Krotitelé duchů jako videohra

Krotitelé duchů jako videohra

Ghostbusters se vracejí na PC, PS3 a X360. Povedli se?

Po pětadvaceti letech? A přesto jsou jako noví. Původní filmová čtveřice se tak dlouho hádala o tom, kdo, jak a proč natočí třetí Krotitele duchů, až se nakonec upsala hernímu pokračování. Staré hlasy, ale mladé, pečlivě renderované tváře. Jako byste je nikdy neopustili. Třetí film sice nakonec vznikne (s novou generací krotitelů, staříci budou hrát jejich učitele), ale vy si teď můžete v roli zelenáče vychutnat legendy z první ruky. New York už zase ovládají duchové, alternativní dimenze klepe na dveře a Bill Murray trousí hlášky jako v osmdesátých letech. Nostalgie čouhá z každého rohu, ale bohužel je znát i na herním enginu, jenž má to nejlepší už dávno za sebou.

Osliznou mě? A ne jednou! Hra možná neoslňuje technickými vychytávkami poslední sezony, ale fanouškům nabízí jednu z nejpečlivěji zpracovaných filmových licencí vůbec. Navštívíte známé lokace, potkáte nejslavnější duchy a budete je nemilosrdně bičovat laserovým paprskem, dokud neskončí v miniaturním vězení. Samotné lovení záhrobních exotů je nejzábavnější složkou hry. Každý z nich má jinou slabinu a nahánět je po místnostech laserovým lasem jako dobytek je opravdový zážitek, který se v multiplayeru násobí. Jeho přítomnost je zásadní, protože Krotitelé duchů nejsou ani rozsáhlou, ani obtížnou hrou. Na pár hodin nabídnou příjemnou filmovou ozvěnu, jež místy balancuje na hraně interaktivního filmu (dialogové scény před a po honičkách s duchy mají i několik minut). Umřít se tu v podstatě nedá, většina puzzlů vás zdrží jen v případě, že něco přehlédnete, a grafiku zachraňuje hlavně pestrá barevná paleta. Pro zkušené hráče žádná velká výzva, ale až nahodíte svůj vlastní paprskomet a budete mezi mrakodrapy nahánět ‚toho obřího pěnového panáčka‘, budete rádi, že jste ‚přetrpěli‘ pár slabších levelů plných pobíhání a repetitivního odstřelování duchů nejnižší kategorie.

Jenže co když jsem ty filmy neviděl? Pak přicházíte o jedny z nejzábavnějších komedií vůbec, ale pořád to neznamená, že byste měl nad hrou lámat hůl. Krotitelé se od nekonečných zástupů rubacích her liší tím, kolik prostoru věnují charakterizaci postav, dialogům a všudypřítomnému humoru. Pokud vás chytnou za bránici, ještě rádi přimhouříte oko nad jejich spíše kosmetickými nedostatky.

Hodnocení: 4/5

Oficiální trailer


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hraní v době kamenné

Hraní v době kamenné

Pojďme se podívat do pravěku hraní. Všichni to tak trochu známe, ale není nad to si společně zavzpomínat.

Číst více
Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

V listopadu se objeví hned dva balíčky Star Wars, určené pro PlayStation®4, které se inspirovaly temnou stranou Síly.

Číst více
PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

Společnost Sony Computer Entertainment se rozhodla vyjádřit vděčnost svým oddaným fanouškům PlayStation® a obchodním partnerům za dlouholetou podporu a ...

Číst více
FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

Pokračování vysoce ceněné série Far Cry je větší, svobodnější a akčnější než kdy dřív.

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více