Reklama
Soutěž o lyžařský zájezd

Soutěž o lyžařský zájezd

Komerční článek - Itálie je lyžařský ráj

Propagace resortu Svatá Kateřina.
Elle.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

To si asi pomyslí každý milovník zasněžených svahů, který zavítá do italských Alp. Perfektně upravené sjezdovky, největší počet slunečních dní, propracovaný systém umělého zasněžování a v neposlední řadě vynikající kuchyně dokážou vytvořit neodolatelný lyžařský koktejl.

nev-damaItálie vede především v ohledu na modernost, kvalitu a typovou strukturu přepravních zařízení. Celá řada nejmodernějších, především sedačkových lanovek a v průměru jen velice nízké procento lyžařských vleků zde maximálně zrychluje a zpohodlňuje cestu vzhůru, a příkladně tak naplňuje motto „méně času na lanovce, více času na sjezdovce“. Pověstný je také ‚italský bílý manšestr‘ neboli každé ráno perfektně upravené sjezdové tratě. V souvislosti se sněhově chudší zimou v Čechách ocení lyžaři téměř kompletní pokrytí většiny skiareálů systémy umělého zasněžování. V tomto ohledu náleží Itálii jednoznačně světový primát.

Zapomenout ale nesmíme ani na finanční náročnost lyžařské dovolené. Z tohoto úhlu pohledu je Itálie absolutním fenoménem, a to nejen ve srovnání s dalšími alpskými zeměmi, ale někde dokonce i s cenovou úrovní lyžování na horách českých a slovenských. A pokud vztáhneme tyto ceny i k předkládanému rozměru a kvalitě lyžařské nabídky, zjistíme, že právě v Itálii se nabízí nejvíce muziky za nejméně peněz. Připočteme-li k tomu všemu ještě přírodní krásy Dolomit, které lze jen stěží srovnávat s kterýmkoli jiným pohořím na světě, až nereálně vysoce vypadající procento slunečních dní, a tedy i azurově modré oblohy, širokou nabídku restaurací s vynikající národní kuchyní, a hlavně neopomenutelnou pohostinnost Italů, nezbývá než konstatovat, že Itálie má rozhodně co nabídnout.

Nejznámější a také nejrozsáhlejší lyžařskou oblastí nejen v Itálii, ale i v celé Evropě, je oblast Dolomiti Superski ležící na východ od Brennerské dálnice. S jedním skipasem můžete lyžovat na více než 1100 kilometrech sjezdovek ve dvanácti lyžařských střediscích. Mezi ta nejoblíbenější patří Val di Fiemme a pak zejména čtyři skiareály napojené na Sella Rondu (Val di Fasse, Arabba, Alta Badia a Val Gardena).

O tom, že Dolomity nabízejí doopravdy nepřeberné možnosti pro lyžařské vyžití, svědčí název další rozsáhlé oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta, pro české lyžaře známá rovněž pod jménem Val di Sole. Zde najdeme jak celosvětově známé pojmy jako Madonna di Campiglio a Tonale/Ponte di Legno, tak i menší rodinné skiareály typu Paganella či Monte Bondone.

Itálie ale nejsou jen Dolomiti. Luxusní Livigno s bezcelní zónou či střediska Bormio a Santa Caterina, která hostila předposlední mistrovství světa ve sjezdovém lyžování, patří již dlouho k nejnavštěvovanějším mezi českými lyžaři. Všechny tři skiareály leží v Alta Valtellině, nejsevernějším cípu regionu Lombardie na samé hranici se Švýcarskem.

Malým lyžařským převratem bylo pak objevení menších středisek jako Aprica či Foppolo, která nabízejí dostatečný počet kilometrů sjezdovek, kvalitní služby, a přitom za místy až podezřele nízké ceny.

Soutěž ukončená

Vyhrává Jaroslava Neumannová


Výhra zahrnuje lyžařský zájezd do střediska Madonna… (viz specifikace z voucheru). Ceny do soutěže věnovala CK Nev-Dama – největší specialista na lyžařské zájezdy do Alp. Více informací získáte na www.nev-dama.cz či ZDARMA na 800 100 234.

Nev-damaProstudujte si prosím pečlivě podmínky soutěže na www.hf.cz/podminky.php Svou účastí poskytujete vydavateli časopisů (Hachette Filipacchi 2000 s.r.o., IČ: 25611518, se sídlem Na Zátorce 3, Praha 6) souhlas s užitím a zpracováním svých osobních údajů a kontaktů (GSM, e-mail, SMS, MMS apod.) pro marketingové a redakční účely.


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Lukáš Tomšů a Anna Černá se stali mistry České a Slovenské republiky v surfingu

Lukáš Tomšů a Anna Černá se stali mistry České a Slovenské republiky v surfingu

Mekka evropského surfingu, francouzské městečko Seignosse na pobřeží Atlantského oceánu se během uplynulého týdne stalo opět hostitelem ...

Číst více
Desperados High Jump představuje hudební program

Desperados High Jump představuje hudební program

Neopomenutelnou součástí každoročního programu cliffdivingových závodů Desperados High Jump, kde nikdy nechybíme, je vytříbený ...

Číst více
Jak se staví největší lyžařský skok střední Evropy?

Jak se staví největší lyžařský skok střední Evropy?

Když Hanzi Prouza začínal s pořádáním závodu Excelent Soldiers, umínil si, že do Deštné v Orlických horách přiveze ...

Číst více
Prolapse of Love - Vyhřeznou prasečí vnitřnosti, obrazy i instalace

Prolapse of Love - Vyhřeznou prasečí vnitřnosti, obrazy i instalace

Jan Poope, aka exmaximák Honza Strmiska vás zve na vernisáž výstavy Prolapse of Love. A nebude to nic pro slabé nátury!

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více