Reklama
Nahrávání videa ...

VIDEO: Velkolepé! Mrkněte, jak bude vypadat dokončený chrám Sagrada Família

Jestli vám už teď připadá stavba úchvatná, pak jste si neudělali představu o její velikosti v konečné podobě.

Zatím je dokončeno pouze zhruba 65 procent. Proto se jeví cíl, že chrám dostaví v roce 2026 u příležitosti stého výročí smrti jeho architekta Antoniho Gaudího jako hodně ambiciózní. Barcelonská dominanta začala růst k oblakům před více než 130 lety, ale i skeptici musejí přiznat, že má plán bleskového dokončení střízlivé obrysy. Ještě před pár lety nebyl ani zcela uzavřený interiér stavby a dneska už se v něm konají církevní obřady. I další věže rostou jak z (ohnivé) vody, což je však na úkor toho, že se nedrží zcela původních technologických postupů. Místo náročného ručního opracovávání kamene dělníky, už se vozí na místo strojově opracovaný z počítačem řízených obráběcích linek.

Animace ukazuje dokončení všech 18 věží, které reprezentují 12 apoštolů, 4 evangelisty, Pannu Marii a ta nejvyšší a nejmohutnější Ježíše Krista. Tým architektů taky čeká dokončení poslední a největší ozdobné fasády Zmrtvýchvstání kolem budoucího hlavního vchodu. Nejstarší fasáda Narození je hotová už od roku 1936 a dohlížel na ni z podstatné části ještě sám Gaudí. Západně orientovaná fasáda Umučení, která už má více strohý a minimalističtější styl, už je taky zbavená lešení.  

Každý rok do Sagrady zamíří tři miliony turistů z celého světa. Právě vstupné je hlavním zdrojem pokračující výstavby, která vyjde ročně zhruba na 25 milionů eur. 


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více