Maxim začal s pokerem!

Maxim začal s pokerem!

Pokud jste vy ještě nezačali, máte co dohánět.

My vás v tom ale nenecháme a budeme se na Maxim.cz této vznešené hře o pěkné balíky peněz věnovat. Naučíme vás jak hrát, jak vyhrát, jak na poker sbalit holku, jak jí pokerem od vás odehnat, jak bluffovat nebo jak se pokerem dostat na vrchol potravního řetězce. Ale hlavně jak nebýt v casinu za blba nebo jak si zahrát s kámošema. Nejsme žádný profíci, takže abychom vám radili dobře, máme k sobě ty nejpovolanější z nejpovolanějších, odborníky ze serveru Pokerman.cz. Od nich budeme brát rady, přežvýkávat je a servírovat vám. A když to všechno dobře půjde, nakonec uspořádáme pěknou řádku turnajů, speciálně pro Maxim. 

Budeme se především věnovat momentálně nejrozšířenější variantě pokeru – Texas Holdem. Kdo z vás občas kouká na Eurosport, ČT4 Sport nebo třeba Nova Sport, určitě ví, o co jde. Poker se už totiž prodral mezi “standardní” sporty a je jednoznačně nejrozšířenější karetní hrou na světě. 

A jak jinak začít než historií! 

Davy žasnou, ale Texas Holdem Poker vznikl opravdu v Texasu. To není kec. A na základě složitých trigonometrických výpočtů bylo zjištěno, že vznikl někdy v první čtvrtině 20. století, plus mínus 20 let. První zmínka o hře s pravidly hodně podobnými Holdemu vyšla z pera A.D. Livingstona v americkém časopise LIFE. On sice psal o hře Hold Me (Drž mě), ale přisuďme to jeho mladické nerozvážnosti. Tím, kdo vytáhl Holdem z prachu zapadlých heren, byl ovšem jistý Benny Binion. No, jistý, jedná se o nejznámějšího pokerového podnikatele, zakladatele lasvegaské herny Horseshoe (Podkova), takže mu to asi nějaký ten žeton vyneslo. 
Pokud se chcete o historii pokeru dozvědět víc, mrkněte na tento článek na Pokerman.cz
 
A na závěr jeden pokerový vtip:

Dva manželské páry hrají poker a Robertovi náhle upadne jedna z karet na zem. Když se pro ni ohne pod stůl, aby ji zvednul, všimne si, že manželka Billa nemá pod kostýmem vůbec žádné kalhotky. Zvedne hlavu, aby jakoby nic pokračoval hře, ale podle zrudnutí je na něm přece jen znát, že ho to tak trochu vyvedlo z míry.
Když později jde do kuchyně, aby se občerstvil, následuje ho také právě Billova manželka, která se ho u chlebíčků náhle zeptá:
„Roberte, viděl si tam pod stolem něco, co se ti hodně líbilo?”
Po malé chvilce váhání Robert rozpačitě odpoví, že ano. Billova manželka mu na to trochu tajemně řekne:
„Roberte, klidně to můžeš mít, ale bude tě to stát 500 $.”
Když dá Robert zdráhavě, ale přece jen najevo svůj zájem, Billova žena mu řekne, že její manžel je v pátek v práci až do večera, takže pokud by se mu to hodilo, může za ní třeba ve dvě hodiny odpoledne skočit přímo domů. Robert ji v pátek opravdu navštíví, zaplatí jí 500 $ a poté, co si to v ložnici spolu rozdají, opustí dům. Když potom Bill v sedm večer přijde domů, zeptá se hned své ženy:
„Nestavoval se tady odpoledne náhodou Robert?”
Jeho manželka mu trochu zdráhavě a s myšlenkami na nejhorší odpoví.
„Jo, už jsem zapomněla, byl tady vlastně na skok.”
Bill hned pokračuje:
„No, a nenechal mi tu náhodou 500 $ ?”
„Jo, vidíš, vlastně máš pravdu, nechal to tady v předsíni,”
zní rychlá odpověď manželky.
„Dobře,”
řekne Bill se zjevným uspokojením a ještě nakonec dodá:
„Víš, on totiž byl Robert za mnou u mne ráno v kanceláři, jestli bych mu na chvilku nepůjčil 500 $, že mi je hodí domů, až pojede odpoledne z práce.”

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

Chystáte se už delší dobu něco udělat se svou kondicí, ale stále se nemůžete odhodlat? Nebo vás cvičení ve fitku neláká? ...

Číst více
Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Prestižní soutěž o nejlepší sportovní a dobrodružné fotky zná vítěze pro rok 2016. V jedné z kategorií vyhrál i Čech ...

Číst více
EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

Na přelomu září a srpna se v Tipsport areně v Praze sešli příznivci posilování, vypracovaných svalů, zdravého životního stylu...

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více