Nahrávání videa ...

VIDEO: Rugbyový šampion závodí s novým Airbusem A380

Zkuste hádat, jak to dopadlo...

FBpoutani2

Největší britské aerolinky British Airways letos v červenci začala létat svým prvním obřím Airbusem A380. Na podporu světové proslulého superjumba angažovala národní rugbyový tým Jihoafrické republiky, protože právě do J.A.R. - konkrétně do Johannesburgu - bude vzdušný obr od 12. února 2014 létat.

Do běžeckého klání na 100 m postavila proti A380 člena hvězdného týmu proslulého svou mimořádnou rychlostí Bryana Habana. Ten už v minulosti závodil s gepardem, aby podpořil kampaň proti vyhynutí vzácné kočkovité šelmy.

O hladký průběh záčatku závodu se postarala modelka Georgia May Jagger, která „běh" odstartovala. Stroj o rozměrech 24 metrů na výšku, 73 metrů na délku a vážící přes 360 tun, měl i díky svým kolosálním rozměrům těžkopádný start. Proto měl zkušený sprinter Habana šanci stroj porazit. Proti Airbusu A380, vybavenému čtyřmi výkonnými motory Rolls-Royce Trent 900 a s maximální rychlostí kolem 950 km/h však člověk nemá příliš šancí. „Bylo to drsné srovnání sil stroje a člověka. V podstatě v naprosto nepostřehnutelném okamžiku se letadlo dostane na maximální zrychlení a vzlétne. Ten moment je tak krátký, že si jej musíte několikrát přehrát na videu," poznamenal Bryan Habana.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Nejnovější články

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více