Reklama

ROZHOVOR: Lord Hoven má vlastní film! "Chápu ho jako umělce," říká režisér

ROZHOVOR: Lord Hoven má vlastní film! "Chápu ho jako umělce," říká režisér

Legendární fekální zbojník, jehož smradlavé činy oblétly před šesti lety skrze média celou republiku, má vlastní film, která nově visí na internetu. Co nám řekl režisér Adam Sedlák?

AKTUALIZACE! Celý krátký film Lord Hoven je nově na Vimeo. Přidáváme ho k rozhovoru z dřívějška:


Nikdy ho neodhalili a jeho příběh dál nepřestává fascinovat. Tajemná postava, která si říkala Lord Hoven, zdobila svými výměšky budovy VŠE i další pražská místa, kde zanechávala svůj podpis a další vzkazy. Vším se pak Lord chlubil na internetu. Jeho aktivity dovedly školu k užavření pánských záchodků, pátrala po něm policie. Nakonec všeho nechal a omluvil se, ale celý příběh byl natolik fascinující, že se stal předlohou k novému středometrážnímu filmu L.H., sledujícímu osudy fiktivního policisty Arnošta, který jde po hnědé stopě.

Film režíroval náš oblíbenec Adam Sedlák. Pokud jste neviděli jeho portrét internetové celebrity Mgr. Radovana Kalužy, koukejte to napravit. Položili jsme mu pár otázek:

Fekální humor...není už ho trochu moc?

Ne. Jedna z prvních věcí, které se podaří člověku, když se narodí, je, že se pokálí. V podstatě je to jedna z nejpřirozenějších věcí. Jak napsal Milan Kundera. „Buď je hovno přijatelné (a potom se nezamykejme na záchodě), anebo jsme stvořeni nepřijatelným způsobem". Takže pokud L. H. bude pro někoho těžko stravitelným filmem, kvůli tomu, že je tam na něj moc hoven, tak v podstatě odmítá sám sebe.

Na rovinu, víš, kdo je Lord Hoven? Mluvil si s ním?

Nevim. A hlavně mě to ani v rámci natáčení nezajímalo. Kdybych to věděl, předpokládám, že bych byl jenom zklamanej. Moje představa o něm by byla degradovaná. Protože nejrůznější zdroje tvrdí, že opravdu šlo jenom o obyčejnýho týpka, kterýho vylili ze školy, a tak se pomstil. Chodil v lakýrkách, nosil šusťákovou bundu. O cigaretách mluvil jako o jedovatých tyčinkách. Jen zřejmě jeho rodiče nebyli v jeho análním stádiu tolik obezřetní.

Kdy ses rozhodl, že "to je ten příběh, tohle chci natočit"? Bylo to na záchodě?

Ve velký nadsázce, Lord Hoven mi připomíná sériovýho vraha Zodiaca, kterej řádil na konci šedesátých letech v Americe. S médii komunikoval pomocí vlastoručně psaných dopisů, stejně jako Lord Hoven s VŠE. Stejně tak je pojí i jejich osud, nikdy se nepřišlo na to, kdo to vlastně byl. Vše skončilo jenom u podezření a teorií, kde každej může věřit tý, která se mu nejvíc zamlouvá. Přišlo nám tedy jako dobrej nápad natočit detektivku, jen s tím rozdílem, že hlavní postava vyšetřovatele se nehoní za masovym vrahem, ale jenom za člověkem, který kálí a močí, kde se dá.

Čím tě nasmrádlý Lordův příběh fascinuje?

Pamatuju si, že na gymplu jsme měli spolužáka, kterej, když se poprvé dozvěděl o Marxovi a Engelsovi, šel po výuce do Carrefouru mačkat Kinder vajíčka, chtěl tak bojovat proti kapitalismu. Lord Hoven je v podstatě obdoba mýho spolužáka, byl to taky bojovník, kterej nic nezmůže. A v neposlední řadě Lord Hoven je vlastně nedoceněnej a nepřiznanej fenomén. Každej ho zná a dokonce se s ním už někdy i setkal.

Má film L. H. něco společného s tvým předchozím dokumentem Mgr. Radovan Kaluža?

V podstatě oba filmy vypráví o deviaci. Teď mě vlastně napadá, že v Mgr. Radovanu Kalužovi je scéna, která vyvolala největší rozruch a to, když se Radovan snaží vsunout jednomu ze členů štábu anální vajíčko do zadku. A to je asi jedinej moment, co v dokumentu souvisí v jakékoliv podobě s análností.

Ten kluk z teaseru, to je policista Arnošt nebo Lord?

Ten kluk, Lukáš Příkazký, hraje policistu Arnošta. Ale jestli není vlastně Lord Hoven on sám, o tom se lidi musí přesvědčit až v kině.

Jak vnímáš přístup VŠE k věci? Zachovali se správně nebo jako přizdisráči?

VŠE přistoupila k věci docela komicky. Zavřela záchody na škole a vydala zřejmě nejvtipnější tiskovou zprávu, jaká kdy byla napsána. Jako přizdisráči se zachovali až k nám, když nám nechtěli povolit natáčení v prostorách školy.

Kdybys měl neomezený rozpočet a možnosti, kterého slavného herce bys obsadil do role Lorda Hoven?

Nikoho. Spíš bych dotočil scénu - představu nebo noční můru rektora vysoké školy, kde by se mu zhmotnil Hovnodémon, podobnej tomu z filmu Dogma Kevina Smithe.

Zachytil si i tragický příběh dvou uklízeček, které kvůli Lordovi podaly výpověď? Mluvil si s nimi?

Samozřejmě. Ale L. H. není dokument, ale hraná fikce, takže tenhle collateral damage byl pro nás naprosto vedlejší.

Považuješ "fekálismus" za terorismus a označil bys Hovena jako sráče?

Určitě. Lord Hoven je největší sráč, hned po Kalouskovi. Lorda Hoven ale chápu jako největšího pankáče a umělce v jedný osobě. Pro mě má jeho mazání hoven po zdech stejnou uměleckou hodnotu jako takový přemalování tanku na růžovou. Jedná se o stejně prázdnou exhibici rektálních umělců nasáklých okenou s attention whore syndromem.

Proč vidět L.H.čko?

Řidím se pravidlem – natoč film, kterej bys sám chtěl vidět. Takže jednoduše, je to film, co podvědomě lidi vidět chtěj. V druhým případě, protože to porušuje zaběhnutý tabu a představu mužů; totiž, že pěkný ženy nekadí.

Ve filmu L.H. účinkují Jenovéfa Boková, Lukáš Příkazký nebo Jiří Štěpnička. Aktuality o nejzahovněnějším filmu roku sledujte na jeho facebookových stránkách.

Tady pro připomenutí dva autentické vzkazy z dob řádění Lorda:

prohlaseni

shitter

A navrch dobová reportáž televize, jíž se na sociálních sítích často přezdívá TV Hovna:

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Sacha Baron Cohen má po Alim G, Boratovi, Brünovi a Diktátorovi nové alter ego – prostšího fanouška fotbalu a piva Nobbyho.

Číst více
5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

Viděli jsme nejosobitější akčňák posledních let. Proč se nám tak líbil?

Číst více
Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Seznamte se s vévodou Batmanem a vojevůdcem ve službách impéria lordem Darthem Vaderem.

Číst více
TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

Které herečky nám letos zvedly tlak v kavernózních tělískách?

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více