Nevíš, co je hlad!

Nevíš, co je hlad!

Komerční článek - Zatímco u nás v Čechách trpí většina lidí obezitou a ke společenskému bontonu patří řádně si nacpat břicho, jsou země, kde je běžnou diagnózou při úmrtí nedostatek potravy.

Podle Světové zdravotnické organizace umírá hlady na naší modré planetě ročně 3,5 milionu lidí. Jestli máš srdce v těle, zkus s tím něco udělat!

V neděli 7. června v 10:00 se v Praze už pošesté koná celosvětový Pochod proti hladu (End hunger: Walk the World). Ve stejnou hodinu se lidé ve všech časových pásmech planety vydají na 5 km dlouhý pochod a symbolicky tak obejdou celou zeměkouli, aby pomohli upozornit na celosvětový problém. Přijď proto Na Kampu podpořit dobrou věc a zapoj se tak do boje proti hladu. Je už načase, abychom si uvědomili, kdo především potřebuje příslovečnou pomocnou ruku. Možná to nejsou jen banky, automobilky a developeři, ale ještě i dnes hladem umírající děti.


Cílem pochodu je získat prostředky pro zajištění jídla školákům v rozvojových zemích. O tom, že hlad je ještě i dnes jednou z nejčastějších příčin úmrtí, svědčí skutečnost, že na následky hladu umírá ve světě jedno dítě každých 6 vteřin. Je neuvěřitelné, že např. za 1200 Kč lze v zemích Afriky zajistit potraviny a školné pro jedno dítě na celý rok. Na celém světě hladoví okolo 1 miliardy lidí a více než jedna třetina z nich jsou děti. V důsledku podvýživy a hladu zemře každým rokem více lidí než na HIV, malárii a tuberkulózu dohromady.

Organizátorem letošního pražského Pochodu proti hladu je humanitární organizace ADRA, pochod celosvětově zaštítily společnosti TNT a Unilever. Andrea Jandová, koordinátorka firemní komunikace Unileveru, o boji proti hladu říká: „Ačkoli nám v České republice se může zdát, že máme své vlastní problémy, faktem zůstává, že Česká republika patří mezi země, které jsou existenčně poměrně dobře zajištěné. Když ale vidíme počty lidí na světě, kteří jsou hladem přímo ohroženi, nemůžeme k tomu zůstat lhostejní. Přijďte nás také podpořit.“

Program
10:00 Zahájení pochodu
10:15 – 12:00 Pochod proti hladu ulicemi Prahy (z dlážděného náměstí Na Kampě přes Malou Stranu, Staré město a Karlův most zpět na Kampu) v doprovodu bubenické show a školy samby Tam-Tam Batucada (www.tamtam-orchestra.cz)
12:00 – 15:00 Hudební vystoupení – bubenická skupina MARIMBA (www.marimba.cz) a vystoupení jazz-rockové kapely Roberta Slezáka (www.blues-rs.cz)

Na Kampě budou celé odpoledne připraveny atrakce pro děti (klauni, malování na obličej, skákací hrady, házecí ježek apod.) Na akci bude možné přispět na boj proti hladu taky zakoupením tématického trička nebo kšiltovky.

Více informací o Pochodu proti hladu najdeš na www.pochodprotihladu.cz.

Nebudeš-li se moct zúčastnit osobně, ale chceš udělat dobrý skutek pro potřebné, je možné přispět dárcovskou sms ve tvaru DMS STOPHLADU zaslanou z mobilního telefonu na tel. číslo 87 777 (cena jedné dárcovské sms je 30.- Kč, 27 Kč obdrží WFP).Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Lukáš Tomšů a Anna Černá se stali mistry České a Slovenské republiky v surfingu

Lukáš Tomšů a Anna Černá se stali mistry České a Slovenské republiky v surfingu

Mekka evropského surfingu, francouzské městečko Seignosse na pobřeží Atlantského oceánu se během uplynulého týdne stalo opět hostitelem ...

Číst více
Desperados High Jump představuje hudební program

Desperados High Jump představuje hudební program

Neopomenutelnou součástí každoročního programu cliffdivingových závodů Desperados High Jump, kde nikdy nechybíme, je vytříbený ...

Číst více
Jak se staví největší lyžařský skok střední Evropy?

Jak se staví největší lyžařský skok střední Evropy?

Když Hanzi Prouza začínal s pořádáním závodu Excelent Soldiers, umínil si, že do Deštné v Orlických horách přiveze ...

Číst více
Prolapse of Love - Vyhřeznou prasečí vnitřnosti, obrazy i instalace

Prolapse of Love - Vyhřeznou prasečí vnitřnosti, obrazy i instalace

Jan Poope, aka exmaximák Honza Strmiska vás zve na vernisáž výstavy Prolapse of Love. A nebude to nic pro slabé nátury!

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více