Reklama
Špatné filmové konce – Díl 3.

Špatné filmové konce – Díl 3.

 

Finální várka bijáků, které nemají happy end. Bacha, vyzrazujeme děj!

U konce s dechem

Mladý rebel Jean-Paul Belmondo narazí na dívku, která mu tak vyrazí dech, že když dojde na policajty, nemůže ho znovu popadnout. A umírá.

Máš to za 33
Vstal z mrtvých, stal se ikonou nového náboženství a zavedl pravidlo, že je lepší se vším (včetně telefonátu krásné ženě) počkat tři dny. První část Kristova příběhu přesto nekončí příliš optimisticky, jak jsme viděli už v Umučení Krista od Mela Gibsona, Scorseseho Posledním pokušení Krista, muzikálu Jesus Christ Superstar nebo nábožném eposu Ježíš. Podobně samozřejmě vrcholí i filmy o svatých.

Tanec v temnotách

Björk coby emigrantka z Československa prakticky oslepne, peníze ušetřené na operaci pro syna jí ukradnou a za pokus o vraždu dostane oprátku.

Do vlastních očí

Dáte jim do ruky kameru, a špatně to dopadne. Jinak by to ale nemohly být údajně nalezené videopásky dokumentující, co (strašného) se jejich majitelům přihodilo. V lese, jak bylo vidět v Záhadě Blair Witch, když jejich město napadlo Monstrum nebo když se připletli k tajemné nákaze ve španělské hříčce [Rec] i její předlávce Karanténa. Happy endu se nedočkáte ani ve věrných rekonstrukcích skutečných událostí Otevřené mořePád do ticha. Potápěči i horolezci to mají spočítané.

Moucha

Tak to dopadá, když si hrajete sami se sebou. Jeff Goldblum se v experimentování přepočítal, přišel o přítelkyni, svou lidskost a nakonec i o život.

Miluju tě, ale...

Láska je láska, ale co když je zhrzená? Filmovým hrdinům nejčastěji zlomí srdce smrt (Romeo a Julie, Pokání, Město andělů, Moulin Rouge, Titanic, King Kong), jenže někdy to nejde ani zaživa a společné štěstí může zatrhnout válka (Casablanca), společenské rozdíly (Prázdniny v Římě) i emigrační úředníci (Zelená karta). Anebo se ti dva k sobě prostě nevrátí (Rozchod!).

Četa

Spravedliví američtí vojáci ve válce ve Vietnamu sice bojovali, daleko lépe se však vedlo hrubým sadistům. Smrt si ale nevybírala a kosila všechny.

Malá mořská víla


Kvůli lásce k lidskému princi, kterému zachránila život, obětuje mořská panna nejdříve líbezný hlas a pak život. Andersen se s pohádkami nepáral.

Zvířátko nééé

Navzdory pravidlu, že v (americkém) filmu neumírají psi a podobná havěť, výjimečně dojde i na ně. Zvířecí smrt je synonymem špatného konce, i když k ní dojde třeba už v druhé třetině příběhu jako v Já, legenda. Ještě lepší je, když čtyřnohý miláček umře za nejasných okolností a před tím stihne třeba vyhrát závod svého života (jak jinak) ve stylu hřebce Phar Lapa. Psisko z Marley a já sice nezávodilo, ale konec složil i je.

Planeta opic


Tak jsme to my blázni dokázali! Planeta opic je Země a zkažené lidstvo se vyhubilo samo. Opice ale ve Zkáze planety opic nedopadly o nic lépe.

Konec špatný, všechno ostatní dobré


I když pro vás to může být konec špatný, pro všechny ostatní jsou následující události dobré. Obětavá smrt dokáže mnohé vyburcovat k činům, a tak i když se nechá Mel Gibson ve Statečném srdci umučit coby mlčící vůdce skotského povstání, jeho následovníci dosáhnou svého. Tři stovky statečných Sparťanů jdou v Bitvě u Thermopyl úspěšně příkladem celému Řecku a podaří se jim zabránit invazi Peršanů. Hrdina Jeta Li zemře pro dobrou věc a Tom Cruise, aby si ve Valkýře taky jednu obětavou smrt střihnul.


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Sacha Baron Cohen má po Alim G, Boratovi, Brünovi a Diktátorovi nové alter ego – prostšího fanouška fotbalu a piva Nobbyho.

Číst více
5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

Viděli jsme nejosobitější akčňák posledních let. Proč se nám tak líbil?

Číst více
Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Seznamte se s vévodou Batmanem a vojevůdcem ve službách impéria lordem Darthem Vaderem.

Číst více
TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

Které herečky nám letos zvedly tlak v kavernózních tělískách?

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více