Need for Speed naživo!

Need for Speed naživo!

 

Než nám ukázali novou hru, pomučili nás v Lanceru...

V rámci promo akce Electronic Arts jsme se svezli v Mitsubishi Lancer EVO IX třídy N. Třísetkoňovou bestii řídil Martin Semerád, vítěz loňského klání Pirelli Star Driver, my se modlili a čuměli na rychle se blížící svodidla...

Devatenáctiletý Martin vypadá jako normální teenager a i s volantem v jedné a helmou v druhé ruce váží sotva šedesát kilo. Ale když se zaříznete do čtyřbodových pásů, prostě mu věříte, že to auto nikde neotočí na střechu. Jeho otec vyhrál dvakrát domácí titul a na tom monitoru v nových Needech mu to přece šlo, tak čeho se bát. Jenže ve chvíli, kdy vás odpíchnuté EVO zařízne do sedačky, si uvědomíte, že tohle není jako když soused machruje s novou oktávkou. Silnice je úzká jak role toaleťáku a vy máte už před nájezdem do první zatáčky pocit, že byste ho potřebovali. Čekáte prudký nástup na brzdy, ale ono nic...

Rozhlédnete se, jestli ten kluk nespí, ale pořád se nic neděje. Telefon jste nechali v báglu, takže to už nestihnete. Přemýšlíte, kdo z příbuzných vám sebere Playstation, protože závěť jste nesepsali. Krajnice už je pod autem. Zdravíte krávy, andělíčky a naposled koukáte na budíky. Chcete na tu hodnotu zaostřit, ale najednou vás brzdy prudce vystřelí k přednímu sklu. Vnější kolo uklouzne na takticky rozsypané hromadě šutrů a celé auto vystřelí ze zatáčky jako řezníkem nakopnutý bígl. Vaše vnitřnosti ho následují s vteřinovým zpožděním. A pak ještě osmkrát dokolečka, než Martin vystřihne otočku o třistašedesát před zaparkovaným autobusem.

Čtyřicetivteřinová nirvána doznívá ještě hodinu poté, kdy sedíte v playseatu (kombinace volantu, pedálů a závodní sedačky) u Need for Speed: Shift a snažíte se honit nejlepší čas na Severní smyčce Nürburgringu. Máte sice depku z toho, že Martinovi to tam padalo líp, ale noví Needi díky dynamické kameře, která imituje pohyb hlavy závodníka, skvěle zpracovaným kokpitům a vypiplanému jízdnímu modelu sedmi desítek plechových žihadel nabízejí požitek z okruhového ježdění, který tu už dlouho nebyl.

Auto si navíc můžete nastavit podle svých schopností. Pro sváteční řidiče je tu automat s nejrůznějšími asistencemi, který vás navede do zatáčky po ideální stopě, hardcore fandové zas ocení, že na jízdním modelu dělali autoři GTR2, jedné z nepropracovanějších závodních simulací vůbec. Při nastavení maximální reality ježdění tak budete mít pocit, že vám ještě pár končetin chybí. Do redakce MAXIMu nám Shift dorazí příští týden a budeme ho mučit na joypadu i na volantu. Těšte se na recenzi, a pokud to nebudete moci vydržet, vězte, že hra vychází už příští pátek na PC, Playstation 3 a Xbox 360.

Oficiální trailer na hru:


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hraní v době kamenné

Hraní v době kamenné

Pojďme se podívat do pravěku hraní. Všichni to tak trochu známe, ale není nad to si společně zavzpomínat.

Číst více
Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

V listopadu se objeví hned dva balíčky Star Wars, určené pro PlayStation®4, které se inspirovaly temnou stranou Síly.

Číst více
PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

Společnost Sony Computer Entertainment se rozhodla vyjádřit vděčnost svým oddaným fanouškům PlayStation® a obchodním partnerům za dlouholetou podporu a ...

Číst více
FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

Pokračování vysoce ceněné série Far Cry je větší, svobodnější a akčnější než kdy dřív.

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více