Reklama
Nahrávání videa ...

VIDEO: Českému bezdomovci v New Yorku pomůžou vrátit se domů

Normálně se slzopudným věcem vyhýbáme, ale z tohohle videa se rychle stává hit internetu.

O mesiášských činech před kamerou si můžete myslet co chcete, každopádně Jaroslav, jak se newyorský bezdomovec českého původu jmenuje, už je zpátky v Česku u své rodiny. A to se počítá.

Známá vtipálkovská skupina Whatever rozdávala v ulicích New Yorku v rámci charitativní akce mikiny Thread Society a narazila při tom na zajímavého chlapíka. Nešlo se s ním domluvit anglicky, ale rozuměl ruštině a podělil se o svůj příběh. Jen škoda, že spousta Amíků nebude vnímat kontext videa a zařadí si na základě toho Česko někam k Rusku. Klasika.

Jaroslav přiletěl do Států za štěstím, ale okradli ho o všechno včetně tisíce dolarů, které si do začátků přivezl. Zůstal na ulici a s návratem do Česka mu nepomohla ani ambasáda, kde mu slíbili pouze nový pas. Nakonec měl štěstí v neštěstí... Zajímavé, že odmítl nabídku piva od filmařů s tím, že nepije, což skvěle vyvrací klišé, že každý bezdomovec přece chlastá nebo fetuje.

Co na video říkáte?

Btw. jako podkresovou hudbu použili známé Alllegretto z Beethovenovy Sedmé symfonie. Škoda, že tématicky nedali Dvořáka, který uměl majestátní emoce taky geniálně. Na druhou stranu je i 7. symfonie trochu česká, protože ji Beethoven skládal na ozdravném pobytu v Teplicích.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více