Nahrávání videa ...

VIDEO: Z téhle scény se zrcadlem vám půjde hlava kolem. Kde je sakra kamera?

Cože? Jak? Kde sakra? A přitom fórek jde odhalit přímo v záběru...

Možná si vybavíte tuhle scénu z filmu Kontakt (1997), kde představitelka hlavní hrdinky v mládí (dospělou ji hraje Jodie Foster) běží chodbou a vy najednou sledujete, že to celé byl jen hodně divný optický klam, protože šlo celou dobu o odraz v zrcadle. WTF?!? Kde je kamera v odrazu kamera a jak celou dobu mohla sledovat takový pohyb?

Zkuste si ji pustit ještě jednou a pozorně se dívejte... Pořád nic? Jako první nás napadlo, že by skříňka se zrcadlem byla celou dobu připevněná napevno kousek od kamery a ona celou jízdu chodbou absolvovala jakoby pozpátku. Jenže podle celkem přímého úhlu pohledu bychom z ní museli v odrazu vidět alespoň kousek.

Tady je vysvětlení:

Za vším hledejte CGI. Zrcadlo ve výsledku nebylo zrcadlem, ale zeleným pozadím, ne které filmaři naklíčovali celý záběr. Jinak ho natočili celkem obyčejně kamerou na výsuvném rameni. Jenom potřebovali, aby seděla scéna, kdy holka v odrazu sahá jakoby po kameře a ten, kde jiná ruka otevírá skříňku s falešným zrcadlem.

A tady jim to úplně nevyšlo. Ruka v odrazu a v záběru si úplně neodpovídají, navíc jedna má žlutý a druhá oranžový svetr. A odraz v zrcadle se navíc při otevírání skříňky nedeformuje, jak by měl, jak je vidět na ručnících.

Vzhledem k obsahu filmu jde ale možná o záměr tvůrců a má naznačovat, že jedna z holek je v alternativní realitě. Ufff, ale tím už se s dovolením nebudeme zabývat.Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více