Reklama
Nahrávání videa ...

VIDEO: Rugbyový šampion závodí s novým Airbusem A380

Zkuste hádat, jak to dopadlo...

FBpoutani2

Největší britské aerolinky British Airways letos v červenci začala létat svým prvním obřím Airbusem A380. Na podporu světové proslulého superjumba angažovala národní rugbyový tým Jihoafrické republiky, protože právě do J.A.R. - konkrétně do Johannesburgu - bude vzdušný obr od 12. února 2014 létat.

Do běžeckého klání na 100 m postavila proti A380 člena hvězdného týmu proslulého svou mimořádnou rychlostí Bryana Habana. Ten už v minulosti závodil s gepardem, aby podpořil kampaň proti vyhynutí vzácné kočkovité šelmy.

O hladký průběh záčatku závodu se postarala modelka Georgia May Jagger, která „běh" odstartovala. Stroj o rozměrech 24 metrů na výšku, 73 metrů na délku a vážící přes 360 tun, měl i díky svým kolosálním rozměrům těžkopádný start. Proto měl zkušený sprinter Habana šanci stroj porazit. Proti Airbusu A380, vybavenému čtyřmi výkonnými motory Rolls-Royce Trent 900 a s maximální rychlostí kolem 950 km/h však člověk nemá příliš šancí. „Bylo to drsné srovnání sil stroje a člověka. V podstatě v naprosto nepostřehnutelném okamžiku se letadlo dostane na maximální zrychlení a vzlétne. Ten moment je tak krátký, že si jej musíte několikrát přehrát na videu," poznamenal Bryan Habana.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více