Reklama
Kinopremiéry od 4. 2. 2010

Kinopremiéry od 4. 2. 2010

Půl tuctu nových bijáků ze všech koutů světa

Pouta
Režie: Radim Špaček
Hrají: Ondřej Malý, Kristina Farkašová, Lukáš Latinák

O čem to je: Mrazivý thriller z normalizačního Československa. Antonín je tajným policistou a je tak trochu duševně nevyrovnaný. Definitivně mu rupne v bedně ve chvíli, kdy se zamiluje do Kláry. Jejímu získání podřídí vše a začne ubližovat svému okolí, když se věci nedaří. Jeho cestu ke zkáze tak dláždí zničené životy ostatních.

Jaké to je: Můžeme jen hádat, ale snímek všude sklízí nadšené ohlasy, především za odvážný scénář, syrové vizuální zpracování a všeobecnou nenavoněnost. Prostě tak nějak smrdí realitou. Chcete si přivonět?The Box (The Box)
Režie: Richard Kelly
Hrají: Cameron Diaz, James Marsden, Frank Langella

O čem to je: Manželský pár stíhaný finanční krizí (v Americe 70. let) přijímá netradiční návštěvu. Tajemný a v obličeji deformovaný muž jim nabízí něco, co se neodmítá. Krabičku s čudlíkem. Pokud ho stisknou, někdo koho neznají, okamžitě zemře. A oni získají milion dolarů. Na rozmyšlenou mají do rána. Film podle slavné povídky si pohrává nejen s morálním podtextem volby, ale hlavně celým mechanismem za tajemnou skříňkou.

Jaké to je: Od režiséra Donnieho Darka nemůžete čekat běžný film, který se vejde do jedné škatulky. Ve chvíli, kdy se ústřední dvojice rozhodne, se začnou dít hodně divné věci. Možná až příliš divné, roztěkané a zahleděné samy do sebe. Tenhle film zkrátka budete většinou stopáže honit. Ale i to někdy může být zábava (naše hodnocení: 5/10)Morganovi (Did You Hear About the Morgans?)
Režie: Marc Lawrence
Hrají: Hugh Grant, Sarah Jessica Parker

O čem to je: Paul a Meryl se měli rádi. Kdysi dávno. Teď je jejích manželství jen vyhasínajícím uhlíkem. Vše se změní ve chvíli, kdy se stanou svědky vraždy a v rámci programu na ochranu svědků je FBI přesune z New Yorku do Wyomingu, kde je elektřina na příděl a internet sprosté slovo. Právě tady by ale jejich vášeň mohla znovu vzklíčit.

Jaké to je: Podprůměrná romantika, ve které byste chemii nebo jiskření mezi hlavními hrdiny hledali marně. Dokonce ani ten prvotní impuls s ochranou svědků není moc originální a historek o rybách vhozených do jiného rybníčku a jejich lapání po dechu už jsme viděli moc. A mnohem lepších. Takže zpátky za policejní pásku a radši si půjčte nějakou prověřenou romantiku (hodnocení: 3/10)Bratři (Brothers)
Režie: Jim Sheridan
Hrají: Natalie Portman, Jake Gyllenhaal, Tobey Maguire

O čem to je: Drama o dvou bratrech s jejichž životy si osud nepěkně pohrál. Když se ten starší ztratí při bojích v Afgánistánu a je prohlášen za mrtvého, musí se mladší postarat o jeho ženu a děti. Po čase se do sebe zamilují, ale co čert nechtěl, starší bratr je nalezen a vrací se domů. A jak teď z toho ven?

Jaké to je: Jednoduchá premisa byla před pěti lety mistrně zpracována ve stejnojmenném dánském dramatu. Teď přichází jeho americký remake. Známější tváře, ale nikoliv horší film. Pokud jste originál neviděli, zkuste tohle. Ochuzeni (prý) nebudete.O kapitalismu s láskou (Capitalism: A Love Story)
Režie: Michael Moore
Hrají: Moore a kapitalisti

O čem to je: Americký investigativec a demagog Moore zkoumá ničivý dopad dominance korporací na každodenní život Američanů i zbytku světa. Kdo je hlavním viníkem? No přece yuppíci z Wall Street!

Jaké to je: Další solidní, ale poněkud osobitý dokument kontroverzního vousáče. Ještě jsme s ním neměli tu čest, takže se rozhodujte podle toho, jak vám Moore sedí. Kapitalismus se od jeho starších děl nijak zásadně lišit nebude.Kung Fu Kyborg (Kei hei hup)
Režie: Jeffrey Lau
Hrají: Jacky Wu, Eric Tsang, Betty Sun

O čem to je: Hongkongská šílenost o zamilovaných, vyšinutých a destruktivních androidech, co vypadají jako lidi, umí zmorfovat v obří kulomet nebo tančící kosatku. U Kyborga by vás nemělo nic vyvést z míry, pro fanoušky přiblblých a blbých filmů to bude ideální směska. Všichni ostatní by se měli kinu vyhnout velkým obloukem.

Jaké to je: Když byla v českých kinech uvedena režisérova série Chinese Odyssey, způsobilo to slušný kulturní šok. Tohle k ulítlým nápadům přidává posedlost technologií a lacinými trikovými sekvencemi. A to už je hodně výbušný koktejl.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Sacha Baron Cohen má po Alim G, Boratovi, Brünovi a Diktátorovi nové alter ego – prostšího fanouška fotbalu a piva Nobbyho.

Číst více
5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

Viděli jsme nejosobitější akčňák posledních let. Proč se nám tak líbil?

Číst více
Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Seznamte se s vévodou Batmanem a vojevůdcem ve službách impéria lordem Darthem Vaderem.

Číst více
TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

Které herečky nám letos zvedly tlak v kavernózních tělískách?

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více