Go Pro: Snowboarding v Laaxu

Go Pro: Snowboarding v Laaxu

V hlavní roli mistr ČR ve freestyle SNB Roman Dlauhý

Romane, kde je to natočený?
Ve švýcarském středisku Laax, které je podle mě nejkvalitnější v celé Evropě. Video jsme natočili během přestávky mezi soutěžními jízdami na závodu Burton European Open. Snowpark je tady skvělý. Má několik úrovní, super rampu, ale vedle toho jsou v Laaxu i super freeridy, takže tohle středisko patří k mým vůbec nejoblíbenějším.

Za jak dlouho se naučím jezdit na zábradlí jako ty?
Talentovaný kluci, kteří tráví na horách hodně času, zvládnou jezdit na výborné úrovni třeba už za dvě nebo tři sezóny. Musí drilovat, chtít se to naučit a jít za svým cílem.

Jak hodně to bolí?
Bolí. A to dokonce víc než skákání, protože při ježdění po zábradlích se prostě padá na železo.

Co nejvíc trpí? Dostaneš i do koulí?
Koule moc nehrozí, ale zabrat dostávají kolena, ramena, hlava, brada, případně zuby.

Máš umělý zub?
Výměna piána se mi zatím vyhnula. Jezdím opatrně a po krůčích. Když se chci naučit opravdu těžký trik, tak vím, že mu předchází zvládnutí třeba dvou lehčích. Ale jsou lidi, kteří se odhodlají rovnou na nějaké peklo, a s tím jsou pak spojené úrazy jako utržená kolena atd.

Máš ještě nějakou rad, jak se skamarádit s jibbingem?
Stejné pohyby jako na zábradlí se dají nacvičit i na sjezdovce, kde je to mnohem bezpečnější. Pocit, že najíždíte na bednu nebo zábradlí, si na začátek můžete pouze představit, a na ostro už budete lépe připravení.

Můžu to natrénovat i v létě?
Na začátku prázdnin chystáme Rookie Camp ve Val Senales, kde budu jako instruktor. Bližší informace najdete už brzy na www.freeride.cz. Ledovců je po Evropě hodně, ale pokud nechcete jezdit daleko, zkuste zimní halu, která přes léto funguje kousek od Drážďan (www.snowtropolis.de). Nebo Jump Park kousek od mostu, kde mají skok do molitanu, trampolíny atd.

Co se ti letos povedlo?
Objel jsem sérii 4×4 Českého snowboardového poháru 2012, kterou jsem vyhrál, a stal se tak mistrem ČR ve freestyle snowboardingu.

A co nepovedlo?
Nedostal jsem se moc do školy a na konci sezóny jsem si při Burton Spring Session ve Špindlu natáhll vazy v kotníku, takže teď momentálně běhám o berlích.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

Chystáte se už delší dobu něco udělat se svou kondicí, ale stále se nemůžete odhodlat? Nebo vás cvičení ve fitku neláká? ...

Číst více
Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Prestižní soutěž o nejlepší sportovní a dobrodružné fotky zná vítěze pro rok 2016. V jedné z kategorií vyhrál i Čech ...

Číst více
EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

Na přelomu září a srpna se v Tipsport areně v Praze sešli příznivci posilování, vypracovaných svalů, zdravého životního stylu...

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více