Reklama
5 iPhone her, které stojí za hřích

5 iPhone her, které stojí za hřích

Doporučí je i redakční jablíčkář H. Strmiska

Na App Storu existují tuny her. Některé skoro zadarmo, jiné za pár stovek. Co vybrat, abyste na tom neprodělali kapsu? Zeptejte se nás. V redakci letí hříčky i remaky letitých PC bestsellerů. Metro, záchod, porada... hlavní v životě je přece se dobře bavit. Alespoň dokud vás nechytí.

Flight Control

Jednoduchá hříčka, ve které navádíte letadla na přistávací dráhu. Na ploše jsou celkem tři druhy přistávacích ploch - runway pro nákladní letadla, runway pro rekreační letouny a plocha pro helikoptéry. Každá poletucha má jinou rychlost a dynamiku letu, všechny navádíte na plochu prstem, tím, že jim zvolíte letovou dráhu. Ty se samozřejmě nesmí křížit, jinak máte problém. Ideální zábava na pár minut, protože se vám screen rychle začne plnit a vy nevíte, kam dřív sáhnout. Bonusem je i roztomilá grafika.


Plants vs. Zombies

Klasická tower defense, slavící úspěch napříč glóbem. Na vaší zahrádku kráčejí zombie a vaší jedinou obranou jsou vaše záhonky, resp. akční kytky, které jste na ně vysázeli (jsou trochu jako Trifidi ze slavného románu). Některé umějí střílet, jiné vybuchují, další zpomalí zombie tím, že se nechají sežrat. Druhů je moc a klasický syndrom "ještě jedno kolo a jdu spát" útočí naplno. Mechanika hry je primitivní. Sázíte kytky do pruhů, kterými přicházejí zombie a musíte pečlivě volit, kolik vysázíte útočných kytek a kolik slunečnic, které generují sluníčko - a tím i body pro nákup dalších semen. Jde o rychlý postřeh a kombinování jednotlivých kytek, ale díky vyžehlené retro grafice a hláškám souseda, co vám prodává zboží, se budete především dobře bavit.

Enigmo 2

Mozkolam trochu ve stylu Incredible Machine. Ve vesmíru je zavěšená konstrukce. Na jedné straně kape voda, na druhé straně je prázdná nádržka. Vy máte několik nástrojů, které musíte vhodně zkombinovat, abyste vodu dostali až do nádržky. Klíčové je různé pootáčení a nastavování plošinek. Není výjimkou, že pokročilejší levely budete řešit pár (desítek) minut a divně u toho kroutit hlavou a koulet očima, takže pozor na reakce okolostojících lidí v MHD.


Broken Sword: Director's Cut

Obroda klasických klikacích adventur na iPhone? Ano! Broken Sword ani po letech neztratil nic ze svého kouzla. Napínavé vyšetřování vraždy svede v Paříži dohromady novinářku Nico a amerického turistu George. Skvělý příběh, nádherná grafika a dokonce pár novinek pro veterány, kteří původní hru dohráli několikrát oběma směry. Broken Sword je typickou ukázkou několikahodinové hutné zábavy za rozumnou cenu, které naštěstí na App Store přibývá (viz další zářez nebo i remake Beneath a Steel Sky: Remastered).

The Secret of Monkey Island: Special Edition

Další remasterovanou adventurou, kterou na App Store najdete je legendární Monkey Island. Dobrodružství začínajícího piráta Guybrushe Threepwooda si vás získá především svým humorem. Základy zůstaly stejné, grafika se trochu vylepšila, dialogy jsou stejně břitké jako před lety, takže není proč váhat. Jen mějte na vědomí, že původní hra je dvacet let stará, takže některé její prvky jsou trochu zrezivělé. Geniální vypravěčské řemeslo ovšem zraje jako víno, zvlášť v době mobilních rychlokvašek.

Tak co, inspirovali jsme vás? Tak leťte na App Store a těkejte, těkejte... zajímavých věcí je tam tolik, že tenhle článek bude mít určitě brzy pokračování.
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hraní v době kamenné

Hraní v době kamenné

Pojďme se podívat do pravěku hraní. Všichni to tak trochu známe, ale není nad to si společně zavzpomínat.

Číst více
Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

Přichází Playstation 4 inspirovaný temnou stranou Síly

V listopadu se objeví hned dva balíčky Star Wars, určené pro PlayStation®4, které se inspirovaly temnou stranou Síly.

Číst více
PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

PLAYSTATION slaví 20 let speciální výroční edicí!

Společnost Sony Computer Entertainment se rozhodla vyjádřit vděčnost svým oddaným fanouškům PlayStation® a obchodním partnerům za dlouholetou podporu a ...

Číst více
FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

FAR CRY 4: Úžasné dobrodružství pod horskými štíty Nepálu

Pokračování vysoce ceněné série Far Cry je větší, svobodnější a akčnější než kdy dřív.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více