Reklama
KINO: Souboj Titánů

KINO: Souboj Titánů

Perseus dává přes hubu tátovi i všem ostatním bohům v přetrikovaném 3D spektáklu

Pamatujete Souboj Titánů z 80. let? Řecká mytologie v blockbusterovém hávu, špičkové stop motion triky od Raye Harryhausena a spousta vznosných frází a useknutých hlav (nejen těch s chapadly). Spoustě z nás ten film připomíná mládí a možnost suplovat pár stránek dějepisu u videa. Natočit remake tohohle božského béčka by neměl být takový problém, zvlášť když se zaklínáte Samem Worthingtonem (Terminator Salvation, Avatar) a vizuálem vypůjčeným od Snyderova spektáklu 300: Bitva u Thermopyl. Průšvih nových Titánů ovšem spočívá jinde než v mělkosti zápletky a přílišném důrazu na dějové zkratky a efektní akční scény.Abyste nás chápali, to všechno tu je. Perseus - Diův levoboček, který náhodou přežil svou popravu, a o jehož existenci se boží otec dozví s třicetiletým zpožděním - je naštvaný na všechny kolem, ale hlavně na Háda, Diova bratra, který mu zabil otce (jeho nevlastního otce - chudého rybáře). Proto je rozhodnut vládce podsvětí zabít a vzít jedním vrzem i Krakena a kohokoliv dalšího, kdo se mu připlete do cesty. Je naštvaný, má sílu a Zeus ho v návalu otcovské zodpovědnosti vybaví několika hračkami. Odtud potud všechno dobré, jen kdyby producenti (Warner Bros.) do filmu pořád nehrabali nůžkami.

Francouzský režisér Louis Leterrier (Kurýr, Neuvěřitelný Hulk) se totiž může snažit jak chce, ale když některé scény končí předčasně a motivace postav se mění s přechodem z kulis do kulis, začne vás brzy z téhle pecky bolet hlava. Ne proto, že by byla hloupá, ona je prostě příliš schizofrenní. Ostatně už fakt, že se točila ve 2D a teprve v postprodukci byla násilím a odfláknutě konvertována do 3D, o lecčems vypovídá. Prachy za každou cenu, a aby se konverze stihla, muselo se někde ustřihnout dvacet minut. Proto ve filmu zjevně chybí scény z Olympu, romantická linie s Andromedou (místo ní se přitočila úplně nová linie, která však nedává smysl) i kvalitní finále, ve kterém by Hádes dostal na budku.Tohohle podvodu na divácích si nelze nevšimnout. Nezakryjí ho krásné barvičky, velké akční scény a solidní soundtrack. Přes všechno pozlátko totiž prosvítá, že noví Titáni mohli být mnohem lepším filmem a hlavně mnohem lepším odrazovým můstkem pro případné pokračování, které můžeme vzhledem k celosvětovým tržbám a otevřeným zadním vrátkům očekávat velmi brzy. Otázkou je, kdo bude chtít naslouchat dalším historkám z takhle osekané mytologie, ve které Zeus působí jako nerozhodný vrátný, Hádes jako šeptající poskok ze sklepa a ostatní zevláci na Olympu jako komparsové křoví, vhodné leda k vyplnění záběru. Z téhle verze bychom referát dělat nemohli, nebylo by totiž o čem psát. P.S. Fakt jděte raději na 2D. Ušetříte peníze, nebudete mít pocit, že na scénu někdo postavil kulisy jako vyřezané z lepenky a v akčních scénách možná sem tam uvidíte víc než ruce, nohy a rozkroky bojovníku či monster.

Hodnocení: 40%

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Sacha Baron Cohen má po Alim G, Boratovi, Brünovi a Diktátorovi nové alter ego – prostšího fanouška fotbalu a piva Nobbyho.

Číst více
5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

Viděli jsme nejosobitější akčňák posledních let. Proč se nám tak líbil?

Číst více
Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Seznamte se s vévodou Batmanem a vojevůdcem ve službách impéria lordem Darthem Vaderem.

Číst více
TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

Které herečky nám letos zvedly tlak v kavernózních tělískách?

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více