Reklama
Metallica, Megadeth, Slayer a Anthrax na jednom podiu

Metallica, Megadeth, Slayer a Anthrax na jednom podiu

19. 6. 2010 v Mimoni

Poprvé do České republiky zavítají najednou Metallica, Megadeth, Slayer a Anthrax. Na festivalu Sonisphere je pak dále doplní Heaven & Hell, Mastodon a mnozí další. O tom, že by právě vyjmenované kapely někdy viděli pohromadě naživo, se prozatím českým fanouškům ani nesnilo. V tuto chvíli tedy nic nebrání festivalu Sonisphere vstupu do české hudební historie, a do hudební historie vůbec, protože na jedné scéně „velká čtyřka“ doposud pohromadě nestála. 

Putovní anglický festival Sonisphere v roce 2010 zahřmí také v České republice. Vše vypukne 19. června 2010 na letišti Hradčany blízko Mimoně. Potěšeni budou nejen fanoušci tvrdé rockové muziky a metalu. Festival proběhne na dvou velkých pódiích a jedné talent stagi, na které se představí i výběr toho nejlepšího z českých kapel. Lístky jsou od 11. prosince 2009 v předprodeji v sítích www.ticketpro.cz a www.musicticket.cz za 1690 Kč.

Pokud jste chtěli ušetřit, měli jste možnost vyhrát vstupenku u nás na webu, ale don't worry, bude následovat ještě jedna soutěž o vstup.


Biografie potvrzených headlinerů:

Metallica
Americkou thrash metalovou legendu Metallica založil v roce 1981 v Los Angeles bubeník Lars Ulrich. Počátky kapely jsou charakterizovány především rychlým tempem, instrumentální vyzrálostí a hudební agresivitou.  Všechny tyto atributy kapelu umístily do velké thrash metalové čtyrky po boku se Slayer, Megadeth a Anthrax. Kapela vzešla z undergroundového podhoubí, ale již velmi brzy po svém vzniku tuto hudební oblast přesáhla. V roce 1983 Metallica vydává desku Kill ´em All, která je dodnes považována za klasiku žánru. O tři roky později však vychází deska Master of Puppets, která je fanoušky i kritikou vnímána jako jedna z nejzásadnějších „heavy“ thrash metalových desek vůbec.  Poslední vydaná energická deska s názvem Death Magnetic vrátila kapelu ke kořenům osmdesátých let. Za téměř třicet let  existence kapela prodala jenom v USA téměř šedesát miliónů desek a posledního alba Death Magnetic se prodalo po celém světě více jak sto miliónů kopií.  Devět studiových alb, dva živáky, dvě EP, 24 videoklipů, 45 singlů a 9 Grammy v kostce řadí tuto thrash metalovou legendu k nejprodávanějším a nejžádanějším kapelám světa.

Megadeth
Říká se, že všechno špatné je k něčemu dobré, což je přesně příklad Megadeth. Nebýt faktu, že byl Dave Mustaine nucen opustil Metallicu, zřejmě by v roce 1983 a možná vůbec nikdy nezaložil Megadeth. Kapela se proslavila především díky technicky vyspělému a platinou oceněnému albu Rust In Peace. Album se dostalo na osmé místo mezi dvě stě  nejprodávanějších umělců v USA. Magadeth charakterizuje především typický kytarový styl, komplexnost, komplikované hudební motivy, pompézní kytarová sóla a v neposlední řadě Mustainův typický chrčivý vokál. Kapela za 26 let aktivního koncertování a vydávání desek získala mnohá ocenění, šest alb v pořadí jdoucích po sobě bylo oceněno platinovou deskou a sedmkrát v řadě byli Megadeth nominováni na nejlepší metalovou kapelu.

Slayer
Kalifornskou thrash metalovou kapelu Slayer založil v roce 1981 Kerry King společně s Jeffem Hannemanem. Na výsluní se dostali již o tři roky později s albem Reign in Blood, které bylo časopisem Kerrang označeno za nejtvrdší album všech dob. Hudbu Slayer charakterizují neuvěřitelně rychlá tremola, atonální kytarová sóla, dvojšlapka a křiklavý vokál. Výraznou složkou hudby Slayer jsou i kontroverzní texty zahrnující příběhy sériových vrahů, satanismus i válečné motivy. Od svého debutu z roku 1983 Slayer vydali dvě živá alba, natočili čtyři videoklipy a devět studiových alb, z nichž  čtyři získaly v USA zlatý certifikát. Kapela také získala tři nominace na Grammy, v roce 2007 vyhrála s písní Eyes of The Insane a o rok později s písní Final Six.

Anthrax
Další thrash metalovou legendou, která vystoupí na festivalu Sonisphere, jsou staří dobří Anthrax. Kapelu v roce 1981 založili v New Yorku Scott Ian a Danny Lilker. Na počátku zvuk Anthraxu určovala kombinace zběsilého a rychlého hard core punku, postaveného na vynikajících kytarových riffech a heavy metalových zpěvech. Anthrax  debutovali deskou Fistful Of Metal a  za svoji pětadvacetiletou hudební kariéru natočili celkem devět alb. S posledním kouskem se vytasili v roce 2003 a vyšel pod názvem We´ve Come For You All. Momentálně stále fanoušci s napětím očekávají již dlouho slibované album Worship Music. Je možné, že něco z něj Anthrax zahrají právě během svého setu na festivalu Sonisphere.


Metallica - Turn the pageSdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Lukáš Tomšů a Anna Černá se stali mistry České a Slovenské republiky v surfingu

Lukáš Tomšů a Anna Černá se stali mistry České a Slovenské republiky v surfingu

Mekka evropského surfingu, francouzské městečko Seignosse na pobřeží Atlantského oceánu se během uplynulého týdne stalo opět hostitelem ...

Číst více
Desperados High Jump představuje hudební program

Desperados High Jump představuje hudební program

Neopomenutelnou součástí každoročního programu cliffdivingových závodů Desperados High Jump, kde nikdy nechybíme, je vytříbený ...

Číst více
Jak se staví největší lyžařský skok střední Evropy?

Jak se staví největší lyžařský skok střední Evropy?

Když Hanzi Prouza začínal s pořádáním závodu Excelent Soldiers, umínil si, že do Deštné v Orlických horách přiveze ...

Číst více
Prolapse of Love - Vyhřeznou prasečí vnitřnosti, obrazy i instalace

Prolapse of Love - Vyhřeznou prasečí vnitřnosti, obrazy i instalace

Jan Poope, aka exmaximák Honza Strmiska vás zve na vernisáž výstavy Prolapse of Love. A nebude to nic pro slabé nátury!

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více