Televizní velkofilmy

Televizní velkofilmy

Šéfové Hollywoodu leští kvéry na podzimní televizní orgie

Na českých kanálech uvidíme tak maximálně další sezónu Ulice a Růžovky, ale američtí televizní giganti se hodlají porvat o ratingy mimořádně epickým způsobem. A nejde o žádná malá jména, televizní stanice do boje povolaly třeba Spielberga nebo JJ Abramse. Na tuzemské bedýnky se tyhle série podívají až za pár let, ale už teď můžete na základě nadupaných upoutávek vybírat svého favorita.

Terra Nova

Tak trochu kombinace Jurského parku a Avatara. Ve 22. století je Země tak zrasená lidskými gadgety a lidstvem samotným, že musí vědci makat na plné obrátky, aby přišli s nějakým řešením. A nakonec se jim to povede. Skulinkou v časoprostoru propašují výzkumnou jednotku do období, kdy Zemi vládli dinosauři. Planeta je netknutá, místa všude dost, takže stačí postavit stany, natáhnout elektriku a vytipovat kopec, na který by šlo velkými písmeny napsat Hollywood. Dinosaurům, zvlášť těm masožravým, se to ale příliš nelíbí. Ukázka ovšem slibuje spíš rodinné hodnoty, ostatně to je u Spielberga v pozici producenta tak nějak očekávatelné. Když se nebude řešit vztahová krize, nastoupí do akce Stephen Lang (velký naštvaný voják z Avatara) jako velký naštvaný voják… Ano, je to hodně povědomé. Ale vypadá to tak dobře, že už o tom nebudeme mluvit a začneme se těšit.

Alcatraz

Další potrava pro milovníky záhad od tvůrců seriálu Lost a Fringe? To si přece nemůžete nechat ujít. Michael Bay se nás před patnácti lety snažil přesvědčit, že z Alkatrazu utekl Sean Connery. Podle Abramse tam jednoho dne zmizelo dokonce tři sta vězňů. Prostě se vypařili. Po padesáti letech se ale vracejí, aniž by zestárli o jediný den, a mají zjevně nějaký plán. Kdo je řídí? Kdo je nechal zmizet? A co mají sakra za lubem? Spousta otázek a v průběhu seriálu snad i odpovědí. V patách zločinců bude Sam Neill, který zjevně o celé záležitosti ví mnohem víc, než naznačuje, a ve vedlejších rolích najdete spoustu známých tváří z Abramsových seriálů (Lost, Fringe, Undercovers).Awake

Jason Isaacs hraje detektiva, kterému při autonehodě zahyne manželka. Nebo syn. Záleží na tom, z jakého úhlu se na to díváte. Isaacsův hrdina Michael Britten totiž každého dne ulehá, aby snil o alternativní realitě, kde jeden přežil a druhý zemřel. A když se probudí, má to obráceně. V každé realitě řeší jiné případy, poslouchá jiného psychiatra a nachází jiné stopy. A časem se mu to samozřejmě začne všechno slévat. Tedy ne že by se zbláznil, ale stopy z jednoho světa se mu budou hodit v tom druhém atd. Stát se nám to, asi se uchlastáme k smrti, ale Isaacs to bere s takovým klidem, že nás vážně zajímá, jak se to bude dál vyvíjet. Obě reality mají svůj barevný kód (zelená/červená), což připomíná káču z Počátku. Vlastně tu Počátek připomíná víc věcí. A to se nám líbí.


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Sacha Baron Cohen má po Alim G, Boratovi, Brünovi a Diktátorovi nové alter ego – prostšího fanouška fotbalu a piva Nobbyho.

Číst více
5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

Viděli jsme nejosobitější akčňák posledních let. Proč se nám tak líbil?

Číst více
Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Seznamte se s vévodou Batmanem a vojevůdcem ve službách impéria lordem Darthem Vaderem.

Číst více
TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

Které herečky nám letos zvedly tlak v kavernózních tělískách?

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více