NHL 11

NHL 11

K dvacetiletému výročí herní série EA servíruje mnohem víc než jen update statistik a lépe vyleštěnou hrací plochu

NHLko vždycky bylo za jedničku ve svém oboru. Ať už jde o vizuály, pocit ze hry, bezkonkurenční pokrytí těch nejexotičtějších národních ligových soutěží nebo obličeje hráčů, všechno bylo na míle daleko před ostatními. Letos tomu nebude jinak, protože ke kulatinám si EA Sports plivli do dlaní a místo kosmetických úprav vzali pěkných pár součástek a vyhodili je z okna, aby mohli začít na zelené louce, resp. holé ledové ploše.

Mohli bychom teď zdlouhavě vyjmenovávat, co všechno můžete ve hře dělat - sestavit vlastní dream tým v Ultimate League, piplat si sólového hráče v Be a Pro nebo hrát manažera oblíbených borců, případně vyhrávat desítky lokálních ligových soutěží. Na to všechno ale přijdete sami - obsahu je tu zkrátka dost na to, aby vás zabavil do dalšího podzimu. Nejdůležitější změny vás tentokrát čekají přímo na ledě.NHL 11 samozřejmě vypadá zase o fous líp než jeho předchůdce, pokrok zkrátka nezastavíte. Hlavně se ale jinak hraje… předdefinované animace nahradila realtimová fyzika, takže interakce hráčů s hráči a hokejek s pukem jsou… dokonalé. Už žádné podivné záseky, nerealistické pohyby puku a další renoncy, které často kazily výsledný dojem. Hra je mnohem rychlejší a "nervóznější", srážky hráčů nevyzpytatelnější… pod prsty doslova cítíte, že hrajete nejakčnější týmovou hru na světě. NHL 11 ten pocit přenáší na hráče bez kompromisů, ale také na něj klade vyšší nároky. Systém přihrávek je citlivější - rychlost a dynamiku určujete analogovým stickem - při rozehrávce musíte bojovat o pozice jako v zákopech a vjemů je najednou dvakrát tolik než dřív.Simulace v letošním ročníku zkrátka poskočila hned o level dál. Díky novým prvkům se zdaleka nejedná o facelift, jak by možná majitelé starších ročníků očekávali. Jedenáctka je titulem, který chcete mít, protože skládá svým předchůdcům poklonu, ale zároveň je odkazuje tam, kam patří - do muzea. Než si začnete být jistí v bruslích, zřejmě zničíte hodně hokejek (tentokrát doslova), ale pocit z ovládnutí herní plochy nikdy nebyl tak opojný. V online mačích bude NHLko zářit, v těch offlinových možná občas hráče potrápí (A.I. by ještě snesla pár let vylepšování, především co se týče obrany), ale přesto jde o pozoruhodně velký pokrok po dvaceti letech od uvedení první "verze (NHL Hockey na Sega Mega Drive).

Hodnocení: 80%
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hraní v době kamenné

Hraní v době kamenné

Pojďme se podívat do pravěku hraní. Všichni to tak trochu známe, ale není nad to si společně zavzpomínat.

Číst více
Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

V listopadu se objeví hned dva balíčky Star Wars, určené pro PlayStation®4, které se inspirovaly temnou stranou Síly.

Číst více
PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

Společnost Sony Computer Entertainment se rozhodla vyjádřit vděčnost svým oddaným fanouškům PlayStation® a obchodním partnerům za dlouholetou podporu a ...

Číst více
FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

Pokračování vysoce ceněné série Far Cry je větší, svobodnější a akčnější než kdy dřív.

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více
GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

Svět pod hladinou skrývá netušené poklady. Ať už v moři, rybníku nebo bazénu, všude je na co koukat.

Číst více