Vetřelci vs. Predátor

Vetřelci vs. Predátor

Nejslavnější sci-fi ikony už jsou zase v sobě

Nové Avépéčko, jak se téhle sérii ve zkratce říká, k životu nakopla řada ne úplně povedených filmových duelů, ve kterých si videoklipaři zkoušeli plnit dětské sny (nebo spíš noční můry) a rýpali do sci-fi záporáků, jak to jen šlo, ve snaze vytřást z nich alespoň trochu peněz. Nezadařilo se, takže tu pravou podstatu a poselství Cameronových Vetřelců nebo McTiernanova Predátora musíte hledat ve virtuálním světě. A nutno říct, že klepete na správné dveře, protože Rebbelion, autoři téhle pecky, mají na svědomí nejen předchozí AvP hry, ale i kultovní Alien vs. Predator ze zapomenuté konzole Atari Jaguar. Není divu, že vzali zavděk starým a osvědčeným konceptem, který vám umožní vklouznout do kůže hned tří postav – dobře vyzbrojeného, ale zoufale slabého mariňáka, mírně tupého, ale mrštného vetřelce a rafinovaného predátora, který by ovšem beze svých zbraní neotevřel ani konzervu.

Za každého odehrajete šest misí na důlní planetě, kde lidští osadníci objevili predátoří skrýš plnou uspaných vetřelců (schovávají si je tam na horší časy, aby při jejich lovu mohli školit zelenáče). Všechny tři rasy jsou rázem v plné pohotovosti a jatka mohou začít. Ve všech třech scénářích, které se částečně prolínají, se snažíte plnit to svoje – najít náboje nebo zdroje energie, vypnout nebo zapnout bezpečnostní systémy, a hlavně… nepodělat se u toho. Zvlášť za mariňáka je to pořádný adrenalin, protože detektor pohybu pořád pípá a vetřelci se v temných zákoutích plíží po stěnách nebo po stropě, takže vás často zastihnou nepřipravené. Hrát za ně ale taky není žádná legrace, protože pokud se prozradí předem, musí čelit raketovému deštíku nebo laserovému dělu predátora. Ten byl ve starších AvP hrách nejsilnější postavou, ale tentokrát musí hodně šetřit energií a obcházet lidské jednotky ladnými skoky v korunách stromů, případně jim tiše trhat hlavy i s páteří. Zkrátka si taky dávat bacha.

Dějově všechny linie vykrádají filmy, takže se těšte na vetřelčí královnu, predaliena, hláškující mariňáky a predátoří svatyně. Slabší grafiku podrží silná brutalita a po relativně krátkém singlu vás čeká vypiplaný multiplayer. Ten je spásou pro náročnější hráče a pokud mu přijdete na chuť, čekají vás dlouhé hodiny zábavy, která v moři uniformních vojenských stříleček vypadá jako z jiného světa. A taky že je. Někomu bude možná připadat zaprášená, ale jestli vaše srdce alespoň trochu bije pro tyhle šmejdy z vesmíru, rádi přivřete oko a budete drtit spouště do zemdlení za monotónního pípání detektoru pohybu. Slyšíte, jak se blíží? Píp... píp... píp.

Hodnocení: 7/10


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hraní v době kamenné

Hraní v době kamenné

Pojďme se podívat do pravěku hraní. Všichni to tak trochu známe, ale není nad to si společně zavzpomínat.

Číst více
Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

V listopadu se objeví hned dva balíčky Star Wars, určené pro PlayStation®4, které se inspirovaly temnou stranou Síly.

Číst více
PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

Společnost Sony Computer Entertainment se rozhodla vyjádřit vděčnost svým oddaným fanouškům PlayStation® a obchodním partnerům za dlouholetou podporu a ...

Číst více
FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

Pokračování vysoce ceněné série Far Cry je větší, svobodnější a akčnější než kdy dřív.

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více