Killzone 3

Killzone 3

Drobná vylepšení dělají z playstationové legendy kandidáta na mulťák roku!

Třetí Killzone přišel tak rychle, že ho lze bez uzardění považovat spíš za vylepšenou dvojku. Ostatně se singlem se tentokrát borci z Guerilla Games příliš nepárali. Bitva na Helghanu je dobojována, utečte, kdo můžete, a nenechte se při tom střelit do zátylku. Všeho všudy pět hodin koridorového pobíhání, které víc spoléhá na epické cutscény než na šokující zvraty nebo sympatické charaktery. Do vydání mulťáku po tomhle překvapivě rychle odpařeném odpoledni zbýval ještě týden, takže jsme navrčeli mapy při hře s boty a začali si uvědomovat, že optimalizace multiplayeru snadno dostřelí Killzone ke kvalitám konkurenčního Halo. Kooperace sice funguje sotva napůl a lokální splitscreen je šidítko pro off-line uživatele, ale nad tím mávnete rukou, až se vám podaří naskočit na server. Mapy v multiplayeru jsou až sadomasochisticky odkopané – každá budova má alespoň tři vchody, okna jsou všude, takže nelze beztrestně kempovat. Kdo chvíli stál, toho podříznul někdo opodál.

Vyvážený set povolání, schopností a vercajku, který lze dokupovat, vám umožní snadné naskočení do hry, parádní grafika (hlavně arktické efekty stojí za to, připomenou vám to nejhorší z letošní tuhé zimy) a herní dynamika zase nedovolí vydechnout ani při několikahodinových pařbách. Killzone 3 je neuvěřitelně návyková záležitost, a navíc umí hráče i rozmazlovat. V módu Operations se např. ti nejlepší hráči objevují v cutscénách na začátku a na konci odehrané mapy. Pro egoisty ideální odměna za pár headshotů, ostatní si radši za vystřílené body pořídí třeba možnost štrádovat po mapě s malým létajícím robůtkem, který vám kryje záda tuctem raket. Ptačí perspektivu si můžete vyzkoušet i s jetpackem, ale pocit sedící kachny se tím ještě znásobí. Už od prvních dnů multiplayerových jatek je herní tempo tak naspídované, že vám naskáčou modřiny na všech prstech. Hru lze ovládat i pomocí Move, ale donutit končetiny, aby synchronizovaly dva odlišné druhy pohybů (levačkou hýbete nohama a mačkáte čudlíky, pravačkou zaměřujete a střílíte), je na delší učení a po třiceti minutách mávání rukama se ještě rádi vrátíte k joypadu, i když je zaměřování s Move přirozenější.

Přes všechny novoty, nebo snad právě pro jejich absenci, je Killzone i do třetice jasnou koupí. Těžko určit, zda se k tomu tvůrci dopracovali opatrností, nebo spíš leností, ale účel světí prostředky.

P.S. Od multiplayeru nás po dlouhých týdnech odtrhnul až příchod Crysis 2

Hodnocení: 80%

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hraní v době kamenné

Hraní v době kamenné

Pojďme se podívat do pravěku hraní. Všichni to tak trochu známe, ale není nad to si společně zavzpomínat.

Číst více
Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

V listopadu se objeví hned dva balíčky Star Wars, určené pro PlayStation®4, které se inspirovaly temnou stranou Síly.

Číst více
PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

Společnost Sony Computer Entertainment se rozhodla vyjádřit vděčnost svým oddaným fanouškům PlayStation® a obchodním partnerům za dlouholetou podporu a ...

Číst více
FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

Pokračování vysoce ceněné série Far Cry je větší, svobodnější a akčnější než kdy dřív.

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více