod
12.30      Vyhlášení
14.00      Jizerská firemní Penzijních fondů ČSOB - štafeta 4x3 km volně
16.00      Vyhlášení vítězů

NEDĚLE 10. 1. 2010 - Bedřichov
9.00      Patria Direct Jizerská 50 - 50 km klasicky
10.15      Intersport Jizerská 25 - 25 km klasicky
12.00      Vyhlášení vítězůSdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

Chystáte se už delší dobu něco udělat se svou kondicí, ale stále se nemůžete odhodlat? Nebo vás cvičení ve fitku neláká? ...

Číst více
Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Prestižní soutěž o nejlepší sportovní a dobrodružné fotky zná vítěze pro rok 2016. V jedné z kategorií vyhrál i Čech ...

Číst více
EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

Na přelomu září a srpna se v Tipsport areně v Praze sešli příznivci posilování, vypracovaných svalů, zdravého životního stylu...

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více