Reklama
Wrestler

Wrestler

Přečtěte si recenzi na jeden z nejlepších filmů roku!

Randy "The Ram" Robinson byl hvězda. Playboy večírků, génius ringu, miláček médií. Jenže to bylo kdysi dávno. Teď mu slavnou minulost připomínají jen neustálé bolesti zad, věrná dodávka (Dodge Ram) a občasné zápasy v třetí lize, kterými platí účty. Jenže ani ta almužna z tělocvičen, kde se parta statečných chlápků řeže před zraky hrstky diváků, nestačí na nekonečný vodopád sedativ, které si Randy bodá do zmučeného těla. Proto vypomáhá na nočních směnách v supermarketu. Z úspěšných let zbyla jen blonďatá hříva, zakrývající tvář posetou vráskami. Takovými, co umí vyprávět.

Je hloupé říct, že se Mickey Rourke pro tuhle roli narodil. Předně jste to už slyšeli tisíckrát, protože Wrestler je téměř rok starým filmem (jeho zpoždění v české distribuci je neomluvitelné, jeho "slavná" předpremiéra na MFFKV rovnou směšná), a hlavně proto, že Rourke si tu roli vydržel od první minuty. Jeho zejvnějšek zmasakrovaný neřízeným životem, boxem a plastickými chirurgy, sice pomáhá, stejně jako jeho vlastní zkušenosti, které se s Randyho zpackaným životem dost často protínají, ale nenechte se mýlit. Rourke odvádí prvotřídní výkon a za až dokumentární asistence Darrena Aronofskyho (Fontána) se noří do o poznání větší hloubky než Stalloneho šestý Rocky.

Mysleli jste si, že byl Sly na dně? A že je wrestling předem domluvená srandička pro slečinky? Ve vrcholových soutěžích možná ta připravená choreografie vypadá směšně, ale tady se dva borci mlátí na život a na smrt okenními tabulemi, ostnatým drátem a nenařízlými pálkami. A když krev neteče, jednoduše se obočí pomůže žiletkou. Randy se takhle dobrovolně pořezal snad tisíckrát a pozápasoví doktoři už z něj začínají být nešťastní. Jednoho dne to vzdá i jeho srdeční pumpa a Randy se začne rozhlížet. Wrestling, jeho jedinou lásku, mu chtějí vzít, jeho nejlepší kámoška striptérka pro něj má "jen" pochopení a odloučenou dceru už asi nikdy nezíská zpátky. Kam na téhle životní křižovatce vyrazit, zvlášť když další odbočka by mohla být ta poslední?

Aronofsky a Rourke. Dejte si na ně pozor. Ten první vás chytí pod krkem a ten druhý vás bude válcovat emocemi v příběhu, který na první pohled vypadá jako laciná nostalgie po starých, dobrých časech. Symbolika na každém kroku, kamera neúnavně sledující hrdinu na jeho pouti a deprese pomalu zalézající pod nehty. Wrestler nezapře festivalové a oscarové ambice, ale k běžnému divákovi je přítulný, takže stojí přesně na kraji toho jindy neprostupného hvozdu indie tvorby. Má tak trochu to nejlepší z obou světů a přesto mu nebudete nijak závidět. Místo přetahování židlí byste jeho hrdinovi raději nějakou podali. Aby si mohl sednout na zadek, tak jako budete sedět vy.

Verdikt: Sport, o kterém si myslíte to nejhorší, ve filmu, o kterém si budete myslet to nejlepší.


Trailer:


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Sacha Baron Cohen má po Alim G, Boratovi, Brünovi a Diktátorovi nové alter ego – prostšího fanouška fotbalu a piva Nobbyho.

Číst více
5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

Viděli jsme nejosobitější akčňák posledních let. Proč se nám tak líbil?

Číst více
Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Seznamte se s vévodou Batmanem a vojevůdcem ve službách impéria lordem Darthem Vaderem.

Číst více
TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

Které herečky nám letos zvedly tlak v kavernózních tělískách?

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více