Čtyřnásobný vítěz X–Games v ČR!

Čtyřnásobný vítěz X–Games v ČR!

Vyhrajte s námi lístky na Bike Hall Contest v Trutnově!

Venezuelan Daniel Dhers je ve freestyle BMX to samé, co Travis Pastrana v FMX. Čtyřnásobného vítěze X–Games na vlastní oči uvidíte v sobotu 28. dubna na Bike Hall Contes v Trutnově. O závodech jsme se pobavili s pořadatelem Pavlem Hyvnarem.

Proč bychom měli vyrazit na Bike hall contest 2012?
Protože lepší akce v tuhle sobotu stejně nikde není. Závod se pořádá v zimním stadionu a je  považována za největší  v ČR. Nejlepší jezdci z celé Evropy, stánky, after party, exhibice, doprovodné akce a hlavně super atmosféra. Finále vždy doprovází bouřlivé fandění které lze přirovnat snad jen k utkání Baníku se Spartou. Zkuste se podívat na video z loňské finálové jízdy vítěze MIchal Berana a pochopíte.Není BMX ohraný? Uvidíme něco jiného než loni?
Hranice ježdění se stále posouvají. Kluci vymýšlejí stále nové triky a kombinace, je se vždy na co dívat. Letos jsme také kromě klasického parkového contestu zařadili flatland a před stadionem street lajnu.

Přijedou i hvězdy?
Nejvíc závodníků je z Česka, z Polska, pět šest Němců, deset lidí z Ruska, Ukrajiny a Pobaltských zemí, dva Angličani, jeden Ir, dva Amíci a další. Kromě české špičky v čele s Michaelem  Beranem a Ondrou Šlézem  to bude zmíněný čtyřnásobný vítěz X-Games Daniel Dhers (VEN), Nicholi Rogatkin (USA), Jason Phelan (IR), Bobo Ujvari (HU), Nicky VanDerVeen (NL), Senad Grosic (A), Isaac Lesser, Josh Cox (oba UK), Daniel Sandoval (USA) a mnoho dalších.

Jak jako laik poznám, že závodník udělal hustej trik?
To poznáš! Top trik, který možná poprvé padne v České republice bude dvojitý backflip a otočka o 1080 stupňů, takže třikrát dokola. Do Trutnova přijedou dva lidi, kteří to dávaj.

Je to vo hubu?
Hodně! Ale kluci jsou zvyklí padat a mají pády nacvičené. Občas se roztrhne nějaký kus kůže. Nejhorší úraz se stal před třemi lety, kdy si jeden závodník zlomil stehenní kost.

Mám zůstat celý víkend?
Pokud tě nezajímají tréninky a kvalifikace tak ani nemusíš, ale při sobotním finále bys neměl chybět!  To začíná už v jednu a končí vyhlášením vítězů v osm hodin večer. Pak následuje after party, tam bys samozřejmě také neměl chybět.Proč je to v Trutnově a ne třeba v Praze, kam to mají lenoši blízko?
Myslím že 150km není zase takovej problém, já osobně jezdím do Prahy na akce celkem často,  tak někdy můžou přijet i „Pražáci“  k nám. Bajkový park je největší u nás. Další podobný se staví v Německu na mistrovství světa. Co se týká velikosti překážek, máme největší funbox ve střední Evropě.

Chcete vidět Bike Hall Contest 2012 zadarmo? Nabízíme 4x2 lístky jako výhru v soutěži. Odpovězte na otázku, kolikátý ročník závodu se letos pojede. Své odpovědi se svým telefonním číslem posílejte nejpozději do 26. dubna na adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

Chystáte se už delší dobu něco udělat se svou kondicí, ale stále se nemůžete odhodlat? Nebo vás cvičení ve fitku neláká? ...

Číst více
Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Prestižní soutěž o nejlepší sportovní a dobrodružné fotky zná vítěze pro rok 2016. V jedné z kategorií vyhrál i Čech ...

Číst více
EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

Na přelomu září a srpna se v Tipsport areně v Praze sešli příznivci posilování, vypracovaných svalů, zdravého životního stylu...

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více
GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

Svět pod hladinou skrývá netušené poklady. Ať už v moři, rybníku nebo bazénu, všude je na co koukat.

Číst více