Špatné filmové konce – Díl 3.

Špatné filmové konce – Díl 3.

 

Finální várka bijáků, které nemají happy end. Bacha, vyzrazujeme děj!

U konce s dechem

Mladý rebel Jean-Paul Belmondo narazí na dívku, která mu tak vyrazí dech, že když dojde na policajty, nemůže ho znovu popadnout. A umírá.

Máš to za 33
Vstal z mrtvých, stal se ikonou nového náboženství a zavedl pravidlo, že je lepší se vším (včetně telefonátu krásné ženě) počkat tři dny. První část Kristova příběhu přesto nekončí příliš optimisticky, jak jsme viděli už v Umučení Krista od Mela Gibsona, Scorseseho Posledním pokušení Krista, muzikálu Jesus Christ Superstar nebo nábožném eposu Ježíš. Podobně samozřejmě vrcholí i filmy o svatých.

Tanec v temnotách

Björk coby emigrantka z Československa prakticky oslepne, peníze ušetřené na operaci pro syna jí ukradnou a za pokus o vraždu dostane oprátku.

Do vlastních očí

Dáte jim do ruky kameru, a špatně to dopadne. Jinak by to ale nemohly být údajně nalezené videopásky dokumentující, co (strašného) se jejich majitelům přihodilo. V lese, jak bylo vidět v Záhadě Blair Witch, když jejich město napadlo Monstrum nebo když se připletli k tajemné nákaze ve španělské hříčce [Rec] i její předlávce Karanténa. Happy endu se nedočkáte ani ve věrných rekonstrukcích skutečných událostí Otevřené mořePád do ticha. Potápěči i horolezci to mají spočítané.

Moucha

Tak to dopadá, když si hrajete sami se sebou. Jeff Goldblum se v experimentování přepočítal, přišel o přítelkyni, svou lidskost a nakonec i o život.

Miluju tě, ale...

Láska je láska, ale co když je zhrzená? Filmovým hrdinům nejčastěji zlomí srdce smrt (Romeo a Julie, Pokání, Město andělů, Moulin Rouge, Titanic, King Kong), jenže někdy to nejde ani zaživa a společné štěstí může zatrhnout válka (Casablanca), společenské rozdíly (Prázdniny v Římě) i emigrační úředníci (Zelená karta). Anebo se ti dva k sobě prostě nevrátí (Rozchod!).

Četa

Spravedliví američtí vojáci ve válce ve Vietnamu sice bojovali, daleko lépe se však vedlo hrubým sadistům. Smrt si ale nevybírala a kosila všechny.

Malá mořská víla


Kvůli lásce k lidskému princi, kterému zachránila život, obětuje mořská panna nejdříve líbezný hlas a pak život. Andersen se s pohádkami nepáral.

Zvířátko nééé

Navzdory pravidlu, že v (americkém) filmu neumírají psi a podobná havěť, výjimečně dojde i na ně. Zvířecí smrt je synonymem špatného konce, i když k ní dojde třeba už v druhé třetině příběhu jako v Já, legenda. Ještě lepší je, když čtyřnohý miláček umře za nejasných okolností a před tím stihne třeba vyhrát závod svého života (jak jinak) ve stylu hřebce Phar Lapa. Psisko z Marley a já sice nezávodilo, ale konec složil i je.

Planeta opic


Tak jsme to my blázni dokázali! Planeta opic je Země a zkažené lidstvo se vyhubilo samo. Opice ale ve Zkáze planety opic nedopadly o nic lépe.

Konec špatný, všechno ostatní dobré


I když pro vás to může být konec špatný, pro všechny ostatní jsou následující události dobré. Obětavá smrt dokáže mnohé vyburcovat k činům, a tak i když se nechá Mel Gibson ve Statečném srdci umučit coby mlčící vůdce skotského povstání, jeho následovníci dosáhnou svého. Tři stovky statečných Sparťanů jdou v Bitvě u Thermopyl úspěšně příkladem celému Řecku a podaří se jim zabránit invazi Peršanů. Hrdina Jeta Li zemře pro dobrou věc a Tom Cruise, aby si ve Valkýře taky jednu obětavou smrt střihnul.


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Sacha Baron Cohen má po Alim G, Boratovi, Brünovi a Diktátorovi nové alter ego – prostšího fanouška fotbalu a piva Nobbyho.

Číst více
5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

Viděli jsme nejosobitější akčňák posledních let. Proč se nám tak líbil?

Číst více
Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Seznamte se s vévodou Batmanem a vojevůdcem ve službách impéria lordem Darthem Vaderem.

Číst více
TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

Které herečky nám letos zvedly tlak v kavernózních tělískách?

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více
GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

Svět pod hladinou skrývá netušené poklady. Ať už v moři, rybníku nebo bazénu, všude je na co koukat.

Číst více