Nahrávání videa ...

VIDEO: Českému bezdomovci v New Yorku pomůžou vrátit se domů

Normálně se slzopudným věcem vyhýbáme, ale z tohohle videa se rychle stává hit internetu.

O mesiášských činech před kamerou si můžete myslet co chcete, každopádně Jaroslav, jak se newyorský bezdomovec českého původu jmenuje, už je zpátky v Česku u své rodiny. A to se počítá.

Známá vtipálkovská skupina Whatever rozdávala v ulicích New Yorku v rámci charitativní akce mikiny Thread Society a narazila při tom na zajímavého chlapíka. Nešlo se s ním domluvit anglicky, ale rozuměl ruštině a podělil se o svůj příběh. Jen škoda, že spousta Amíků nebude vnímat kontext videa a zařadí si na základě toho Česko někam k Rusku. Klasika.

Jaroslav přiletěl do Států za štěstím, ale okradli ho o všechno včetně tisíce dolarů, které si do začátků přivezl. Zůstal na ulici a s návratem do Česka mu nepomohla ani ambasáda, kde mu slíbili pouze nový pas. Nakonec měl štěstí v neštěstí... Zajímavé, že odmítl nabídku piva od filmařů s tím, že nepije, což skvěle vyvrací klišé, že každý bezdomovec přece chlastá nebo fetuje.

Co na video říkáte?

Btw. jako podkresovou hudbu použili známé Alllegretto z Beethovenovy Sedmé symfonie. Škoda, že tématicky nedali Dvořáka, který uměl majestátní emoce taky geniálně. Na druhou stranu je i 7. symfonie trochu česká, protože ji Beethoven skládal na ozdravném pobytu v Teplicích.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Nejnovější články

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více
GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

Svět pod hladinou skrývá netušené poklady. Ať už v moři, rybníku nebo bazénu, všude je na co koukat.

Číst více