Rodinný hotel Alpenrose

Rodinný hotel Alpenrose

Konečně aspoň pár hodin bez dětí...

Své potomky sice milujeme nehynoucí láskou, ale občas nám pěkně lezou na nervy. Když jsou děti malé, vřískají, brečí a motají se pod nohama. Jakmile trochu vyrostou, neustále se dožadují pozornosti, loudí z vás předražené značkové krámy a rvou se mezi sebou jak koně. Malé i větší děti vám ale hlavně s přítelkyní či manželkou nedopřejí čas pro sebe navzájem. Pokec u vína? Divoký večer v ložnici? Na to zapomeňte. I když vy byste chtěli, partnerka je večer buď k smrti unavená, nebo je myšlenkami někde u úkolů, svačin a obíhání doktorů s rýmičkami a modřinami z prolézaček. Průměrná žena se prostě na 200 % koncentruje na děti a na nic jiného jí už nezbývá čas ani energie. Kvůli potomkům jde tak nejdřív do háje sex, a pak zákonitě i vztah.


   
Takhle nějak před dvaceti lety uvažoval Ernst Mayer z rakouského Lermoosu. V té době měl zavedený alpský penzion a přemýšlel, čím se odlišit od ostatních. Když dnes přijedete do čtyřhvězdičkového hotelu Alpenrose (www.hotelalpenrose.at), můžete si vybrat. Buď v něm prožijete standardní zimní či letní dovolenou s dětmi. A nebo se jich na kratší či delší dobu zbavíte, abyste s partnerkou konečně měli nějaký čas sami pro sebe.
   
Tým školených babysitterek a vychovatelů se postará o mimina, batolata, předškoláky i  puberťáky. Přízemí hotelu je doslova nabito atrakcemi: dětský koutek pro nejmenší, místnost plná videoher, go-kart (autíčka jako na pouti), tématický akvapark Pirátská země, rytířský sál, tělocvična, dětské kino a divadlo, fotbalový sál, obří ozvučená skluzavka přes pět podlaží, dvanáct metrů vysoká umělá horolezecká stěna... Ráno tam potomky strčíte a večer si je vyzvednete. A přitom máte jistotu, že na ně někdo kvalifikovaně dohlédne, aby se jim nic nestalo a ještě se něco naučili. Třeba plavat nebo lyžovat.


   
Co se získaným časem, který má cenu zlata? Nemá cenu mluvit o rozsáhlé vinotéce. Degustaci od devíti ráno by vám partnerka asi neodpustila. V létě vám v Alpenrose půjčí horská kola, seagway, golfové hole, GPS a mapy pro treky do hor nebo třeba Hummera na terénní projížďku. Teď v zimě začíná sto metrů od hotelu lyžařský areál Grubingstein s desítkou sjezdovek a převýšením tisíc metrů. Nebo si raději skibusem zajedete zalyžovat na pár kilometrů vzdálený ledovec na vrcholu nejvyšší německé hory Zugspitze (2962 m)? I na něm je několik vleků, které jsou v provozu až do pozdního jara, a navíc ten rozhled... Veškerou lyžařskou výbavu vám pan Mayer samozřejmě půjčí.
   
Maxim se po lyžování ve dvou báječně uvolnil v rozlehlém hotelovém wellnessu. K vnitřním a venkovním bazénům se sladkou i slanou vodou připočtete klasickou parní saunu, solnou saunu, bylinkovou saunu, tepidárium, odpočinkovou místnost s vodními postelemi a relaxační hudbou... Když k tomu všemu partnerku ještě pošlete na masáž, kosmetiku nebo na solárko, bude to večer zase jako v dobách, než jste si "udělali" děti.

 
   
Termínu "rodinný hotel" prostě v Alpenrose rozumějí trochu jinak, než je zvykem. Vědí, že rodinu paradoxně nejvíc upevní, když si od sebe čas od času někteří její členové navzájem odpočinou.
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Lukáš Tomšů a Anna Černá se stali mistry České a Slovenské republiky v surfingu

Lukáš Tomšů a Anna Černá se stali mistry České a Slovenské republiky v surfingu

Mekka evropského surfingu, francouzské městečko Seignosse na pobřeží Atlantského oceánu se během uplynulého týdne stalo opět hostitelem ...

Číst více
Desperados High Jump představuje hudební program

Desperados High Jump představuje hudební program

Neopomenutelnou součástí každoročního programu cliffdivingových závodů Desperados High Jump, kde nikdy nechybíme, je vytříbený ...

Číst více
Jak se staví největší lyžařský skok střední Evropy?

Jak se staví největší lyžařský skok střední Evropy?

Když Hanzi Prouza začínal s pořádáním závodu Excelent Soldiers, umínil si, že do Deštné v Orlických horách přiveze ...

Číst více
Prolapse of Love - Vyhřeznou prasečí vnitřnosti, obrazy i instalace

Prolapse of Love - Vyhřeznou prasečí vnitřnosti, obrazy i instalace

Jan Poope, aka exmaximák Honza Strmiska vás zve na vernisáž výstavy Prolapse of Love. A nebude to nic pro slabé nátury!

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více