Vyzkoušeli jsme nové NFS!

Vyzkoušeli jsme nové NFS!

Zběsilé honičky s policajty ve stylu Burnoutu mají něco do sebe

Když dostali poslední Need for Speed do ruky Criterioni, trochu jsme zaváhali. Znamenalo to, že po jakž takž realistickém Shiftu, který sérii po tuningových ročnících zase vystřelil směrem k serióznější konkurenci (Gran Turismo, Forza), se dočkáme dalšího výrazného odklonu - tentokrát k arkádovému závodění. Když pak EA ohlásili celý název - Hot Pursuit - odkazující ke starší Need for Speed hře z roku 1998 (chronologicky to byl třetí díl), nebylo už sebemenších pochyb. Tehdy jste se honili s policajty, co na vás z vrtulníků házeli výbušné barely, kličkovali jste ve Ferrari po okreskách a byla to velmi uvolněná vysokooktanová zábava. Tenhle "remake" má velmi slušné šance na ni volně navázat.Především se ho zhostil tým, který svou sérii Burnout dokázal, že neposedná autíčka najíždějící do zatáčky bokem a vyjíždějící s nitrem vstříc protisměru mohou být funkční alternativou i ve věku hyperrealistických automobilových simulátorů. Občas si prostě člověk potřebuje upustit trochu páry a rozmlátit svůj sporťák o hustou dopravu, aby se roztříštil na tisíc kousků ve zpomaleném záběru. Zvlášť když je to jenom jako. Tak jak pověst Need for Speed v posledních letech skomírala, tak rostl věhlas Burnoutu, takže je jen logické - vzhledem k tomu, že operuje pod hlavičkou Electronic Arts - že vývojáři spojili síly a nabízejí nám v podstatě převlečený Burnout.

Možná to zní urážlivě, ale je to míněno jen a jen v dobrém. Stačí projet pár zatáček a hned jste doma - řízení je trochu citlivější (realističtější?), driftování skrz zatáčku vyžaduje kapku skillu, jinak supervýkonné policejní Lamborghini roztočíte do nekontrolovatelného smyku. Všichni mají nitro, policajti navíc i možnost zavolat si vrtulník, střílet EMP pulzy, rozmístit uzavírky nebo zastavovací pásy. Závodníci jim zase mohou rušit radar, vypouštět olejové skvrny apod. Je to zkrátka vyrovnaná partie, při níž musíte buď ujet nebo imobilizovat pronásledovaného, podle toho za jakou stranu hrajete.V našem krátkém seznámení s hrou jsme mohli hrát pouze za policii, na trati, kterou dost možná znáte z prvních ukázek. Vizuálně je hra správně načančaná, řízení padne do ruky a řev obou Lamborghini (my měli Reventón, pronásledovaný zase nejostřejší verzi Murcielaga) otřásal stěnami. Zapomeňte na závodnickou strohost Shiftu, se správným soundtrackem a "power-upy" má hra blíž např. Bluru, aniž by ovšem dávala přednost gadgetům před řidičským uměním. Možná nad celou tou burnoutovskou odnoží žánru máváte rukou, ale i projíždění zatáček dveřmi napřed vyžaduje cit a dobrý odhad. Stejně jako valchování plechů soupeře, které je vždy nejsladší v multiplayeru. Tam EA slibují velké věci, včetně "závodnického Facebooku" - půjde spíš o velký soubor statistik, díky němuž budete vědět, jak na tom jsou vaši kamarádi i úhlavní nepřátelé. A to se před startem důležitého závodu vždycky hodí.

Co tedy můžeme říct po hodinovém kroužení po amerických silničkách? Need for Speed se vrací do stylu, který si pamětníci zafixovali v dílech Hot Pursuit nebo High Stakes. Spíš než na ně je však cílená na všechny fandy těžké nohy na plynovém pedálu. Je úplně jedno, že si originál nepamatujete. Tváří v tvář novému Gran Turismu pro vás může být protipólem, který vás nebude bavit míň, ale jinak. Od EA možná trochu rozpolcený, ale rozhodně vychytralý krok, zvlášť pokud se hodlá napřesrok vrátit k Shiftu a mimoděk tak rozjet dvě závodní linie - arkádovou a simulátorovou. Obě zatím vypadají hodně slibně.

Hra vychází 15. listopadu, přislíbeno je i demo, v němž by mělo být na vyzkoušení hned několik vozů a možná i víc než jedna trať.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hraní v době kamenné

Hraní v době kamenné

Pojďme se podívat do pravěku hraní. Všichni to tak trochu známe, ale není nad to si společně zavzpomínat.

Číst více
Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

V listopadu se objeví hned dva balíčky Star Wars, určené pro PlayStation®4, které se inspirovaly temnou stranou Síly.

Číst více
PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

Společnost Sony Computer Entertainment se rozhodla vyjádřit vděčnost svým oddaným fanouškům PlayStation® a obchodním partnerům za dlouholetou podporu a ...

Číst více
FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

Pokračování vysoce ceněné série Far Cry je větší, svobodnější a akčnější než kdy dřív.

Číst více

Nejnovější články

VIDEO: Další epický skok ze střechy, tentokrát rovnou do přístavu

VIDEO: Další epický skok ze střechy, tentokrát rovnou do přístavu

Magora, který vystupuje na Youtube pod přezdívkou 8Booth jsme vám ukazovali už nedávno, ale teď prostě musíme znovu.

Číst více
VIDEO: Úctyhodný polykací talent jedné drobné blondýnky

VIDEO: Úctyhodný polykací talent jedné drobné blondýnky

Máme tu video jedné dívky, která si nás okamžitě získala pro svou neobyčejnou schopnost polknout vcelku kostku másla.

Číst více
GALERIE: Přituhlo a holky vytáhly flanelky

GALERIE: Přituhlo a holky vytáhly flanelky

Naštěstí ale zatím není taková kosa, aby se zachumlaly od hlavy k patě, takže i přes teplé košile pořád zbylo dost prostoru pro ...

Číst více
VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

Pongfinity je čtyřčlenný team z Finska, který se specializuje na trikový stolní tenis. A jedou takové triky, že vám z toho spadne čelist.

Číst více