Nahrávání videa ...

VIDEO: Velkolepé! Mrkněte, jak bude vypadat dokončený chrám Sagrada Família

Jestli vám už teď připadá stavba úchvatná, pak jste si neudělali představu o její velikosti v konečné podobě.

Zatím je dokončeno pouze zhruba 65 procent. Proto se jeví cíl, že chrám dostaví v roce 2026 u příležitosti stého výročí smrti jeho architekta Antoniho Gaudího jako hodně ambiciózní. Barcelonská dominanta začala růst k oblakům před více než 130 lety, ale i skeptici musejí přiznat, že má plán bleskového dokončení střízlivé obrysy. Ještě před pár lety nebyl ani zcela uzavřený interiér stavby a dneska už se v něm konají církevní obřady. I další věže rostou jak z (ohnivé) vody, což je však na úkor toho, že se nedrží zcela původních technologických postupů. Místo náročného ručního opracovávání kamene dělníky, už se vozí na místo strojově opracovaný z počítačem řízených obráběcích linek.

Animace ukazuje dokončení všech 18 věží, které reprezentují 12 apoštolů, 4 evangelisty, Pannu Marii a ta nejvyšší a nejmohutnější Ježíše Krista. Tým architektů taky čeká dokončení poslední a největší ozdobné fasády Zmrtvýchvstání kolem budoucího hlavního vchodu. Nejstarší fasáda Narození je hotová už od roku 1936 a dohlížel na ni z podstatné části ještě sám Gaudí. Západně orientovaná fasáda Umučení, která už má více strohý a minimalističtější styl, už je taky zbavená lešení.  

Každý rok do Sagrady zamíří tři miliony turistů z celého světa. Právě vstupné je hlavním zdrojem pokračující výstavby, která vyjde ročně zhruba na 25 milionů eur. 


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Nejnovější články

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Holky z Instagramu - Daniella Chavez

Holky z Instagramu - Daniella Chavez

Chilská modelka a playmate Daniella vešla ve známost hlavně tím, že tvrdila, že byla tajnou milenkou Cristiana Ronalda.

Číst více
Kam doktor nemůže, tam pošle páteční gify

Kam doktor nemůže, tam pošle páteční gify

Dneska vám je servírujeme trochu později, než obvykle, ale to neznamená, že by snad měly být méně účinné. Ba právě naopak, po ...

Číst více
VIDEO: Další epický skok ze střechy, tentokrát rovnou do přístavu

VIDEO: Další epický skok ze střechy, tentokrát rovnou do přístavu

Magora, který vystupuje na Youtube pod přezdívkou 8Booth jsme vám ukazovali už nedávno, ale teď prostě musíme znovu.

Číst více