Reklama
Steam Summer Sale 2013

Velké letní slevy na Steamu: Čeho se držet?

Největší digitální obchod pro počítačové hráče včera spustil tradiční velkou vlnu slev. Jak si při nákupech nezavařit kebuli?

Otevírejte peněženky, luxujte účty, protože takováhle vlna slev, občas až 85 procentních, přichází jen párkrát za rok. Steam hned na začátek předhodil hladovým hráčům za polovic třeba geniální letošní Bioshock: Infinite, s ještě větší slevou stylový indie retro masakr Hotline Miami nebo hru-hlavolam Antichamber. Další desítky a stovky her budou následovat.

Akce se drží prověřeného steamového modelu - hlavní náplň tvoří nabídky dne (daily deals), které doplňují bleskové osmihodinové výprodeje (flash sales) a pak community choice, kdy si hráči můžou sami zvolit, která hra z nabízené trojice bude v následujícím časovém intervalu přístupná v nejvyšší možné slevě.

Steam Summer Sale trvá deset dní do 22. července.

Pokud nemáte se slevami na Steamu ještě zkušenosti, tady je pár tipů, jak ušetřit co nejvíce: 

Udělejte si wishlist

Máte-li zálusk na konkrétní hry, naházejte si je do wishlistu a Steam vás upozorní, kdykoli je slevní. Vln slev je více, takže hned první snížení ceny nemusí být nejvyšší a konečně, s čímž souvisí další bod.

Vyčkávejte

Pokud se chcete dostat k nejvýhodnější nabídce, nebuďte netrpěliví. Nabídka dne je pouze prvotní slevou a pokud už v ní hrá nemá 75% slevu (pak ji klidně kupte, o moc výš už jít nemůže), vyplatí se počkat, zda se neobjeví ve flash sales nebo community choice za ještě výhodnější cenu.

Pokud hra není zrovna vidět v hlavní nabídce Steamu, může být taky slevněná - takže používejte i vyhledávání. Opět však bývá vysoce pravděpodobné, že se během deseti dnů dostane do nějžhavějších krátkodobých slev. Počkejte klidně až do posledního dne. Když to náhodou nevyjde, tak se můžete utěšovat dalším efektem velkých slev na Steamu - po nich obvykle skokově klesnou ceny krabicových verzí v ochodech nebo se často zanedlouho na Steam vrátí v běžných slevových akcích.

Dejte si rozpočet

Často ve slevách koupíte spoustu her, které si pak ani nebudete mít čas zahrát. Upřednostněte kvalitu nad kvantitou. Lepší o třetinu levnější gamesa, na kterou už si dlouho děláte zálusk, než "OK titul" v super slevě, který si pak ale stejně nikdy nepustíte. Dejte si finanční strop a ten vás bude limitovat. Nebo si rovnou načerpejte do Steam peněženky a problém je vyřešený.

Nepanikařte

Utekla vám mimořádná krátkodobá nabídka? Buďte v klidu, protože spousta z nich se během několika dní může vrátit. U žádaných titulů to bývá pravidlem.

Furt ve střehu

Nemusíte sedět u počítače ani buzerovat kamarády. Stáhněte si mobilní aplikaci (iOS, Android), skrze kterou jde samozřejmě i nakupovat.

Čas lásky a dobroty

Obdarujte kámoše nebo otravné milenky, co si pořád žádají pozornost. Myslete na jejich hardwarovou konfiguraci (ne milenek, ale jejich počítačů!), ať pak nechytnou hysterák, že se jim hra cuká nebo ani nejde spustit.

Navíc vůbec nepoznají, že jste na nich šetřili. Kupte hru jako dárek teď, uložte ji ve své knihovně a pak jim ji pošlete na narozeniny nebo třeba výročí prvního zásunu. Ze steamového kódu opravdu nezjistí, že si jich ceníte jenom na 50% procent.

Svět tam venku

Za zdmi vašeho pokoje čeká neskutečně komplexní sandboxový titul s fotorealistickou grafikou, komplexní simulací fyziky, skvěle napsanými dialogy "jako ze života" a hlavně s potenciálně mnoholetou hratelností. Letní slevy na Steamu jsou totiž zákeřným způsobem, jak vás v nejživějších měsících roku vzdálit bio realitě. Jasně, že si hru teď jenom koupíte a zahrajete až v zimě... no dobře, tak jen na hoďku vyzkoušíte, jaký to je... "Ne, nakonec nejdu plavat, mám tu ještě nějakou práci. Někdy jindy!"

Komentář: Slevové prokletí

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hraní v době kamenné

Hraní v době kamenné

Pojďme se podívat do pravěku hraní. Všichni to tak trochu známe, ale není nad to si společně zavzpomínat.

Číst více
Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

V listopadu se objeví hned dva balíčky Star Wars, určené pro PlayStation®4, které se inspirovaly temnou stranou Síly.

Číst více
PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

Společnost Sony Computer Entertainment se rozhodla vyjádřit vděčnost svým oddaným fanouškům PlayStation® a obchodním partnerům za dlouholetou podporu a ...

Číst více
FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

Pokračování vysoce ceněné série Far Cry je větší, svobodnější a akčnější než kdy dřív.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více