Reklama
Maxim na leteckém dnu v Hradci Králové

Maxim na leteckém dnu v Hradci Králové

CIAF 2012 se ani letos nemůže obejít bez naší účasti

Letošní ročník vám představí jeho ředitel Ing. Jaroslav Suk:

Jako každoročně se první zářijový víkend na Hradeckém nebi představí letouny z třinácti zemí světa a diváci budou moci obdivovat jejich umění . Nejde jen o prezentaci letounů a letecké techniky, ale především o letové ukázky, kdy je možné vidět nejenom letoun zaparkovaný na letištní ploše, ale především obdivovat to co s ním pilot předvede ve vzduchu. Více jak pětihodinový program je zárukou, že si jak odborník tak i laický příznivec létání přijde na své.

V letošním programu jsme dávali důraz na skupinové létání. Představí se akrobatické skupiny Breitling Jet Team z Francie na letounech české výroby L-39 Albatros, hradeckou premiérou bude vystoupení akrobatické skupiny Krila Oluje z Chorvatska, dále pak akrobatická skupina polského letectva TEAM Orlík, domácí barvy bude hájit Flying Bulls na letounech Z-50. Ze Slovenska se představí skupina Očovští Bačovia.Nebude chybět ani vystoupení letounů Armády České republiky, která představí v letových ukázkách Jas-39 Gripen, L-159, vrtulníky MI-24, W3A Sokol a Mi-171. Ze zahraničních vystoupení proudových letounů bych rád upozornil na letovou ukázku MIG -29 ze Slovenska letounu F-16 belgického letectva.

Určitě zajímavá vystoupení z kategorie sportovního létání předvedou piloti akrobatického centra z Moravské Třebové a bude možné porovnat jejich umění s hvězdou závodů RED BULL AIR RACE Peterem Bessenyim z Maďarska. Na své si přijdou i milovníci historických letounů.Divácký servis má už v Hradci Králové dlouholetou tradici. Občas se objeví tu a tam nějaká moucha, ale ta nemůže zkazit celkový dojem. Značení je CIAF je tradičně po celém Hradci a dovede diváky spolehlivě na letiště. Pro motorizované návštěvníky jsou připraveny příjezdové trasy a celkem čtyřmi vjezdy vybavenými odpovídajícím počtem parkovacích míst. Je připraveno i parkoviště pro autobusy. Společně s Dopravním podnikem Města HK jsme připravily i kyvadlovou, která spolehlivě dopraví diváky na hlavní bránu letiště, která je určena pro pěší a po ukončení akce opět diváky rozveze domů, doprava je řízena operativně přes dispečink, takže lze dostatečně pokrýt případný nárůst počtu přepravovaných osob. Na vlastní ploše letiště je dostatek stánků s občerstvením, veřejné toalety a to i pro naše handicapované občany. Kdo nebude zrovna sledovat letové ukázky má možnost si prohlédnout na statických ukázkách vojenskou raketovou techniku, vojenskou historickou techniku a další atrakce, jak pro dospělé tak i pro děti.

Za nás dodáme, že Maxim bude mít přímo na ploše svůj stan s časopisy, sezením a další zábavou. Samozřejmostí jsou i naše hostesky a možnost pokecu nebo focení. Těšíme se na vás o druhém zářijovém víkendu. Všechny podrobnosti najdete na www.airshow.cz.

Pokud byste to snad měli do Hradce daleko a sháněli motivaci, můžete si s námi zasoutěžit o 15x dva lístky na airshow. Stačí když odpovíte na následující otázku:

Na airshow se představí i letecká skupina Nebeští andělé. S jakými stroji její členové létají?

Odpovědi posílejte na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript s kompletními údaji o sobě (jméno, adresa, telefonní číslo) nejpozději do 2. září. Výherci budou kontaktováni a zveřejněni nejpozději 3. září.
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Lukáš Tomšů a Anna Černá se stali mistry České a Slovenské republiky v surfingu

Lukáš Tomšů a Anna Černá se stali mistry České a Slovenské republiky v surfingu

Mekka evropského surfingu, francouzské městečko Seignosse na pobřeží Atlantského oceánu se během uplynulého týdne stalo opět hostitelem ...

Číst více
Desperados High Jump představuje hudební program

Desperados High Jump představuje hudební program

Neopomenutelnou součástí každoročního programu cliffdivingových závodů Desperados High Jump, kde nikdy nechybíme, je vytříbený ...

Číst více
Jak se staví největší lyžařský skok střední Evropy?

Jak se staví největší lyžařský skok střední Evropy?

Když Hanzi Prouza začínal s pořádáním závodu Excelent Soldiers, umínil si, že do Deštné v Orlických horách přiveze ...

Číst více
Prolapse of Love - Vyhřeznou prasečí vnitřnosti, obrazy i instalace

Prolapse of Love - Vyhřeznou prasečí vnitřnosti, obrazy i instalace

Jan Poope, aka exmaximák Honza Strmiska vás zve na vernisáž výstavy Prolapse of Love. A nebude to nic pro slabé nátury!

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více