Nahrávání videa ...

VIDEO: Rugbyový šampion závodí s novým Airbusem A380

Zkuste hádat, jak to dopadlo...

FBpoutani2

Největší britské aerolinky British Airways letos v červenci začala létat svým prvním obřím Airbusem A380. Na podporu světové proslulého superjumba angažovala národní rugbyový tým Jihoafrické republiky, protože právě do J.A.R. - konkrétně do Johannesburgu - bude vzdušný obr od 12. února 2014 létat.

Do běžeckého klání na 100 m postavila proti A380 člena hvězdného týmu proslulého svou mimořádnou rychlostí Bryana Habana. Ten už v minulosti závodil s gepardem, aby podpořil kampaň proti vyhynutí vzácné kočkovité šelmy.

O hladký průběh záčatku závodu se postarala modelka Georgia May Jagger, která „běh" odstartovala. Stroj o rozměrech 24 metrů na výšku, 73 metrů na délku a vážící přes 360 tun, měl i díky svým kolosálním rozměrům těžkopádný start. Proto měl zkušený sprinter Habana šanci stroj porazit. Proti Airbusu A380, vybavenému čtyřmi výkonnými motory Rolls-Royce Trent 900 a s maximální rychlostí kolem 950 km/h však člověk nemá příliš šancí. „Bylo to drsné srovnání sil stroje a člověka. V podstatě v naprosto nepostřehnutelném okamžiku se letadlo dostane na maximální zrychlení a vzlétne. Ten moment je tak krátký, že si jej musíte několikrát přehrát na videu," poznamenal Bryan Habana.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Nejnovější články

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

Pongfinity je čtyřčlenný team z Finska, který se specializuje na trikový stolní tenis. A jedou takové triky, že vám z toho spadne čelist.

Číst více
Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

DeLorean DMC-12 je i v civilní verzi dost ceněný youngtimer, teď si ho ale navíc můžete pořídit v úpravě, jako by vypadl z filmu Návrat do ...

Číst více
Holky z Instagramu: Galinka Mirgaeva

Holky z Instagramu: Galinka Mirgaeva

Galinka je ruská modelka pocházející ze sibiřské díry Perm, která patří mezi nejsledovanější holky vůbec na celém...

Číst více
Maxim 11/2016 - Muzeum vidlí mezi časopisy

Maxim 11/2016 - Muzeum vidlí mezi časopisy

Listopadový Maxim prozkoumá diagnostiku vzrušení, muzeum vidlí a podívá se na sex plazořitních. Řekneme taky velké ano dopingu a ...

Číst více