Reklama

10 nejdivnějších stadionů na světě

10 nejdivnějších stadionů na světě

Jasně že u vás v Kozoklukách máte divnější…

... obzvlášť když se někde ve III. fotbalové třídě chlapi ožerou a někdo sejme rozhodčího, to pak bývá na stadionu hodně divně. Nám jde ale hlavně o architekturu. Pojďme se mrknout na stadiony, které nejsou nutně škaredé, ale každopádně něčím překvapí.

Osaka Stadium, Japonsko

01_osaka

cover_osaka_copy

Bývalá domovina baseballového týmu Nankai Hawks v centru Ósaky s kapacitou 31 000 míst už je minulostí. V roce 1989 ho majitel Hawks prodal a přesunul tým do Fukuoka City. A jelikož tři další týmy metropolitní Ósaky mají všechny vlastní stadiony, tak začal chátrat, až vevnitř vyrostly ukázkové rodinné domky developerů. Stadion nakonec definitivně padnul v roce 1998 a dnes stojí na místě nákupní centrum.

Cocodrilos Sports Park, Caracas, Venezuela

02carcas

03

Multifunkční stadion musel ve složitém hornatém terénu vykousnout kus kopce. Hraje na něm klub Caracas FC a na tribuny se vejde 3000 fanoušků.

Estádio Municipal de Braga, Braga, Portugalsko

04

05

06

Další skalní stadion byl jedním ze stánků, který hostil EURO v roce 2004 a patří vzhledem ke své kapacitě s cenou přes devadesát milionů eur k nejdražším stadionům v Evropě. Protože stojí na vrcholku kopce a má spoustu zajímavých konstrukčních řešení, bývá považován ze jeden z top stadionů na starém kontinentu. Přitom tribuny jsou dost šedivě strohé...

Gospic dolac, Imotski, Chorvatsko

07

08

0809

Stadion s naprosto kouzelnou polohou vedle hradu a hlubokého horského jezera vznikl v roce 1989 a hraje na něm NK Imotski FC. Kochat krajinou i fotbalem se tady mohou až 4000 lidí.

Janguito Malucelli, Curitiba, Brazílie

10

11

12

13

Stal se slavným jako ekostadion, protože hlavní tribuna je vybudována na trávou porostlém kopci a přírodní materiály vévodí i ve zbylých prvcích. Vyrostl v roce 2007 a jeho travnaté svahy pojmou 3150 ‚fãs'.

Národní stadion, Faerské ostrovy

14

Někde na půl cesty mezi Skotskem a Islandem leží skupina ostrovů, jejichž fotbalový nároďák hrával na ploše přímo u hladiny oceánu. Během zápasů dokonce na moři pluly loďky mající za úkol sbírat zakopnuté míče. Od roku 1999 se ale hraje na novém stadiónu Tórsvøllur, který má dokonce tribunu a umělé osvětlení.

Marina Bay, Singapur

15

16

18

Hřiště plovoucí na ocelovém pontonu by teoreticky uneslo až 1070 tun, což je ekvivalent až 9000 lidí – v případě, že by se nadšení (nebo rozzuření) fanoušci rozhodli vzít hrací plochu útokem. Stadion přináleží do komplexu Marina Bay Street Circuit, kde se jezdí závody F1 a koná se na něm podstatně více akcí než jenom fotbalové zápasy. Například v roce 2010 se na něm odehrál úvodní i závěrečný ceremoniál letní olympiády mládeže.

FC Aalesund, Aalesund, Norsko

19

20_copy

21_copy

Na tomhle podivném plácku, kde si fanoušci prostě posedali na kopec, se hrála až do roku 2005 první norská Premier League. Pak si klub pořídil nový domov. Do toho se na hřišti hrávaly i zápasy ženské nejvyšší soutěže, která se v emancipovaném Norsku těší vysoké popularitě.

Mmabatho Stadium, Mafikeng, JAR

22_copy

23_copy

24_copy

Prapodivný experiment, který nezapře, že ho navrhovala i stavěla ruská společnost, dneska hostí hlavně fotbalové zápasy. Na tribuny, provokující při pohledu shora fantazii, se vejde 59 000 diváků.

V kopci kdesi na Ukrajině

25_copy

Nejlepší kousek na závěr. Nejde sice úplně o stadion a nikde nelze dohledat důvěryhodné informace, ale něco nám říká, že hra se bude odehrávat hlavně ve spodní části hřiště, a nebude tedy moc vysoké úrovně. Ale kdo si jako kluk nezahrál v podobných podmínkách, ví prd o fotbale, tedy i o životě.

Poznámka: Ano, víme, že v Kozoklukách stadion nemají ;)

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

4 otázky, které vás dostanou do životní formy

Chystáte se už delší dobu něco udělat se svou kondicí, ale stále se nemůžete odhodlat? Nebo vás cvičení ve fitku neláká? ...

Číst více
Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Fotosoutěž Red Bull Illume ovládl i Čech Dan Vojtěch

Prestižní soutěž o nejlepší sportovní a dobrodružné fotky zná vítěze pro rok 2016. V jedné z kategorií vyhrál i Čech ...

Číst více
EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

EVLS Prague Showdown – svaly v hlavní roli

Na přelomu září a srpna se v Tipsport areně v Praze sešli příznivci posilování, vypracovaných svalů, zdravého životního stylu...

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více