Kdo nepláče, není Čech?

Kdo nepláče, není Čech?

Sharp hledá nejemotivnější fotbalové fandy světa

Fotbalové EURO se rychle blíží a společnost Sharp místo laciného tapetování reklamních bannerů a dresů připravila pro fanoušky unikátní experiment. S pomocí moderní technologie chce zjistit, která z šestnácti reprezentací má nejlepší podporu na ochozech i na gaučích. Už půl roku brázdí planetu bílé trucky s rudým nápisem Fan Lab. Fandovské laboratoře ve svých útrobách skrývají obří plazmové obrazovky, pohodlné sezení pro osm lidí a spoustu elektroniky, která vyhodnotí, co s člověkem dělá fotbal. Vyzkoušeli jsme to na vlastní kůži. Na hlavu vám nasadí headset jak z Univerzálního vojáka, a na displeji u obrazovky jsou rázem zobrazeny základní údaje. Tep, teplotní výkyvy, emocionální odezvy a další alchymie, ze které se budou snažit inženýři Sharpu vyhodnotit, kde se fandí nejlíp.

Kromě snímačů na lidech celé dění monitorují mikrofony hltající decibely nebo kamery, které vás usvědčí z toho, jestli při ofenzivě nároďáku zuřivě surfujete na mobilu nebo čumíte do zdi, když se kope penalta, protože to psychicky nezvládáte. Změny pulzu zas prozradí, jestli s vámi víc cvičí gólové situace, nahrané fauly nebo slepí rozhodčí. Pojízdných laboratoří bude dost na to, aby zvládaly pokrýt všechny zápasy šampionátu (do jednoho trucku se vejdou oba týmy). Subjekty k testování si Sharp bude vybírat nejen přímo v terénu, ale i přes webové stránky www.sharpfanlabs.com, kde mohou i gaučoví fandové projít zevrubným testem (v češtině), který zhodnotí jejich fotbalové znalosti, odhodlání a národní hrdost. Předběžné výsledky Sharp zveřejnil koncem února.

Vyplývá z nich, že ze šestnácti fotbalových mocností, které zdupou ukrajinské a polské trávníky, jsme, co se týče odhodlání a sebevědomí, v poslední třetině žebříčku, ale naopak okupujeme přední pozice, co se týče doufání ve výhru a hrdosti. Testování pojede až do prvního výkopu, takže můžete statistikám pořád ještě trochu pomoct. Je celkem logické, že si kapku zapřeháníte. Co naopak ošéfovat nejde, je test fotbalových znalostí. V něm jsou Češi na čtrnácté ze šestnácti příček (první jsou Nizozemci, následuje Ukrajina, Portugalsko a Anglie).

Uvnitř trucků ale nejde o zaškrtávání správných odpovědí nebo o to, co si o svém týmu myslíte. Snímač mozkových vln prozradí, jestli na vás jde při Poborského dloubáku příjemné teplo, nebo myslíte na holku z minulé obálky Maxima. Testy při kvalifikačních zápasech dokonce odhalily, že i když fandové Španělska chválili způsob, jakým Skotové skórovali do jejich brány, v myslích většiny z nich se v tu chvíli mísil vztek s beznadějí. Nám v laboratoři pustili to nejlepší z národních úspěchů a pak přidali i nejhezčí góly posledních měsíců. Z výsledků vyplynulo, že se nám líbí fotbalové parádičky, ale moc neřešíme státní příslušnost. Asi to z nás dělá kvalitní fandy fotbalu, ale mizerné patrioty.

Jestli chcete fandit přímo ve středu dění - využijte naší soutěže o lupeny na EURO, kde můžete držet palce našim hned na dvou zápasech. Jdete do toho? Stačí kliknout SEM

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

Chystáte se už delší dobu něco udělat se svou kondicí, ale stále se nemůžete odhodlat? Nebo vás cvičení ve fitku neláká? ...

Číst více
Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Prestižní soutěž o nejlepší sportovní a dobrodružné fotky zná vítěze pro rok 2016. V jedné z kategorií vyhrál i Čech ...

Číst více
EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

Na přelomu září a srpna se v Tipsport areně v Praze sešli příznivci posilování, vypracovaných svalů, zdravého životního stylu...

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více
GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

Svět pod hladinou skrývá netušené poklady. Ať už v moři, rybníku nebo bazénu, všude je na co koukat.

Číst více