Reklama
Bude nový Xbox opravdu jednička?

Bude nový Xbox opravdu jednička?

Microsoft představil novou herní krabičku s názvem Xbox One - je dle očekávání tak univerzální, že snad bude umět i otvírat konzervy a nakrmit psa.

Začneme špatnými zprávami. Pokud si na něm budete chtít zahrát hry ze starého Xboxu 360, máte smůlu, prostě k televizi budete muset mít připojené obě konzole - hranatou i starou aerodynamickou. Nový Xbox má stejně jako Playstation 4 jinou architekturu čipu než jeho předchůdce, proto na něm nespustíte nic ze staré mašinky. Sony alespoň slíbila možnost hrát staré hry pomocí emulátoru v cloudu. A to je asi tak jediný - přiznejme si, ne zas tak podstatný problém, který nový Xbox má. Narozdíl od Sony rovnou sebevědomě ukázal design, služby a uživatelské prostředí i základní hardwarové parametry.

Nepotvrdily se zvěsti, že by měl Xbox k chodu her vyžadovat neustálé připojení k internetu. Microsoft farizejsky nechává tohle rozhodnutí na vývojářích her, takže se téhle povinnosti asi u mnoha (těch chamtivějších, že EA?) titulů stejně dočkáme. Problém by neměl být ani s bazarovými hrami. Pokud po nich sáhnete, čeká vás však nutnost zaplatit poplatek pro možnost spárovat danou hru s vaším Xbox Live účtem. Chytrá taktika!

Xbox One

Krabice vypadá trochu jako retro DVD přehrávač a konečně obsahuje Blu-Ray mechaniku. Super! Poháni ji osdmijádrový procesor s osmi GB operační paměti  500 GB diskem. Další kapacitu získáte třeba připojením externího disku k jednomu ze tří USB 3.0 konektorů. Konzole se bude standardně dodávat s novým ovladačem Kinect. Má být o dost přesnější a s možností skoro všechny funkce konzole ovládat kromě gest taky hlasem. Bude s ním spolupracovat i nový gamepad, jež vypadá jen jako vyladěná verze toho dnešního, což vlastně bohatě stačí, protože jeho ergonomie byla podle nás dosud lepší než u konkurence.
 

Všechno najednou

Xbox má taky fungovat jako set-top-box se všemi funkcemi chytrých televizí, včetně nahrávání, obrazu v obrazu, instalace dalších aplikací, integrace Skype i sociálních sítí a a hlavně plnohodnotného multitaskingu. Na prezentaci přepínali mezi televizí, online streamováním, internetem i hrami. Další skvělý způsob, jak rozbít koncentraci uživatelů na prach, hehe!

VIDEO: XBOX - sportovní televize s Call Of Duty!

Mezi launchovacími hrami bude kompletní balík sportovních titulů od EA Sports s vylepšeným Ignite enginem, Call of Duty: Ghost a taky závodní Forza Motosport 5, jejíž trailer dělá z historického centra Prahy závodní okruh ála Monako.

Hodně Microsoft láká taky na nový formát TV seriálů s možností interakce, což asi bude jen vyhrocenější obdoba mačkacími a naskriptovanými pasážemi přeplněných stříleček. Prvním má být Halo TV Series, kde figuruje Steven Spielberg jako výkonný producent, dalším Quantum Break od Remedy Entertainment (Max Payne, Alan Wake), které slibuje "nové unikátní ponoření do příběhu, setřením hranice mezi TV dramatem a hrou". A kde je Červená Karkulka?

Detailnější pohled na Xbox má už za pár dní nabídnout herní přehlídka E3. Kdo u vás zatím vede? Sony nebo Microsoft?

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hraní v době kamenné

Hraní v době kamenné

Pojďme se podívat do pravěku hraní. Všichni to tak trochu známe, ale není nad to si společně zavzpomínat.

Číst více
Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

V listopadu se objeví hned dva balíčky Star Wars, určené pro PlayStation®4, které se inspirovaly temnou stranou Síly.

Číst více
PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

Společnost Sony Computer Entertainment se rozhodla vyjádřit vděčnost svým oddaným fanouškům PlayStation® a obchodním partnerům za dlouholetou podporu a ...

Číst více
FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

Pokračování vysoce ceněné série Far Cry je větší, svobodnější a akčnější než kdy dřív.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více