Reklama
KINO: Robin Hood

KINO: Robin Hood

Ridley Scott prý nabízí legendu, jakou jste neviděli.

A rozhodně nepřehání. Jeho Robin Hood s Russellem Crowem v hlavní roli a věčným záporákem Markem Strongem (letos pouštěl hrůzu i v Kick-Ass nebo Sherlocku Holmesovi), se totiž odehrává předtím, než se Robin stal lidovým hrdinou, a tak se tu převážně mluví, utíká a učí zacházet s lukem v kulisách a "looku", který nápadně připomíná Gladiátora posunutého do středověku. To všechno jsme samozřejmě čekali, jenže Scott nedovede přijít s žádným zásadnějším nápadem, kromě toho, že odvypráví všechno nepodstatné z Robinova života. Tuhle prequelovou omáčku by snesl televizní projekt, ale velkofilm za 200 milionů dolarů? Na každém kroku jsou vidět škrty ve scénáři, který měl být původně o něčem úplně jiném, akční scény připomínají starší Scottovu práci, ale tentokrát jim chybí šťáva, jíž obvykle dodávají silné charaktery. Postav je tu příliš a žádná nedostane prostor, na kterém by šlo uhrát víc než pouhou karikaturu.Scott se po premiéře přiznal, že Robin měl být jen první částí velké mytologie, která by popsala Anglii v oněch pohnutých dobách. To vysvětluje, proč se ve filmu nestane lautr nic zajímavého a jediným světlým bodem je finální bitva a desetiminutová vyjížďka Robina a Marianny na koních, která zaujme hlavně proto, že Russell Crowe má na sobě péřovku, která vypadá jako aktuální sortiment od North Face. S výjimkou tohohle přešlapu si nelze na kulisy nebo řemeslo jako takové stěžovat, ale v příběhu o nejslavnějším banditovi starého kontinentu prostě čekáte klíčové zvraty a okamžiky, které nepřicházejí. Všechno se táhne tak líně, jako by se opravdu čekalo, že další epizoda - v níž už bude všechno to podstatné a zajímavé - dorazí do kin už o týden později. Vzhledem k nepříliš přesvědčivým tržbám na ni můžeme zapomenout. Byl by ale film lepší, kdyby se hlavní hrdina nejmenoval Hood a celé to bylo jen o nějakém mírně schizofrenním anglickém vojákovi, co dělá bugr a není spokojený s nadřízenými?

Krátká odpověď zní ne. Ta dlouhá by zahrnovala výpis všech scenáristických zkratek a průšvihů, kvůli kterým působí i dvouapůlhodinový film jako narychlo přepisované a přestříhávané torzo. Děj vůbec nedává smysl, přičemž na tuto "maličkost" budete myslet pořád, protože vše se odehrává pomalu a tvůrci nedonutí diváka vypnout mozek ani během akčních scén. Jsou kratičké, zatímco vše ostatní je nafouklé a upovídané, snažíc se vlít alespoň krapet smyslu do dialogů. Obrovské tvůrčí ambice lze však jenom tušit, tedy v případě, že se rozhodnete přimhouřit oko a důvěřovat tomu, že Scott měl nějakou vizi. Ani tenhle optimismus vás ale v kině nespasí, protože po úvodních třiceti minutách budete mít sto chutí přeběhnout do vedlejšího sálu na Iron Mana. Klidně to udělejte, protože tady vám nic neunikne a pravděpodobnost, že byste se ztráceli v následných debatách o démonovi z lesa je mizivá. Prostě jen říkejte, že to byla děsná nuda. Určitě nebudete sám.

Hodnocení: 50%
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Zapomeňte na Borata, je tu Nobby, buranský fotbalový fanoušek

Sacha Baron Cohen má po Alim G, Boratovi, Brünovi a Diktátorovi nové alter ego – prostšího fanouška fotbalu a piva Nobbyho.

Číst více
5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

5 důvodů, proč milovat nového Šíleného Maxe

Viděli jsme nejosobitější akčňák posledních let. Proč se nám tak líbil?

Číst více
Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Jak by vypadali hrdinové a padouši současnosti, kdyby žili v 17. století?

Seznamte se s vévodou Batmanem a vojevůdcem ve službách impéria lordem Darthem Vaderem.

Číst více
TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

TOP 10 erotických filmových scén roku 2014

Které herečky nám letos zvedly tlak v kavernózních tělískách?

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více