Nahrávání videa ...

Ochutnejte pavouky!

Ivan Brezina navštívil kambodžský Skuon,…

V městečku ležícím asi 70 kilometrů severně od Phnompenhu můžete ochutnat jednu z nejpodivnějších kulinářských specialit jihovýchodní Asie - smažené pavouky. „Nejlepší jsou ještě horcí, jen s trochou soli, pepře a česneku,” říká reportér Maxima. Domorodci vaří i pavoučí polévku, pavouky v kokosovém mléce a další speciality, ale smaženým pavoukům se podle Breziny nic nevyrovná: „Jejich chuť je překvapivě jemná a lahodná. Chlupy, kterými jsou pavuci porostlí, se v oleji usmaží do křupava. Šťavnatý vnitřek připomíná... kuřecí stripsy z KFC? Smaženou krabí tyčinku? Těžko hledat přirovnání, ale každopádně to vůbec není špatné. Vydatný oběd v podobě šesti smažených osminožců (Haplopelma arbostriatum) jsem zapil ledovým pivem a v přepočtu jsem za něj zaplatil asi dvacet korun.”

Pavoučí hody natáčel Ivan Brezina v Kambodži na videokameru Sony HDR CX6.
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více