Nahrávání videa ...

VIDEO: Robotická pusa konečně v akci!

Zpívat zatím moc neumí, ale zase rozvíjí mužskou fantazii...

Mužskou fantazií myslíme samozřejmě hlavně představy, kam až dojde vývoj umělých forem života a inteligence. Budou se o nás za dvacet třicet let starat roboti? A co všechno pro nás budou schopní zajistit? Nezneužije někdo roboty k nekalým účelům?

Robotickou pusu vyvinul japonský profesor Hideyuki Sawada z Kagawa University, aby na ní otestoval, jak se dají formulovat hlásky tradičním způsobem pomocí umělých hlasivek a úst, tedy bez hlasového syntezátoru a reproduktoru.

Pusa zpívá japonskou dětskou písničku Kagome Kagome, používanou u stejnojmenné tradiční hry. Jedno děcko sedí se zavázanýma očima na židli a představuje oni - v překladu démona nebo zlobra. Další kolem židle chodí v kruhu, drží se za ruce a zpívají. Když se písnička zastaví, má oni za úkol uhodnout, kdo mu stojí za zády.

KagomeKagome

Kolem dost kryptického textu písničky existuje spousta teorií. Někteří si myslí, že vypráví o prostitutce, jiní že o těhotné ženě, nebo odsouzenci mířícím na popravu. Samozřejmě nemůžou chybět ani konspirační teorie o Židech i Iluminátech. A přitom děcka prostě zpívají o tom, že "krabice a želva spadly, kdo je vepředu a kdo vzadu?"

Dospělí jsou zkrátka hovada a hned by dávali věcem nějaký skrytý a často dost nechutný význam!

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více