Apokalyptické vehikly

Apokalyptické vehikly

Až budou zombie klepat na dveře vašeho domu, určitě je oceníte

K článku nás inspiruje nejen blížící se videopremiéra nového zombie snímku od George Romera (ten na nic jiného než oživlé mrtvoly nemyslí) jménem Survival of Dead, ale také kolekce náčrtků od designera Aristida Antonase.

PLECHOVÁ APOKALYPSA

Toho napadlo, že během nastálé apokalypsy bude potřeba rychle přesídlit do něčeho, co je pevné, bytelné, ale přesto mobilní. Běžné osobní automobily nic nesvedou. Ferrari nebo Porsche jsou dobré na machrování a rychlé úprky, ale pro dlouhodobé přežití v divočině potřebujete trochu jiný vehikl. Antonas počítal s něčím, co umožní kompletní zázemí alespoň pro dvě osoby a čeho bude všude dost. Benzinových cisteren. Až vyschnou ropovody, bude nejvýhodnější ukrást nějakou tu cisternu, benzín přečerpat do nějaké skrýše a vnitřek plechového válce přestavět na luxusní 1+1.
Ukázka přestavby (téhle budoucnosti bychom se dožít nechtěli)

Antonas sice nikde neřeší, jak se zbavit benzinových výparů, které by vás udusily do několika minut, ale vzhledem k tomu, že si s obrázky dal takovou práci, mu to tentokrát promineme. Mnohem větším otazníkem je, jak v případě nenadálé návštěvy zvenku (takové té nahnilé) budete přebíhat z cisterny k volantu, protože se samozřejmě jedná o dvě oddělené sekce. To je, jak říkají Američané, EPIC FAIL. I proto bychom raději sáhli po něčem spolehlivějším. Nemusí to mít zrovna kulomety, ale nutit nás přebíhat z přívěsu do kabiny vnějškem a ještě leštit tu kastli, aby nesmrděla a stavět v ní nějaké příčky? Nejsme Přemek Podlaha.


Dvoupatrové řešení


UNIVERZÁLNÍ OBÝVÁK NA KOLECH

Seznamte se s Unicatem, geniálním náklaďákem, co na plnou nádrž dojede 3600 kilometrů a uveze dost zásob, aby z toho čtyřčlenná posádka vyžila alespoň čtvrt roku. Tím to ale zdaleka nekončí. Uvnitř vozidla je nádrž na vodu o objemu 450 litru a speciální zařízení, které jí zvládne odfiltrovat a vyčistit. K tomu vojenská lékarnička a vysílačka využívající všechna možná pásma, kterou lze napájet i prostřednictvím solárních panelů na střeše.
 


Unicat je k dostání i ve vojenské khaki barvě, ale na to musíte mít frčky

Unicat má dostatečný výkon, aby zdolal náročný terén i s plně naloženým zadkem, do kterého se vejde klidně i motorka nebo několik kol. Možná byste tam vtěstnali i čtyřkolku, ale už by vám asi překážela v ložnici, která disponuje klasickým letištěm. Pohodlí především, i v případě, že máte za zadkem spoustu naštvaných zombie. Unicat disponuje i televizí a DVD přehrávačem, takže si s sebou vezměte filmy jako Úsvit mrtvých, 28 dní poté... nebo Zombieland. Jsou mnohem lepší než tištěné manuály.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

DeLorean DMC-12 je i v civilní verzi dost ceněný youngtimer, teď si ho ale navíc můžete pořídit v úpravě, jako by vypadl z filmu Návrat do ...

Číst více
V Turecku vyrábějí skutečné Transformery!

V Turecku vyrábějí skutečné Transformery!

Toužili jste mít jako malí v garáži vlastního Transformera? Jestli ano, může vám teď jeden turecký start-up splnit váš dětský...

Číst více
Sbohem traktoristé! Přichází autonomní traktor

Sbohem traktoristé! Přichází autonomní traktor

Ještě, že už je plukovník Šlachta u celníků, protože jako traktorista by asi brzo přišel o práci.

Číst více
Tisícikoňová motorka Triumph Rocket si brousí zuby na rychlostní rekord

Tisícikoňová motorka Triumph Rocket si brousí zuby na rychlostní rekord

Je fakt, že Triumph Rocket vypadá spíš jako bezkřídlá stíhačka, ale technicky vzato je to pořád ještě motorka. V blízké...

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více
GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

Svět pod hladinou skrývá netušené poklady. Ať už v moři, rybníku nebo bazénu, všude je na co koukat.

Číst více